Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Markus

Tematy filmowe, soundtracki czyli... muzyka filmowa

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

To nie zapomnij o Braveheart , The Last Samurai,Gladiator i Rob Roy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
The Last Samurai,Gladiator

Zdecydowanie.

"Angielski pacjent"- muzyka jest fenomenalna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Polecam wszystkim muzykę w wykonaniu Vangelisa do Filmu "1492 - Conquest of Paradise".

O tak! I jeszcze polecam soundtrack Michaela Kamena do "Band of Brothers". Świetny, momentami przejmujący album, z kilkunastoma świetnymi utworami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Muzyka w filmie "Jasminum" jest cudowna (muzyka Zygmunta Koniecznego).

W filmie "Tulipany" ścieżka dźwiękowa jest genialna. Film oglądałam z niezwykła przyjemnością, ciekawością. Nie jest to produkcja dla każdego widza. "Tulipany" to niezwykły klimat, który oprócz zdjęć, aktorów, tworzy także muzyka- i to jaka muzyka!

Tulipany

Pressbook

Muzyka w filmie

Muzyka do filmu "Tulipany" łączy w sobie elementy klasycznej muzyki filmowej z lat 60. (Ennio Morricone, Krzysztof Komeda) z jazzem. Jest doskonałym przykładem muzyki pejzażowej, mającej na celu pobudzenie wyobraźni odbiorcy. Na płycie tej Bloom w znakomity sposób połączył muzyczną przestrzeń z prostotą oraz ładnymi melodiami, co sprawia, że otrzymujemy niepowtarzalny klimat całości.

Oprócz autora na "Tulipanach" pojawiło się trio Leszka Możdżera, z którym to Bloom nawiązał współpracę już wcześniej podczas przygotowywania oprawy muzycznej spektaklu "Rewizor" oraz wspólnej pracy ze Zbigniewem Preisnerem. Bez wątpienia jest to dodatkowym atutem tego wydawnictwa.

Premiera płyty: 7 marca 2005 Wydawca: Warner Music Poland

"Bloom to przedłużenie mojej wyobraźni w krainie dźwięków.

Trudno mi wyobrazić sobie, co by było, gdyby Go nie było.

Jego muzyka to harmonia, w każdym znaczeniu tego słowa".

Jacek Borcuch

( http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=12323&sekcja=3 )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Zdecydowanie. Muzyka w tym serialu to rewelacja była :D

Mały urywek polecam tym co nie znają serialu

Hauer ten soundtrack jest słaby; jeśli trochę "pomaszczę" to sam lepszy napiszę.Posłuchaj lepiej motywu z filmu "Droga do wolności" :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Hauer ten soundtrack jest słaby; jeśli trochę "pomaszczę" to sam lepszy napiszę.

To ja za Hauera. Uważam, że ścieżka dźwiękowa z serialu BBC "Robin of Sherwood", jest jedną z najpiękniejszych soundtracków jaka słyszały moje uszy ( a wierz mi na słowo, słyszały już wiele muzyki ). Akurat Hauer wybrał fragment hmm, najsłabszy z całej płyty, zaledwie minuta z sekundami, grany gdy wojska szeryfa były w drodze. Cała ścieżka dźwiękowa jest idealnie powiązana z obrazem, tajemniczość, mrok, strach, niepewność co do dalszych losów bohaterów, to wszystko jest w tej muzyce i idealnie oddaje epokę średniowiecza.

Oto kilka najlepszych fragmentów tego soundtracku, posłuchajcie i oceńcie sami:

:DRobin of Sherwood - Ancient Forest

:DClannad - Strange Land

:D

Robin of Sherwood - Lady Marion

jeśli trochę "pomaszczę" to sam lepszy napiszę.

Jakaś próbka "pomaszczenia"? Chętnie posłucham.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
jeśli trochę "pomaszczę" to sam lepszy napiszę.

Jakaś próbka "pomaszczenia"? Chętnie posłucham.

Ok. Dzisiaj już "zmaściłem" jutro trzeba tylko porządnie nagrać.

Będzie to jazz -nic wielkiego kilka riffów basówki i podkład perkusyjny więc nie spodziewaj się jakichś cudów :roll:

[ Dodano: 2008-08-04, 13:08 ]

Gotowe!!!

Miłego słuchania :D

Nie mogłem dodać jako załacznik więc będziesz musiał ściągnąć z maila.

Login: muzyk771

hasło: qazwsx

P.S. Przesłuchałem wczoraj muzykę z Robina ( Robin of Sherwood - Ancient Forest,

Clannad - Strange Land,Robin of Sherwood - Lady Marion) i muszę przyznać ,że jest o niebo lepsza od tej bitewnej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Ścieżka dżwiękowa z westernu "W samo południe".

"Siedmiu wspaniałych"

"Most na rzece Kwai"

No i ta melodia z "Prawo i pięść". To był prawdopodobnie genialny Edmund Fetting.( używają tej melodii w reklamach "Żubra")

Pozwoliłem sobie dołożyć link do piosenki:

:)Edmund Fetting-Nim wstanie dzień

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Znakomite soundtracki zmontował też Horner, mn. do "Apollo 13".

Morricone to nade wszystko "Dobry, zły, brzydki"

Ciekawa, momentami porywająca jest też muzyka do "Das Boot", szczególnie atak na konwój ma energię kawaleryjskiej szarży :wink:

Wcale niezłe są tez ścieżki do "Piratów...", "Pana i Władcy" (ta ostatnia jednak tylko jeśli ktoś zna film), "Mrocznego Rycerza".

Ja najdłużej i najuporczywiej szperałem za soundem do filmu, który jedni uważają za klasyka, inni patrzą nań z politowaniem - "Conan Barbarzyńca" ma wspaniałą oprawę muzyczną. Jest może trochę po bizantyjsku słodka, obfita i pompatyczna, ale i niezwykle różnorodna, od motywów "heroicznych" po spokojne, miłosne kawałki.

Natomiast czego jeszcze nie dorwałem, to muzyka z "Pattona". Kiedyś byłem o krok, ale się nie udało :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Atomek   

Bardzo ładny temat. Moja odpowiedz to "Ojciec chrzestny" muzyka przez caly film genialna. Świetny motyw przewodni, ponadto dwie sceny (chyba) maja kapele które "graja na żywo" jakieś melodie sycylijskie (podczas wesel). Muzyka naprawdę klimatyczna.

Wczesniej wspomniany Dirty dancing cechuje inne podejscie do muzyki, gdyz wykorzystano tam wyłacznie że tak powiem piosenki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Morricone

No właśnie, Ennio Morricone, w tym roku dostał Oscara za całokształt jako kompozytor muzyki filmowej. Takie utwory jak:

:PThe Good, The Bad & The Ugly Theme Music,

;)A Fistful of Dollars (Theme),

:clap: Once Upon A Time In The West - Man With A Harmonica,

:PChi Mai / Le Professionnel

:PThe Mission. Ennio Morricone Soundtrack,

Na długo pozostaną w głowie i nie tylko...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A kto popełniał muzykę do "spaghetti westernów" Sergio Leone?

Ennio Morricone- właśnie sobie przypomniałem!!!!!!

Taka melodia mi zapadła w pamięć z gwizdem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.