Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Markus

Tematy filmowe, soundtracki czyli... muzyka filmowa

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Czołowe miejsca zajmuje u mnie muzyka z "Władcy Pierścieni", a zwłaszcza ta z drugiej części, to co Howard Shore stworzył to coś niesamowitego, można tego słuchać w nieskończoność. Równie genialna jest muzyka z "Helikoptera w ogniu", te afrykańskie rytmy tworzą momentami tak niesamowity klimat... ahh. Zwłaszcza sceny zatrzymania samochodu Atto i startu maszyn do operacji, czy też gdy podejmowano na początku "Hoota", móglbym słuchać godzinami. Podobnie jest w przypadku "Łez słońca", tam zwłaszcza muzyka przy napisach jest głęboko poruszająca, aż dreszcze człowieka przechodzą. Zawsze bardzo podobały mi się bardzo żywe kawałki z "Najdłuższego dnia" (muzyka przy napisach), "O jeden most za daleko" (tutaj start samolotów i przejazd czołgów przez most w Nijmegen) i "Złoto dla zuchwałych" (gdy jadą przez miasteczko).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowane numer 1: "Music from Twin Peaks". Wspaniała muzyka Angelo Badalamentiego plus anielski wokal Julee Cruise, co dało niesamowity efekt. Jak dla mnie Soundtrack wszechczasów.

Poza tym lubię filmowe piosenki Stana Busha m.in "The Touch", "Dare","On my own alone".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Wg. mnie najlepsza muzyka filmowa to motywy z "Reqiem dla snu","Leon Zawodowiec",

"2001: Odyseja kosmiczna", cała seria filmów "Blues Brothers".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Najbardziej podoba mi się soundtrack z anime Naruto " Need to been strong " .

Bardzo ciekawa jest też oprawa dźwiękowa z filmu "Katyń"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Podoba mi się ze Star Wars to "tu - tu - tu - tu - tututu" :mrgreen: Tworzy to świetny klimat, charakterystyczny tylko dla SW - ta muzyka jest ikoną tej serii.

Równie genialna jest muzyka z "Helikoptera w ogniu"

Na pewno - mi podobała się szczególnie muzyka towarzysząca zestrzeleniu pierwszego helikoptera.

Muzyka z "Rob Roya" jest dobra też.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Z Love Story jest świetny motyw przewodni.

O tak! Jak kogoś film nie wzrusza- to muzyka musi. Nagrodzona z tego co pamiętam Oscarem.

Chociaz juz troche przereklamowany, "zużyty" to i tak świetny jest motyw z filmu "Reqiem dla snu".

Tak- to prawda, ścieżka jest świetna.

;) Nino Rota- muzyka do "Ojca Chrzestnego"- coś pięknego.

:lol: "Marzyciel"- Kaczmarek stworzył zapierającą dech w piersiach muzykę. Film jest arcydziełem, muzyka pasuje idelanie i jest po prostu cudowna.

:D "Pluton"- przejmujący motyw przewodni.

:P "Bardzo długie zaręczyny"- niezywkła muzyka, podbnie jak film.

:arrow: "Billy Elliot"- także doskonale pasujący soundtrack

:arrow: "Absolwent"- Simon adn Garfunkel- "Sound of Silence", "Mrs. Robinson", "Scarborough Fair"- przepiękne kawałki, do słuchania każdego dnia.

:arrow: "Dobry rok"- bardzo nastrojowa muzyka w tle- pasująca do klimatu filmu i scenerii.

:arrow: "Deszczowa pisoenka"- mam słabość do starych filmów, ten musical jest piękny m.in.dzięki "Singing in the Rain"

:arrow: "Jarhead"- dobra ścieżka dźwiękowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Najlepsze soundtracki ma Tarantino z Little Green Bag z Reservoir Dogs na czele. Z twórców muzyki ilustrowanej najwyżej cenię Zimmera (Gladiator, Helikopter w Ogniu) i Vangelisa (Aleksander i 1492: Wyprawa do raju)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Vangelisa

"Rydwany Ognia"- w tym filmie muzyka chyba też jest jego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Płyta Clannad ''Legend''z serialu ''Robin Hood''

Zdecydowanie. Muzyka w tym serialu to rewelacja była :P

Mały urywek polecam tym co nie znają serialu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Dobra jest :lol: Podobamisię :lol:

Ja ostatnio słucham soundtraku z "Ostatniego Mohikanina" :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.