Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

ciekawy: nie narzekaj mieli nakazy początek dni zdjęciowych, musieli puścić odcinki - to przecież nie będą czekali na wiosnę by zrobić "razctwieali jabłoni i gruszy..." Jeżeli pociąg jest umowny, walka też umowna, gra aktorska jest umowna, nawet umundurowanie - to czemu nie pora roku....? Umawiamy się że ten dzień w filmu to 12 kwietnia, najwyżej jak będzie zima to też można się umówić, że właśnie lato nadeszło. Kwestia konwencji ;)

pozdr

To może umówmy się wiosna, że obejrzeliśmy ten serial do końca. Jedno mi się podoba w tym serialu - kobiety.;)takiego ocząpląsu dostałem :blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Skoro wam się nie podoba, to po co oglądacie ?

Problem leży w tym, że polskie produkcje nie mają do zaoferowania z historii nic lepszego w tym momencie.

A krytyka jest bardzo mile widziana, o ile jest konstruktywna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

JS: jeżeli polscy filmowcy potrafili sprawić, że ekranizacja fantastyki Sapkowskiego [sama w sobie w zasadzie coś pięknego] sprawiła że serial był usypiający, zaś sama książka miejscami dosadna i dość bezpośrednia stałą się kanwą dla filmu dla dzieci i młodzieży - to ja niczemu się nie zdziwię... Także temu że w teorii film opowiadający o wojnie i miłości może być nudniejszy niż flaki z olejem.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Witam;

JS: jeżeli polscy filmowcy potrafili sprawić, że ekranizacja fantastyki Sapkowskiego [sama w sobie w zasadzie coś pięknego] sprawiła że serial był usypiający,

A widzisz FSO, jak to z gustami bywa. Mi serial 'Wiedźmin' podobał się bardzo.

Natomiast 1920 WiM, jest taki flakowaty i podlany olejem. W skrócie, nudny.

Makazis;

Skoro wam się nie podoba, to po co oglądacie ?

Po a: to jest moja prywatna sprawa.

Po b: jestem masochistą?

Po c: teoretycznie, możliwe jest, że zacznie się w końcu akcja, chociażby podobna do tej jak w "M nad rozlewiskiem" :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

widiowy: w kwestii wiedźmina - ja odlatywałem [autentycznie] z książką w ręku, ja byłem w tamtym świecie, wciągałem się... W czasie oglądania serialu - odleciałem w pozycji "chiński paragraf" w objęcia słodkiego snu... przebudziłem się na reklamy po... Ale zgadza się gusta są różne...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

JS: niestety nie mam cyfry ani niczego innego podobnego... Wiesz, może mi się marzy to jaka była gra aktorska ze starych PRL-owskich wymysłów? Może marzy mi się to by jako taki prządek na planie panował. Dziwak taki cholera jakiś jestem. Uważam, że jeżeli ktoś robi dokument niech go zrobi porządnie, jeżeli serial - też w taki sposób by dało się go oglądać bez załamywania rąk.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by pojawienie się prządek na planie zmieniło znacząco wiarygodność detali historycznych w filmie.

A teraz do forumowych mizantropów: ile kosztuje utrzymanie ekipy w serialu - by pora roku przedstawiana w filmie była adekwatna do rzeczywistych realiów wydarzeń historycznych?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

W odróżnieniu do "Czasu Honoru", chętnie oglądam "Wojnę i miłość. 1920". Jak dla mnie zupełnie inna jakość. WiM.1920 chce mi się oglądać, a przy CzHo wystarczył jeden odcinek (nie pamiętam, który), żeby się do tego serialu zniechęcić. To jest tak, jak z Dr House i Na dobre i na złe. House'a oglądam z ciekawością, czegoś się dowiem, trochę się pośmieję, czasami łza się zakręci w oku, a w Na dobre i na złe.. takie jakieś... sztampowe.

Sęk w tym, by, jak ktoś robi serial historyczny, nie "spieprzyć" tematu historycznego. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Z "Czasu Honoru" zrezygnowałem po drugim albo trzecim odcinku (później jeszcze próbowałem wracać do tego, ale zazwyczaj kończyło się na kilku minutach patrzenia się w ekran). Najnowszy serial TVP postanowiłem odstawić po drugim odcinku. Nie wiem tylko czy to efekt mojej niechęci do grającego pudła, czy sam serial to sprawił. Przynajmniej czasu mam więcej, i mogę go marnować na ciekawsze rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
A teraz do forumowych mizantropów: ile kosztuje utrzymanie ekipy w serialu - by pora roku przedstawiana w filmie była adekwatna do rzeczywistych realiów wydarzeń historycznych?

Ludzi chyba lubię, w związku z czym określenie to chyba nie jest skierowane do mnie ;) A kręcić film historyczny można, niezależnie od pory roku: pokazała to w 1938r. sowiecka spółka S. Eisenstein & D. Wasiliew, a film nosił tytuł "Aleksander Newski". Akcja filmu rozgrywa się zimą 1242 roku. Kadry głównej sceny filmu – bitwy na lodzie – z powodu napiętych terminów kręcono latem. W tym celu zbudowano dekoracje na dziedzińcu studia filmowego Mosfilm. Asfalt posypano kredą i zalano płynnym szkłem. Wykorzystano również drewniane "bryły lodu" pomalowane na biało. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.