Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
piterzx

"Koncert Niepodległości 2010"

Recommended Posts

piterzx   

''Historia.org.pl'' ma zaszczyt zaprosić swoich Czytelników na niezwykłe wydarzenie artystyczno ? patriotyczne w dniu 11 listopada 2010 r. Tego dnia bowiem, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, odbędzie się bowiem ?Koncert Niepodległości 2010?. Koncert pieśni patriotycznych w Muzeum Powstania Warszawskiego organizowany jest już po raz drugi i zapowiada się niezwykle interesująco. Dziennik ?Historia.org.pl? objął to wydarzenie swoim patronatem medialnym.

1fad6d326ab14621.jpg

Ubiegłoroczna premiera Koncertu Niepodległości pokazała, iż jest on przełomem w spojrzeniu na polską pieśń patriotyczną. Całość zaprezentowana została w Muzeum Powstania Warszawskiego, w industrialnej scenerii starej elektrowni oraz ?w cieniu? zawieszonego nad głowami publiczności, legendarnego amerykańskiego bombowca z II wojny światowej B-24 Liberator.

Ta niesamowita sceneria będzie tłem również dla tegorocznej edycji Koncertu, prezentującego kanony polskiej pieśni patriotycznej, odtworzone we współczesnych aranżacjach z szacunkiem dla dziedzictwa kulturowego i z zachowaniem polskiej harmonii. Interpretacje te będą atrakcyjne zarówno dla współczesnego polskiego odbiorcy (w tym młodego pokolenia), jak i oderwanych od naszej historii i tradycji obcokrajowców.

Muzyka stanowiąca tło do pieśni patriotycznych, zarówno tych znanych jak i zupełnie zapomnianych, będzie swoistym połączeniem stylów ? od harmonii pierwowzorów, muzyki etnicznej i symfonicznej, po współczesne brzmienie aranżacji jazzowych.

W ubiegłym roku ta niezwykła kompilacja ozdobiona została głosami znanych wokalistów jazzowych Marka Bałaty z Krakowa i Oli Turkiewicz z Kanady oraz nastrojowym brzmieniem zespołu Alchemik z sekcją smyczkową pod batutą Grzegorza Piotrowskiego oraz chórem III Artystycznej Drużyny Harcerskiej. Zamierzeniem twórców jest także wydanie płyty, dokumentującej to niezwykłe wydarzenie. Właściwą oprawę i wizerunek zeszłorocznego Koncertu zapewnili śp. Maciej Kozłowski (prowadzenie koncertu), Maria Dłużewska (współpraca reżyserska), Łukasz Starek (światło) i Grzegorz Łabczyński (dźwięk). W tym roku udział w koncercie ponownie wezmą Marek Bałata i Ola Turkiewicz oraz znakomici instrumentaliści polskiej sceny jazzowej. W ramach przygotowań do kolejnej odsłony Koncertu Niepodległości, organizatorzy dołożą wszelkich starań by zapewnić imprezie właściwy wizerunek i przekaz medialny. W tym roku w koncercie obok wokalistów Oli Turkiewicz i Marka Bałaty, wystąpią doskonali instrumentaliści polskiej sceny muzycznej w tym Krzysztof Kowalewski (gitara), Marcin Riege (piano), Marcin Janiszewski (akordeon), Łukasz Korybalski (trąbka), Marcin Ritter (bas), Przemysław Kuczyński (perkusja), zaś koncert poprowadzi aktor Andrzej Piszczatowski. W programie kolejny przegląd polskiej pieśni patriotycznej poczynając od pierwszego hymnu ?Gaude Mater Polonia? a kończąc na utworach Jacka Kaczmarskiego.

Liczymy, że wizyta wieczorem 11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego i udział w tym niezwykłym wydarzeniu zapewni pełną satysfakcję wszystkim zaproszonym gościom, czyli Wam, nasi drodzy Czytelnicy.

Koncert rozpoczyna się o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy.

________________________________________________________________________________

Organizatorzy:

f6e40321319863fd.jpg beacd8ee9a69e742.jpg logomale.jpg

4e45ce7c7debdfa7.jpgc0fa5c4f1e256120.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.