Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marsellon

Casus Irak: jak pozbyć się "obcych"?

Rekomendowane odpowiedzi

W Unii Europejskiej cenimy sobie wolność wyznania.

Nikt nikomu nie ma prawa narzucać wyznania religijnego.

A to że w wielu krajach muzułmańskich islam jest narzucany wszystkim, nawet turystom którzy wpadają na tydzień czy dwa, to wiadomo nie od dzisiaj.

Jedź do Arabii Saudyjskiej i pokaż się na ulicy z krzyżem na szyi. Ooo, przewalone na maksa...

To oczywista nieprawda, o narzucaniu turystom wyznania.

Jedź do Arabii Saudyjskiej i pokaż się na ulicy z krzyżem na szyi. Ooo, przewalone na maksa...

Jedź do Francji i załóż nikab... przewalone na maksa.

Ty naprawdę jesteś po politologii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Też mnie zastanawia jeśli Turcja wejdzie do Unii Europejskiej to na ulicach więcej zobaczymy wyznawców islamu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Podejrzewam, że bardzo nieprędko Turcja może wejść do UE.

Turcja ma mniej więcej tyle mieszkańców co RFN. Mniej więcej tyle co wszystkie państwa, które dokonały akcesji w 2004 r. razem. Wymagałoby to niezłej przemiany systemowej. Biorąc pod uwagę ile UE zajęło zachodu przygotowanie systemu pod akcesję w 2004 r. (kilka lat przed wejściem w życie T z Nicei), będziemy wiedzieć dużo, dużo wcześniej o ewentualnych przygotowaniach do tureckiej akcesji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

To się zacznie... Dlaczego Polska się nie zajmie, czeczenami i romami? po co nam są ci czeczeni? Zero pożytku tylko trzeba płacić na nich...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Też mnie zastanawia jeśli Turcja wejdzie do Unii Europejskiej to na ulicach więcej zobaczymy wyznawców islamu?

A w czym Ci przeszkadzają muzułmanie? Napadli Cię kiedyś na ulicy, próbowali Ci się do domu włamać, ukradli Ci coś? Od mieszkam w kraju gdzie żyje wielu muzułmanów, pracuję z nimi, mam znajomych wyznających tą religię - to ludzie tacy jak my, ani lepsi ani gorsi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Od czeczenów dostałem... Ich te aroganckie zachowanie. Ostatnio dwóch czeczenów w szkole mówiło że Polska to głupi i biedny kraj w którym żyć nie chcą. Dokuczają Polakom i się do roboty nie wezmą tylko na zasiłku żyją i wiecznie biedni.. Stąd moja nienawiść do nich...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

O ile nie dochodzi do sytuacji jak we Francji czy Niemczech, choć to chyba nawet nie od wyznawanej religii nie zależy a od pochodzenia etnicznego i kultury, statusu majątkowego, pracy (tzn. czy ją mają czy nie) itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

A ile romów i czeczenów mają pracę w Polsce i dostarczają jakiś dochód państwu? Romowie jedynie handlują ubraniami najczęściej w zakazanych miejscach i dodatkowo nie płacą podatku .Czeczenie biorą spory zasiłek a dobrze znają nasz język i mogliby podjąć się pracy...

Jakie byłyby konsekwencje na arenie międzynarodowej jeśli byśmy ich po prostu wyrzucili z Polski? Oczywiście ci co są pożyteczni niech zostaną. Sarkozy wywalił Romów i miał jakieś potępienie? Jak Francja może to czemu my nie możemy? Jest z nimi problem, trzeba na nich płacić itp. jakby to byli żydzi jak ktoś już mówił że byli pożyteczni itp.

Edytowane przez ArekII

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

OT

Czy na tym forum obowiązują jakieś normy językowe?

Czemu temat w którym niektórzy "propagują" rasizm nie jest kasowany?

Edytowane przez Gorodecki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ja nie preferuję nazizmu :) Niech sobie mieszka afroamerykanin, Chińczyk, Japończyk, arab, czeczen ale żeby był z nich pożytek...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chyba owi Czeczeni to Ci coś mocno stłukli głowę - bo głupoty Arku wypisujesz jak potłuczony, nawet wiek nie chroni przed takim pisaniem bez zastanowienia i opamiętania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

To co myślisz o czeczenach? Że nie dostają zasiłku, pracują, są nam za wszystko wdzięczni i są życzliwi dla polaków?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Arku II - Polska wstępując do UE podjęła pewne zobowiązania i deklaracje. Jedną z nich jest pomoc uchodźcom z krajów ogarniętych pożogą wojenną, lub prześladowacznych politycznie. Takim krajem była m. inn. Czeczenia. Przypomnę też, iż obecne kraje UE też przyjmowały polskich uchodźców w latach 70 i 80-tych ub.w., udzielając im schronienia, gwarantując zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę medyczną w specjalnych ośrodkach (obozach dla uchodźców). Odnośnie Romów - to nie sa uchodźcy, tylko polscy obywatele, ktorzy mieszkaja obok nas od setek lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

W sumie racja tylko dlaczego inne kraje UE nie przyjmują czeczenów? Ostatnio był taki incydent że czeczeni chcieli się udać chyba do Francji aby złożyć skargę na Polskę że mają złe warunki do życia i są prześladowani przez innych...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII napisał:
Od czeczenów dostałem... Ich te aroganckie zachowanie. Ostatnio dwóch czeczenów w szkole mówiło że Polska to głupi i biedny kraj w którym żyć nie chcą. Dokuczają Polakom i się do roboty nie wezmą tylko na zasiłku żyją i wiecznie biedni.. Stąd moja nienawiść do nich...

Od czeczenów dostałem...

I tedy twe jednostkowe bolesne doświadczenie stało się asumptem do oceny całości uchodźstwa czeczeńskiego?

Ja swego czasu dostałem od kibiców "Polonii" to jakie mam z tego wnioski wyciągnąć?

w szkole mówiło że Polska to głupi i biedny kraj

Ja to słyszę z ust Polaków w pracy, tramwaju, nawet niektórych polityków.

i się do roboty nie wezmą tylko na zasiłku żyją i wiecznie biedni..

O właśnie jakbyś się wstrzelił w moją dzielnicę... o przepraszam pomyłka: cala ta żulia jak najbardziej polskiej proweniencji.

ArekII napisał:
A ile romów i czeczenów mają pracę w Polsce i dostarczają jakiś dochód państwu? Romowie jedynie handlują ubraniami najczęściej w zakazanych miejscach i dodatkowo nie płacą podatku .Czeczenie biorą spory zasiłek a dobrze znają nasz język i mogliby podjąć się pracy...

Jakie byłyby konsekwencje na arenie międzynarodowej jeśli byśmy ich po prostu wyrzucili z Polski? Oczywiście ci co są pożyteczni niech zostaną. Sarkozy wywalił Romów i miał jakieś potępienie? Jak Francja może to czemu my nie możemy? Jest z nimi problem, trzeba na nich płacić itp. jakby to byli żydzi jak ktoś już mówił że byli pożyteczni itp.

A gdzie jest zapisany obowiązek pracy?

Romowie jedynie handlują ubraniami najczęściej w zakazanych miejscach i dodatkowo nie płacą podatku

Na dawnym stadionie X-Lecia robiły to tabuny przeróżnych nacji, łącznie z Polakami.

Oczywiście ci co są pożyteczni niech zostaną.

jakaś komisja ma rozpatrywać pożyteczność danej osoby?

To może przy okazji objąć takim badaniem rzesze Polaków?

Sarkozy wywalił Romów i miał jakieś potępienie? Jak Francja może to czemu my nie możemy?

Ano ma ze strony niektórych organizacji.

Poza tym Sarkozy strzelił sobie w stopę gdyż Francja nie wypełniała swego obowiązku; który sobie sama narzuciła; by gminy rezerwowały miejsca dla ludności nomadycznej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.