Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ririka007

Dobry podręcznik do historii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) jestem tu nowa (jak widać:)) Mam prośbę i nadzieję, że ktoś łaskawy mi pomoże:)

Przepisałam się na profil humanistyczny i jak wiadomo mam więcej lekcji historii. Mimo iż nie zamierzam zdawać matury z historii, to jednak nie chciałabym się zniechęcić do tego przedmiotu z powodu nauczycielki.. Korzystamy z podręcznika :"Historia z pegazem" i jak dla mnie ten podręcznik jest koszmarny, pełen nieprzydatnych informacji, brakuje mi związku przyczynowo-skutkowego, wszystkiego trzeba się z niego domyślać (a dla nauczycielki jest to istnego rodzaju biblia; jak nie jest pewna jakiejś daty, to:"Podręcznik prawdę ci powie"). Zazwyczaj na sprawdzian uczę się 6 godzin (po prostu wkuwanie podręcznika :P ) i potem i tak nic z tego nie pamiętam. Mam zatem nadzieję, że ktoś doradzi mi dobry podręcznik (jestem w II klasie liceum, zaczęliśmy od nowożytności), napisany dla ucznia, a nie po to, żeby pokazać jak mądry (bądź mądry inaczej) jest jego autor.

Za pomoc serdecznie dziękuję :):)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ja używam podręczników do historii z Nowej Ery autorstwa R. Śniegockiego, M. Kamińskiego,, G. Pańko i L. Mrozewicza. Jest pięć części(z czego trzy o nowożytności i czasach współczesnych)

W mojej ocenie są one bardzo ciekawe, często na lekcji je sobie czytam.

Możesz przejrzeć je sobie w księgarni i stwierdzić, czy Ci się one podobają, czy nie. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Najciekawsze podręczniki to podręczniki akademickie cool.gif .

O tych nawet nie wspominam. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Zgadzam się z przedmówcą :P W zakresie historii ogólnej, podręczniki akademickie są najlepsze. Przyjemność czytania mimo ogromu stron. Przy czym zauważyłem, że przykładowo podręczniki traktujące o starożytnych państwach mogą być tym ciekawsze im więcej jest w nich zagadnień podchodzących pod archeologię.

Podręczniki "szkolne" do historii są niestety słabe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   
Przy czym zauważyłem, że przykładowo podręczniki traktujące o starożytnych państwach mogą być tym ciekawsze im więcej jest w nich zagadnień podchodzących pod archeologię.

Przecież to jest oczywista oczywistość :) Nie mniej czytania "Techniki obróbki i typologii wyrobów kamiennych paleolitu,mezolitu i neolitu" pod poduszkę nie polecam :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Nie ma sensu sięgać do nauki historii na poziomie licealnym do podręczników akademickich. Od dawna kreuję to zdanie i będę się go długo trzymał. :P

Niestety, ale muszę z przykrością stwierdzić, że wszystkie podręczniki do historii w szkole średniej są do bani... A już najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy nauczyciel (tak jak w tym przypadku) ufa im bezgranicznie. To jest rzecz jasna błąd i to dużego kalibru - nie uznaję na domiar złego żadnego tłumaczenia! :)

Ja bym polecił stare ale jare podręczniki, z których uczono się jeszcze przed reformą edukacyjną. Mianowicie te z lat 90. XX w. Miałem to szczęście właśnie z tych się uczyć.

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   
Nie ma sensu sięgać do nauki historii na poziomie licealnym do podręczników akademickich. Od dawna kreuję to zdanie i będę się go długo trzymał. :P

vapnatak

Ale dlaczego nie? Jeżeli ktoś jest zainteresowany historią to nie widzę żadnych przeciwwskazań - oczywiście pod jednym warunkiem.Najpierw należy przyswoić sobie cały materiał szkolny a następnie umiejętnie go rozszerzać.W przeciwnym wypadku czytanie podręcznika akademickiego może zrobić niepotrzebny zamęt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

I właśnie o coś takiego mi chodzi. Poza tym nagminne sięganie maturzystów po podręczniki akademickie - w sumie to nie ich wina, ale raczej systemu nauczania, podręczników i nauczycieli, którzy sami sobie z tym nie radzę. Przykre.

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.