Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Odium

Praca domowa- Pierwsze lata rządów Stanisława Augusta

Rekomendowane odpowiedzi

Odium   

1. Wymień reformy wprowadzone w Rzeczypospolitej w latach 1764-1766. Jakie wady ustroju mogły one zlikwidować?

2. Omów wpływ Nikołaja Repnina na dzieje Rzeczypospolitej. Oceń skuteczność jego polityki.

3. Wypisz pozytywne i negatywne założenia programu konfederacji barskiej. Omów rolę czynników religijnych w konfederacji barskiej.

4. Niektórzy historycy uważają konfederację barską za pierwsze polskie powstanie niepodległościowe, uzasadnij tę tezę.

5. Wskaż przyczyny klęski konfederatów barskich.

6. Wskaż głoszone oficjalnie oraz rzeczywiste przyczyny rozbioru Rzeczypospolitej w 1772r

7. Wypisz tereny utracone przez Rzeczpospolitą w wyniku I rozbioru. Jakie było ich znaczenie ekonomiczne?

8. Oceń postawę większości posłów i senatorów podczas sejmu rozbiorowego.

9. Sporządź kalendarium najważniejszych wydarzeń pierwszych lat panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego.

10. Wypisz przykłady potwierdzające uzależnienie Rzeczypospolitej od Rosji w latach 1746-1775.

Tak wygląda moja praca domowa na jutro, dowiedziałam się kilka minut temu, a jest tego sporo jak dla mnie więc proszę o pomoc :)

Troszkę piszę sama na podstawie podręcznika, ale historia nie jest moją mocną stroną, także każda informacja mi się przyda :P

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Tak jak w Regulaminie: nie robimy za nikogo zadań, nie piszemy gotowców, czy referatów etc. Pomagamy, ale nie wykonujemy za kogoś zadań. Prośby o gotowce będą ignorowane.

Życzę powodzenia w otwarciu(wreszcie) podręcznika i ruszeniu samemu głową.

Przypomnę, że za prośbę o gotowca grozi ostrzeżenie(Art. 30 Rozdz. IV Regulaminu Forum).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
5. Wskaż przyczyny klęski konfederatów barskich.

Partyzanci kontra regularna armia?

4. Niektórzy historycy uważają konfederację barską za pierwsze polskie powstanie niepodległościowe, uzasadnij tę tezę

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_barska#cite_note-2

P.S.

Normalnie jesteś Andreasem Okrutnym :P

Pomóc zawsze można nawet trochę a nie walić paragrafami :)

Edytowane przez widiowy7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Odium   

Otóż to...

Nie czekam na gotowca.

A ja proszę o czytanie ze zrozumieniem...napisałam, że próbuje pisać sama na podstawie podręcznika, a więc został on otwarty, a ja staram się robić sama ;] Nikt nikogo nie prosi o odrobienie pracy domowej, po prostu zwróciłam się o pomoc i każda wzmianka mi się przyda, a to że przepisałam pytania to nie znaczy, że chce gotowca. Przepisałam żeby pisząc własnymi słowami nie napisać bzdur, gdyż tak jak wcześniej wspomniałam jestem tępak z historii :P

Dziękuję widiowy7 za pomoc i wyrozymiałość :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Część z tych zadań można zrobić od ręki, większość na podstawie podręcznika i starej, dobrej Wikipedii.

Nie widzę potrzeby zakładania takiego tematu na Forum.

Sprawdzić - ależ żaden problem, w dodatku sam pomogę. Ale naprowadzać i pomagać tutaj nie ma za bardzo w czym.

Nie ma również potrzeby prosić o czytanie ze zrozumieniem, akurat to mam w jakimś tam procencie opanowane. Tyle, że w pierwszym poście to wygląda jak prośba o zrobienie pracy domowej(

Troszkę piszę sama na podstawie podręcznika, ale historia nie jest moją mocną stroną,
).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Odium   

Nie miało to tak wyglądać... Część można zrobić od ręki- tak to prawda, ale jeżeli dla kogoś większość tematów z historii to czarna magia to tak łatwo nie przychodzi. Wikipedia jak zwykle niezawodna i dużo tam znalazłam, ale tak jak już pisałam- każda wzmianka mi się przyda. Temat uważam za zamknięty, jakoś sobie poradziłam i napisałam. Tylko ciekawe jak to zostanie ocenione :) Dziękuje za pomoc

Andreas - nie taką ostrą ręką do nowicjuszy :) ktoś dostaje tyle pracy z nie swojej bajki, w moim przypadku historii i wpada w panikę :) Desperacja zmusza do wielu kroków :P

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Spokojnie, dla mnie wiele z historii to czarna magia. Akurat czasy Poniatowskiego dużo razy się wałkuje, a to na historii, a to na polskim, a to na sztuce etc. Do znudzenia. Jak np. renesans, że w końcu - chcesz, czy nie chcesz - znasz je na pamięć.

Nie ma co panikować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

w ramach lekkiego komentarza zdziwionego osobnika: konfederacja barska to powstanie niepodległościowe? Heh - czasy się zmieniają, człowiek uczy się całe życia a i tak głupim na starość umiera...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

w ramach lekkiego komentarza zdziwionego osobnika: konfederacja barska to powstanie niepodległościowe? Heh - czasy się zmieniają, człowiek uczy się całe życia a i tak głupim na starość umiera...

pozdr

A ja jestem zdziwiony twym zdziwieniem... zajrzyj do Konopczyńskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.