Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
912_1481369774

Kawa czy herbata?

Wolę pić  

130 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • kawę
      20
    • herbatę
      40
    • kawę i herbatę
      15
    • nie mam zdania
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Shrek63   

Jesuuu! Ministrze! powaliłeś mnie na kolana tą ilością cukru... to może sie spytnę, czy Ty czujesz smak koffi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się Shreku, wszystkich powalam ;)

Czy czuję smak coffee? Coś tam chyba czuję, skoro inne gatunki kawy rozpuszczalnej mi nie smakują... Ale takiej "echt" kawy, to pewnie nie czuję :)

Ja po prostu uwielbiam wszystko co słodkie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ostatnio zasmakowała mi 'Illy' Espresso, taka mocna, niesłodzona, bez mleka z ekspresu. Do tego piernik. Mniam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Kawa z fusami, dwie łyżeczki cukru bez mleka :) Tak z dwie trzy dziennie i wieczorem niezliczone ilości herbat ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Rano - 1 kubek "śmieciuchy" na pobudkę, tj. łyżeczka kawy rozpuszczalnej w kubku zalanej wrzątkiem z kapką mleka 2%, czasami porankami piję kawę zbożową z mlekiem. Później, gdzieś tak około południa, 1 filiżanka kawy z ekspresu z kapką mleka. O piątej po południu filiżanka herbaty liściastej z kapką mleka i łyżeczką płaską cukru zalaną wrzątkiem wody. Wieczorem - szklanka herbaty: zioła zalane wrzątkiem albo zwykła maczanka (najczęściej robię sobie w takim wielkim dzbanku maczankę z dwóch/trzech torebek, 2 łyżkami cukru oraz połówką cytryny).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Rano po przyjeździe na uczelnię obowiązkowo mała caffe macchciato. Jeśli siedzę dłużej, zazwyczaj pojawia się i druga, a czasem i trzecia. Piłem już wiele kaw, ale tak świetnej jak ta z mojego instytutu, to nie ma nigdzie na całym UW. Czasem pod wieczór, jak już jestem w domu, duży kubek kawy z odpowiednią mieszanką do kawy (m.in. cynamon). A już wieczorem, duży dzbanek herbaty z trzema łyżeczkami miodu i sporą ilością soku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

bavarsky, jak będziesz pił tyle kawy, to kawalerzystą zostaniesz :)

To jest to Albinosie, dzbanek herbaty z miodem i cytryną na wieczór, jak mam czas i mi się chce, też tak robię ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
bavarsky, jak będziesz pił tyle kawy, to kawalerzystą zostaniesz :)

Poniekąd mam potencjał :>

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Odkryłem ostatnio coś super. Mianowicie, czarna herbata Fromosa Royal Oong i do tego czekolada Lindta z koniakiem. ^_^

Mniam.

Ale tylko od święta, bowiem portfel chudnie mi, a mam jeszcze kilka celów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kronos   

Oczywiście kawa i herbata.

Kawa do papierosa - rano, herbata do książki - w nocy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A fuj! Papierosy są paskudne! ;)

Rzuć to natychmiast!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

niektórzy puryści mnie zjedzą, ale...

Herbata - i to mocna z metodą "szczurek" parzy się do końca do tego ok. poltorej lyżeczki cukru, lub w wersji "ekstremalnej" [jeszcze ze studiów] czyli: na siteczko granulowanej do pelna, zalać szklankę, czekać 15 minut wzwyż, slodzić powyżej 5 lyżeczek cukru...

Kawa - tylko w wersji super light - czyli "kubelek" a'la póltorej szklanki, plaska lyżeczka [lub nieco więcej] kawy gruntowej, zalać wodą do polowy, reszta mleko. Można calość zalać mlekiem. Dwie lyżeczki cukru. W trasie na BP duża z mlekiem. Sklad podobny;)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Ja od jakiegoś czasu zasmakowałem w yerba mate. Szczególnie ze skórką cytryny lub limonki. Genialne ;) do tego zagryzanie raz na jakiś czas jakimś wyrobem ciastkopodobnym i niebo w gębie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.