Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Projekt: "Razem do matury" - ćwicz z nami do matury

Rekomendowane odpowiedzi

"Projekt: "Razem do matury" - ćwicz z nami do matury" to nowy projekt edukacyjny "historia.org.pl", który jest adresowany do uczniów klas maturalnych zdających maturę z historii. Projekt przede wszystkim ma na celu nauczenie uczniów właściwego pisania wypracowań z historii pod kątem maturalnych kryteriów.

Szczegóły: https://historia.org.pl/index.php?option=co...amp;Itemid=401 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tatar   

Mam pytanie. Te prace powinniśmy pisać z pamięci, czy możemy korzystać ze źródeł? Bo na maturze jesteśmy zdani sami na siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie ze źródeł zawsze jest wskazane.

Te prace powinniśmy pisać z pamięci, czy możemy korzystać ze źródeł?

A niby czemu jedno wyklucza drugie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tatar   

Chodzi mi o to, czy mamy pisać z tego co mamy w głowie, czy możemy używać książek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Sądzę że i tak nikt nie będzie w stanie sprawdzić, czy korzystaliście z różnych opracowań czy z tego co w głowie. Tutaj chodzi głównie o umiejętność pisania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Do końca listopada można przesyłać wypracowania. :)

Komentarze za m-c październik są już wystawione i na dniach otrzymają je z decyzją uczestnicy z października.

Tematy są podane na stronie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Key F   

Postanowiłem napisać takie wypracowanko na listopad, aby ogólnie się sprawdzić.

Tylko mam dwa pytania:

1) plik tekstowy może być zapisany w formacie, który otwiera Microsoft Word 2007?

2) napisaliście, że można używać książek. Tylko, że ja korzystam z kilku, bo ciężko mi napisać o relacjach miedzy ludami starożytności z tego co mam tylko w głowie. To dobrze, czy źle? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
2) napisaliście, że można używać książek. Tylko, że ja korzystam z kilku, bo ciężko mi napisać o relacjach miedzy ludami starożytności z tego co mam tylko w głowie. To dobrze, czy źle? :)

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale myślę, że korzystanie z książek wykraczających poza szkolny kanon jest jak najbardziej uzasadnione- zawsze zdobywasz nową wiedzę, ćwicząc do matury. Złem byłoby korzystanie z serwisów typu wikipedia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem napisać takie wypracowanko na listopad, aby ogólnie się sprawdzić.

Tylko mam dwa pytania:

1) plik tekstowy może być zapisany w formacie, który otwiera Microsoft Word 2007?

2) napisaliście, że można używać książek. Tylko, że ja korzystam z kilku, bo ciężko mi napisać o relacjach miedzy ludami starożytności z tego co mam tylko w głowie. To dobrze, czy źle? :)

Skoro zostało napisane, że można używać książek, to chyba jasno widać, że wolno skorzystać z kilku, wskazuje na to użyta liczba mnoga.

Tylko, że ja korzystam z kilku

A jest gdzieś napisane - można korzystać wyłącznie z jednej książki?

Ot, takie nabijanie postów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Key F   

Bo chodzi o to, że ja specjalistą starożytności nie jestem, a głównym źródłem informacji są książki, a nie wiedza w głowie i to one stanowią podstawę tego wypracownia.

@secesjonista - kalki już mi dał jasną odpowiedź, nie musiałeś dorzucać swoich trzech groszy. Jakbyś chciał mi faktycznie pomóc, to udziel mi odpowiedzi na pytanie nr 1.

Edytowane przez Key F

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Key F   

Oki problem już rozwiązałem. Zapiszę go normalnie w formacie *.doc. Mam nadzieję, że osoby sprawdzające mają MS Worda 07 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Podaliśmy, że w formacie doc. To oznacza, że plik jest możliwy do odczytania dla wszystkich rodzajów MS Word. Plik zdatny tylko do odczytania w MS Word 2007 jest w formacie xdoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.