Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jasny Rycerz

Twój stosunek do polskiej rzeczywistości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy patrząc na aspekty takie jak:

-poziom życia

-szanse życiowe

-poziom spokoju życiowego (Kanadyjczycy wcale się nie interesują polityką)

-nastawienie rządzących względem dobra narodowego.

Określ swoje zadowolenie z życia w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony , irytują mnie jedynie polskie drogi i brak dobrych tras narciarskich w Sudetach , Polska dokonala wielkiego skoku cywilizacyjnego , pamietam lata komuny , urodzilem sie w PRL :P

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jednak przy innym nastawieniu polityków i rządach fachowców z wizją żyłoby się lepiej , nie uważasz ?

Nie uważam , uczciwy polityk to jak dziewica w burdelu , prawie nie uswiadczysz a i to szybko sie zużywa , takie jest życie , Polska dobrze sobie radzi , zarabiamy coraz więcej , żyjemy na wyższym poziomie , podrozujemy coraz dalej :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Czy patrząc na aspekty takie jak:

-poziom życia

-szanse życiowe

-poziom spokoju życiowego (Kanadyjczycy wcale się nie interesują polityką)

-nastawienie rządzących względem dobra narodowego.

Określ swoje zadowolenie z życia w Polsce.

Nie jest fajnie, ale jest lepiej niż było :P

To pozwala patrzeć z pewną nutką nadziei na przyszłość.

A jeśli chodzi o "nastawienie rządzących względem dobra narodowego", to wolę żeby w ogóle nie byli nastawieni. Po "bogoojczyźnianej" ekipie mam niesmaczne wspomnienia.

Znacznie lepsi są rządzący którzy czują zbieżność interesów swoich z państwowymi.

utrzymując się ze ściągania zagranicznych aut , lub sprzedaży węgla z BIEDASZYBÓW.

Jak byłoby nudno bez populistów :)

Edytowane przez Smardz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Mam możliwość darmowego kształcenia przez co wiele dróg i możliwości stoi przede mną otworem a czy z nich skorzystam zależy tylko ode mnie. Czego więcej chcieć? No może tylko żeby te "przeklęte" fotoradary nie były ukrywane na drzewach...

A już tak całkiem na poważnie to uważam, że już jest dobrze a będzie jeszcze lepiej :P .

Jak byłoby nudno bez populistów :)

Byłoby przynajmniej spokojniej.

Edytowane przez Gorodecki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mam możliwość darmowego kształcenia przez co wiele dróg i możliwości stoi przede mną otworem
5 lat spędzasz na uniwersytecie kończąc magisterium po czym 2 lata pracujesz po czym nie masz pracy. Bo przecież w tym kraju nie potrzeba humanistów i inteligentów tylko robotników i inżynierów. Parafrazując słynne hasło, można rzec "Polska zapleczem produkcyjnym Europy"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

A tu się nawet zgadzam :P Gdybym był informatykiem, albo chociaż jakimś inżynierem pewnie miałbym lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   
Jestem pozytywnie nastawiony. Narzekam tylko na wrednych PiS-iorów i tym podobnych... wiecie co mam na myśli.

Ja na przykład nie wiem...

A już tak całkiem na poważnie to uważam, że już jest dobrze a będzie jeszcze lepiej wink.gif .

O tak, zwłaszcza jak obudzimy się gdy nasz dług publiczny doskoczy do poziomu równego Grecji.

Edytowane przez Martinus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
5 lat spędzasz na uniwersytecie kończąc magisterium po czym 2 lata pracujesz po czym nie masz pracy. Bo przecież w tym kraju nie potrzeba humanistów i inteligentów tylko robotników i inżynierów. Parafrazując słynne hasło, można rzec "Polska zapleczem produkcyjnym Europy"

M. in. dlatego wybrałem PW. Pytałeś forumowiczów o perspektywy(szanse życiowe) ja póki co nie mam zbyt wielu powodów do narzekania a jak będzie to się dopiero okaże.

O tak, zwłaszcza jak obudzimy się gdy nasz dług publiczny doskoczy do poziomu równego Grecji.

Tu niestety masz racje. Rząd nie śpieszy się póki co z działaniami i chyba liczy na "doczołganie" się do 2013 roku kiedy dostaniemy(samorządy dostaną) pełne zwroty wydatków z Brukseli. Tak czy inaczej gdy przekroczymy 55% będzie trzeba uruchomić poważne działa oszczędnościowe albo kreatywną księgowość.

Edytowane przez Gorodecki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Jak dla mnie to za dużo socjalizmu i biurokracji, ale i tak jest nieźle, chociaż mogłoby być lepiej.

5 lat spędzasz na uniwersytecie kończąc magisterium po czym 2 lata pracujesz po czym nie masz pracy. Bo przecież w tym kraju nie potrzeba humanistów i inteligentów tylko robotników i inżynierów. Parafrazując słynne hasło, można rzec "Polska zapleczem produkcyjnym Europy"

Patrz, a córka moich przyjaciół po romanistyce (plus ekstrasy) dostała robotę we francuskiej firmie za 2500 na rękę plus laptop, telefon i "kilometrówka".

Może po prostu trzeba mieć coś więcej do zaoferowania niż goły dyplom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
po prostu trzeba mieć coś więcej do zaoferowania niż goły dyplom
Zgadza się Polska to nie Kanada gdzie biorą od ręki gościa z byle jakim wyższym wykształceniem.

Polska kraj pełzającego kapitalizmu, gdzie aby godnie zyc trzeba kończyć jakieś studia.... KRETYNIZM wymuszony niedorozwinięciem rynkowym.

Zgadza się Polska nie jest krajem wielkiej konkurencji miedzy uczelnianej gdzie do nauczania studentów biorą Licencjatów jak np w USA.

Edytowane przez Jasny Rycerz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
5 lat spędzasz na uniwersytecie kończąc magisterium po czym 2 lata pracujesz po czym nie masz pracy. Bo przecież w tym kraju nie potrzeba humanistów i inteligentów tylko robotników i inżynierów. Parafrazując słynne hasło, można rzec "Polska zapleczem produkcyjnym Europy"

Ja przepraszam, a te dwa lata to przerwane redukcją, czy innymi czynnikami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.