Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

American Dream

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie ukończyłem żadnej i pozycji Gatesa nie mam - o czym to świadczy?

Ja ukończyłem i pozycji Gatesa też nie mam - o czym to świadczy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Każdy z nas może się wykazać przedsiębiorczością, wziąść do 40 tysięcy PLN dofinansowania z UE i założyć dobrze prosperującą firmę, w konsekwencji czego będzie miał szansę zdobycia pozycji a'la Gates.

Najtrudniejsze to wstrzelić się w rynek. Jeżeli się nie uda, to zostaje się z długami.

Ale przedsiębiorczość jako taka zawsze wiązała się z pewnym ryzykiem i wymagała odwagi.

Achtung ! Ten post napisał bezrobotny :)

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

to ja jako robotny na swoim, powinien się turlikać i kwiczeć ze śmiechu przez kolejne kilka godzin. Fakt, że można otrzymać 40 tys. dofinansowania nie oznacza, że Twój pomysł wypali, że kupisz to co potrzeba, że będziesz miał pieniądz by dokładać do interesu, że Twój tata będzie mechanikiem by pomagać. Rozmawiałem akurat z osobą mającą takie dofinansowanie to wiem czym to pachnie, innej interes nie wypalił. Z papierologią zmaga się do dziś.

Przy okazji: przepisy są nieraz tak bzdurne, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Wiedza jaką trzeba posiąść jest z gruntu podobna do jasnowidztwa. Poza jednym: organizowaniem szkoleń jak inwestować i reklamować swoje produkty, jak wykorzystywać środki unijne...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Chodzi w powyższym na pewno o dofinansowanie unijne czy o "do 40 tyś", które można uzyskać z urzędu pracy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

to ja jako robotny na swoim, powinien się turlikać i kwiczeć ze śmiechu przez kolejne kilka godzin. Fakt, że można otrzymać 40 tys. dofinansowania nie oznacza, że Twój pomysł wypali, że kupisz to co potrzeba, że będziesz miał pieniądz by dokładać do interesu, że Twój tata będzie mechanikiem by pomagać. Rozmawiałem akurat z osobą mającą takie dofinansowanie to wiem czym to pachnie, innej interes nie wypalił. Z papierologią zmaga się do dziś.

Przy okazji: przepisy są nieraz tak bzdurne, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Wiedza jaką trzeba posiąść jest z gruntu podobna do jasnowidztwa. Poza jednym: organizowaniem szkoleń jak inwestować i reklamować swoje produkty, jak wykorzystywać środki unijne...

pozdr

FSO, bardzo mądrze i zgrabnie ujęte, w paru zdaniach oddałeś klimat szans młodego Polaka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
FSO, bardzo mądrze i zgrabnie ujęte, w paru zdaniach oddałeś klimat szans młodego Polaka.

Ja bym jednak wolał powrócić z OT typu "szanse młodego Polaka" do zasadniczego tematu wątku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Rozmawiałem akurat z osobą mającą takie dofinansowanie to wiem czym to pachnie, innej interes nie wypalił. Z papierologią zmaga się do dziś.

Pobierając dopłaty "polskie", na rozpoczęcie działalności gosp., z powiatowych urzędów pracy, też nikt nic nie gwarantuje. Dostaniesz pieniądze, kupisz laptopa, samochód, wynajmiesz biuro - rozliczysz się z wydatków - a i tak możesz wyjść jak ktośtam na mydle.

Ot, American Dream jak wszędzie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

to ja jako robotny na swoim, powinien się turlikać i kwiczeć ze śmiechu przez kolejne kilka godzin. Fakt, że można otrzymać 40 tys. dofinansowania nie oznacza, że Twój pomysł wypali, że kupisz to co potrzeba, że będziesz miał pieniądz by dokładać do interesu, że Twój tata będzie mechanikiem by pomagać. Rozmawiałem akurat z osobą mającą takie dofinansowanie to wiem czym to pachnie, innej interes nie wypalił. Z papierologią zmaga się do dziś.

Przy okazji: przepisy są nieraz tak bzdurne, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Wiedza jaką trzeba posiąść jest z gruntu podobna do jasnowidztwa. Poza jednym: organizowaniem szkoleń jak inwestować i reklamować swoje produkty, jak wykorzystywać środki unijne...

pozdr

Nie wiem co znaczy turlikać... to jakaś domena sfery zachowań prywatnych FSO?

Wzięcie dofinansowania nie jest jednoznaczne z szansą powodzenia pomysłu biznesowego.

Wzięcie kredytu w banku też takowej szansy nie daje.

To się nazywa ryzyko finansowe.

Atoli jest różnica -bo istnieje możliwość finansowa.

Rozmawiałem akurat z osobą mającą takie dofinansowanie to wiem czym to pachnie, innej interes nie wypalił. Z papierologią zmaga się do dziś

No to ma farta... w banku zmagałaby się ze spłatą.

Przy okazji: przepisy są nieraz tak bzdurne, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

A z czego kolega FSO się śmieje, a z jakiego powodu płacze:

kilka przykładów?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: tak zwane dofinansowania, [różnie się to nazywa], dla wielu młodych i nie tylko młodych ludzi, mają być szansą na ich Americam Dream, może nie wielki, ale taki bardzo realny, pozwalający wykonać skok naprzód, ku lepszemu. Wszystko byłoby dobrze i fajnie, gdyby nie zasady...

Zasady są takie, że wiele pytań na jakie należy odpowiedzieć są z gruntu: jestem jasnowidzem, potrafię przewidzieć co będzie i to dokładnie. Piszę, że wiem - bo sam starałem się kiedyś na dofinansowanie samochodu ciężarowego, nowego - takiego jak chciałem. Pech - nie potrafiłem określić dlaczego i jak bardzo będzie używany, co będzie jak przestrzelę, a co będzie jak zapiszę za mało. Kilka innych bzdur - znalazło się. Lista pytań: ileś stron A4... Rozmawiałem z osobą która coś takiego miała - i powiedziała jak czasem wygląda ta fikcja, mam kontakt z osobą która z tego skorzystała, ale jej interes z różnych powodów nie wypalił, i ile było odkręcania. Nie wnikam, czy jest to wina naszych urzędasów czy innych... Miejsce do dyskusji gdzieś indziej. Przy okazji - dla owych urzędników istniejący już przedsiębiorca jest osobą która jest z urzędu podejrzana, której pomoc już nie dotyczy.

Z drugiej strony mam w tygodniu ileś telefonów i zapytań lub zaproszeń: dofinansowanie szkolenia jak wykorzystywać pieniądze unijne, Mazury, Pagóry, Pomorze [wybór kolor], koszt jednej osoby - od kilkuset złotych za "łba" wzwyż. Dofinansowanie od 80 % wzwyż. Im droższa impreza tym większe...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Dlaczego wszyscy tu się podniecają chorą, jak nie patrzeć, pomocą unijną. Ta z definicji jest wymyślana przez urzędników, więc nijak się nie ma do dream, european czy american. Nielicznym oczywiście dogodzi, kosztem zdarcia kasy z tych, co chcą spełnić swe dream za swoje (i w ten sposób nie mogą).

Osobiście uważam że American Dream w Polsce jest możliwy bez udziału w tym unii. Weźmy takie oprogramowanie. Jeszcze niedawno byliśmy królestwem piractwa, w tej chwili kupno amerykańskiej licencji na rozwojowe oprogramowanie w dziedzinie grafiki i gier kosztuje raptem kilkaset zielonych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A ja byłem świadkiem niesamowitej anomalii!

Kostkę brukową przy moim domku układał pan Karol (a właściwie jego firma). Jest to człowiek w wieku 26 lat. Firmę otworzył 3 lata temu. Dzisiaj zatrudnia 3 pracowników i wlaśnie kupił drugą wiekszą zagęszczarkę. Zleceń ma tyle, że robote u mnie "wcisnął" po protekcji.

I to wszystko bez pomocy Unii!

Dziw to jakiś nad dziwy!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad FSO:

Przy okazji: przepisy są nieraz tak bzdurne, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

Zapytałem więc:

A z czego kolega FSO się śmieje, a z jakiego powodu płacze:

kilka przykładów?

Próbka konkretnej odpowiedzi:

Zasady są takie, że wiele pytań na jakie należy odpowiedzieć są z gruntu: jestem jasnowidzem, potrafię przewidzieć co będzie i to dokładnie. Piszę, że wiem - bo sam starałem się kiedyś na dofinansowanie samochodu ciężarowego, nowego - takiego jak chciałem. Pech - nie potrafiłem określić dlaczego i jak bardzo będzie używany, co będzie jak przestrzelę, a co będzie jak zapiszę za mało. Kilka innych bzdur - znalazło się. Lista pytań: ileś stron A4...

Nic dodać nic ująć - sam konkret.

A ja mam mimo wszystko takie niejasne przeczucie, że pachnie tu konfabulacją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: o szkoleniach - to mam ofert, telefonów, emalii - od metra... O tych przejechanych kilometrach - sam się dowiedziałem czytając wniosek i dopytując się u pani, a potem sprawdzając później. Dowiedziałam się jak to działa chcąc kupić auto w Czechach, bo taniej, a nie w Polsce, że owszem, ale wie Pan: musi Pan to "przepuścić" przez komis, koszt jakieś kilka tys. zł. Poradziłem sobie bez tego cyrku.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

To nie to samo !

Z Powiatowego Urzędu Pracy można dostać obecnie dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 19 tysięcy PLN. Trzeba zastawić 23 tysiące.

Natomiast środki unijne to inna bajka. Trzeba się zgłosić do wojewódzkiego urzędu pracy (w powiatowych pomogą ci wypełnić wniosek, ale złożyć trzeba go w urzędzie wojewódzkim). I tu można liczyć na sumę do 40 tysięcy PLN.

Żeby nie trzeba było zwracać tych pieniędzy, twój biznes musi funkcjonować min. 1 rok.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.