Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

American Dream

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko - jakiej karnacji (za: Berlusconim :)) jest obecny prezydent USA ? :P

A co to ma do rzeczy?

Jeden prezydent ma wszystko wyrównać?

Czy jesteś w stanie dowieść, iż w USA istnieją korporacje zawodowe zamknięte dla kolorowych ?

A gdzie ja coś takiego napisałem? Nie muszę dowodzić tezy, której nie stawiałem.

Problem jest gdzie indziej.

Nie chodzi o to czy im się nie chce bo pewnie wielu by chciało.

Jeżeli trafisz do slumsów to bardzo ciężko z nich wyjść, jeżeli w tych slumsach siedzisz od pokoleń to jest jeszcze ciężej.

sądze, iż by się coś jeszcze znalazło

Znalazło by się, chociażby pierwszy czarny zdobywca Oskara Sidney Poiter czy Morgan Freeman tylko teraz powiedz jaki to jest odsetek wszystkich czarnych aktorów i porównaj to z odsetkiem białych zdobywców Oskarów.

w niechęci do samorealizacji, alkoholu, i hermetyczności środowiska. Ich nie interesują Uniwersytety.

Udowodnij.

Temu twierdzeniu zaprzeczają choćby takie osoby jak Graham Greene (aktor), czy M. Scott Momaday (pisarz) zdobywca Pulitzera.

Łatwo rzucić stereotypem, trudno go udowodnić.

Edytowane przez Capricornus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego więc jeszcze nie dołączyłeś do tych wspaniałych postaci? Nie chcesz się "wybić"?

Ponieważ ciekawy jako żywo mógłby być li tylko WASP-em... z przyczyn oczywistych, innymi słowy ze względu na swe cechy biologiczne.

Przecież to oczywiste.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Dlaczego więc jeszcze nie dołączyłeś do tych wspaniałych postaci? Nie chcesz się "wybić"?

Nie wiem, co miał na celu ten post, co wnosi do tematu i po co został napisany ? Bo jak na razie to user marek2828 jest na dobrej drodze by się wybić i dołączyć, ale do postaci którzy mają bana na forum ... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy z subsydiów jakie przeznaczane są na indiańską rodzinę stać ją na wysłanie choćby jednego potomka do innego stanu i to jeszcze na elitarny uniwersytet. Ciekawe czy na takiej uczelni przyjmą owego indiańskiego chłopca do elitarnej korporacji "Skull and Bones" na Yale- kuźni kadr szczytu establishmentu polityczno-finansowego USA.

Edytowane przez Jasny Rycerz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Ciekawe czy z subsydiów jakie przeznaczane są na indiańską rodzinę stać ją na wysłanie choćby jednego potomka do innego stanu i to jeszcze na elitarny uniwersytet.

Ciekawe, czy "biała" rodzina otrzymuje takie subsydia aby było ją stać na "wysłanie choćby jednego potomka do innego stanu i to jeszcze na elitarny uniwersytet"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy z subsydiów jakie przeznaczane są na indiańską rodzinę stać ją na wysłanie choćby jednego potomka do innego stanu i to jeszcze na elitarny uniwersytet. Ciekawe czy na takiej uczelni przyjmą owego indiańskiego chłopca do elitarnej korporacji "Skull and Bones" na Yale- kuźni kadr szczytu establishmentu polityczno-finansowego USA.

Indianie nie są subsydiowani.

Skąd kolega ma takie informacje?

Źródło, autor, publikacja, tytuł...

To zupełnie inny element odszkodowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

A mnie ciekawi wykształcenia potomka irlandzkich emigrantów, syna farmera, niejakiego Henry Forda :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Panowie!

Dajcie spokój!

Młodzi ludzie się Was naczytają i potem do książek trudno ich będzie zapędzić!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ta, a mój trzynastoletni syn kiedy gonię go do lekcji już pyskuje, że Thomas Alfa Edison był samoukiem.

Naczytał się głupot!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co tu tyle o wykształceniu. Jaką uczelnię ukończyli Jobs i Gates ?

Ja nie ukończyłem żadnej i pozycji Gatesa nie mam - o czym to świadczy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

żeby jeszcze nieco namotać. Wiki zapomniała powiedzieć, że American Dream, jest inny dla każdego. Dla jednego snem jest mieć własny mały domek, własne małe autko i kilka akrów wokół, choćby po nastu latach orki na ugorze, [dokładniej amerykańskiej ziemi], dla innych ów dream - to pracować i zarabiać tam, jakieś autko jakaś przyczepa. Być tam. Dla innego - miliony w kieszeni i na kontach, ze dwie wille jakiś domek na prerii... Ów dream zależy od biedy w jakiej się narodził...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.