Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

American Dream

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   
A co mnie interesuje jaki stosunek miały USA do Chin?

A powinien bo podobno:

Moja strona to strona sapientii i zastanowienia, konkludowania.

Pomyśl, czy Amerykanie mieli czekać bezczynnie aż agresywna Japonia wzmocniona zasobami Chin zagrozi Tajwanowi, Filipinom i Indochinom?

Z drugiej strony ja się Ciebie nie zapytam, dlaczego USA wywołała "incydent hawański"

Jak to po co ? Aby wykopsać Hiszpanię z Filipin, Kuby i Puerto Rico!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
@Smardz , oni walczyli po swojej własnej stronie o ile wieśniak w Wisconsin widział interes w pójsciu na te wojny. Kto rozpętał burze której finalem byla decyzja wchodzimy do wojny, czyżby Czarni z "pasa bawełnianego", chłopi z "pasa pszenicznego", robotnic z Detroit, Indianie z rezerwatów, Traperzy z Alaski, co im zależało na wojnie ? chwytali za broń by bronic swego życia i mienia? NIE.

kto więc ciągnął za sznurki ? aha... dobrze kombinujesz tak są takie rodziny i istnieją po dziś dzień. Możesz nawet sypnąć nazwiskami.

Przechodząc do meritum - masz za złe Amerykanom przystąpienie do wojny po naszej stronie. Bo zrobili to jacyś nienawistni kapitaliści

Gratuluje oryginalności :)

Oczywiście wiesz jak skończyłaby się I oraz IIWŚ gdyby ci parszywi burżuje z USA nie pomysleli, że byłoby dobrym biznesem przyłączyć się do wojny?

Amerykańskie konserwy i sprzęt z lend-leasu to za mało być wylądować we Francji i zatrzymać Józefa nad Łabą.

Tak jak i za mało by odpędzić Niemiaszków z lasów Argonne.

W pierwszym przypadku Roosevelt dobrze kombinował z wciągnięciem Japonii na drogę wojenną. W drugim, podziękować należy wywiadowi brytyjskiemu i ministrowi Cesarstwa Niemieckiego, Herr Zimmermanowi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

I taki wniosek wyciągnąłeś metodą:

sapientii i zastanowienia, konkludowania

Gratuluje wyobraźni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Wniosek z wypowiedzi Smardza jest taki: USA to podżegacze wojenni i koniunkturaliści. Dla nich pieniądz jest bogiem a sex nałogiem.

Powtarzając za Gregskim. Brawo za analizę. Nie lepiej najpierw maturę zrobić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kraj nieograniczonych możliwości, kraj gdzie każdy może się wybić. Bajeczka.

Ja powiedziałbym dosadniej: bajeczka do głupich. Albo inaczej - wierzących w kapitalizm.

Edytowane przez marek2828

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja powiedziałbym dosadniej: bajeczka do głupich. Albo inaczej - wierzących w kapitalizm.

Wiara nie ma tu nic do rzeczy, można być zwolennikiem takich czy innych rozwiązań ekonomicznych.

W sumie jednak historia pokazała, że lepiej słuchać bajeczki von Misesa "Ludzkie działanie. Traktat o ekonomii", aniżeli "Kapitał" Marksa.

Acz nie neguję użyteczności tej drugiej - świetnie usypia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Wiara nie ma tu nic do rzeczy, można być zwolennikiem takich czy innych rozwiązań ekonomicznych.

W sumie jednak historia pokazała, że lepiej słuchać bajeczki von Misesa "Ludzkie działanie. Traktat o ekonomii", aniżeli "Kapitał" Marksa.

Acz nie neguję użyteczności tej drugiej - świetnie usypia.

Ano niestety nie możemy wrócic do gospodarki naturalnej (chcielibyśmy?) więc kapitalizm w jego różnych odmianach jest jedynym sprawdzającym się ustrojem.

Co nie oznacza, że nie wolałbym na przykład skandynawskiego kapitalizmu, jako drobny ciułacz. Osiemdziesięcio procentowa stawka podatkowa raczej by mi nie groziła :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Jasny rycerzu, gdzie tu abstrakcyjne myślenie?

Twierdzisz, że Amerykanie byli i są rządzeni przez wielkich kapitalistów (zgoda), żeby później stwierdzić, że to wina tych wrednych kapitalistów, że Ameryka uratowała nasze białe [ciach*] przed gwałtowną penetracją ze strony Cesarstwa Niemiec (IWŚ) oraz Rzeszy (IIWŚ).

Jeśli uważasz, że ci amerykańscy kapitaliści źle zrobili postępując w ten sposób - skrzywdzili japońskich zbrodniarzy niesprawiedliwym embargo oraz miłujących pokój Niemców - no cóż, Twoje zdanie :P

*uprzedziłem moderacje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Ja powiedziałbym dosadniej: bajeczka do głupich.

A ja bym powiedział jeszcze dosadniej: bajeczka która pracowitym przechodzi w rzeczywistość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zgadza się "american dream" jest całkiem niezłym motorem by pracować, orać i wierzyć że my też kiedyś będziemy mieli wielkie mieszkanie, willę i tak dalej. Dla wielu ów "american dream" jest snem, w którym sny są lepsze niż w kraju skąd pochodzą. Sny są lepsze niż w Meksyku, niż w Ameryce Łacińskiej, niż w iluś krajach świata. Niestety bardzo rzadko ów american dream pozwala na osiągnięcie poziomu życia miejscowych.

Osobną sprawą jest to, że ów sen pochodzi z czasów kiedy każdy mógł sobie wykroić kawałek podłogi, pogonić "czerwonych" i pracować stosując bardzo proste zasady sprawiedliwości, kiedy naprawdę wszystko zależało od pracy rąk własnych.

W chwili obecnej dla mnie ów sen to taka bajka, to ideał, to garnek ze złotem na końcu tęczy, której początek widać, tylko sam koniec niknie gdzieś w oddali...

pozdr

PS. Polityka amerykańska w czasie obu wojen to troszkę wycieczka z boku....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No tak bo w więzieniu Abu Graib w Bagdadzie amerykańscy klawisze byli aniołami...

uprzedziłem moderacje
nie dam sie ani zastraszyć ani pozbawić dobrego nastroju więc pisz więcej do moderacji, nie obraziłem cie a jedynie stwierdziłem fakt. masz pecha ze poczułeś się urażony

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
nie dam sie ani zastraszyć ani pozbawić dobrego nastroju więc pisz więcej do moderacji, nie obraziłem cie a jedynie stwierdziłem fakt. masz pecha ze poczułeś się urażony

Ty znowu nie zajarzyłeś co przedmówca pisze. [ciach]

Edytowane przez Albinos
Na przyszłość prosiłby darować sobie niektóre uwagi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No tak bo w więzieniu Abu Graib w Bagdadzie amerykańscy klawisze byli aniołami...

nie dam sie ani zastraszyć ani pozbawić dobrego nastroju więc pisz więcej do moderacji, nie obraziłem cie a jedynie stwierdziłem fakt. masz pecha ze poczułeś się urażony

Ze strony Smardza to nie było zastraszenie, a jedynie nawiązanie do zabiegu, który zastosował we własnej wypowiedzi:

żeby później stwierdzić, że to wina tych wrednych kapitalistów, że Ameryka uratowała nasze białe [ciach*] przed gwałtowną penetracją ze strony Cesarstwa Niemiec (IWŚ) oraz Rzeszy (IIWŚ).

Czyli owego ciach, którymi częstują nas moderatorzy jak zbytnio się rozbrykamy, Smardz dokonał spolegliwie autokastracji własnej wypowiedzi.

Więcej luzu.

A ja mimo wszystko wolę American Dream niźli Red Nightmare.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.