Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
udarr

Matura - historia

Rekomendowane odpowiedzi

udarr   

Witam,

mój problem jest nieco specyficzny i nie potrafiłem znaleźć odpowiedniejszego działu, jeśli jest zły proszę o przeniesienie. Nawet nie wiem czy ktoś będzie mi w stanie pomóc jednak do rzeczy. Jestem w klasie maturalnej. Niestety dopiero niedawno odkryłem w sobie chęć dostania się na studia prawnicze na uwr. Z tego powodu wynikł pewien problem, ponieważ w szkole realizuje program podstawowy z historii. Na studia jednak potrzebuje osiągnąć dobry wynik z rozszerzonego więc musiałbym się sam uczyć. I teraz dochodzimy do mojego pytania - czy w ~6 miesięcy można się tego wszystkiego nauczyć ? Zakładając, że jestem z historii wyuczalny bo na tle klasy jestem najlepszy, poza tym zwyczajnie lubie ten przedmiot. Najlepiej gdyby tutaj wypowiedział się tutaj ktoś z CKE ewentualnie maturzysta lub znający temat człowiek.

pozdrawiam,

Kuba

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Można, moi podopieczni nie takie volty wykonywali i to na długo krócej przed terminem.

Dobry plan pracy, dużo konsekwencji i trochę samozaparciu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Naturalnie, że tak.Pół roku to szmat czasu, zwłaszcza jeżeli posiadasz już podstawową wiedzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
udarr   

Po wypowiedzi wnioskuje, że użytkownik secesjonista jest nauczycielem, czy tak ? W takim razie prosiłym o pomoc co do książek jeśli posiada Pan taką wiedzę. Oczywiście chodzi mi o podręczniki, z których najlepiej się uczyć. Może jakieś stricte pod maturę, ponieważ moim zdaniem szkoda czasu na zakres materiału, który nie jest potrzebny do matury zresztą w moim przypadku czasmi wiedza szkodzi.. W szkole mam wszystkie części 'Historia' wyd. Nowa Era. Na okładce jest napisane, że kształci w zakresie rozszerzonym i podstawowym. Znajdziemy tam teksty źródłowe, wiele ilustracji. Myślę, że to dobra książka zreszta patrząc przez pryzmat mojego nauczyciela musiał on wybrać dobrą książkę. Jednak chciałbym prosić o fachową opinie w tej sprawie. Dziękuję za pomoc.

edit : Nie zauważyłem, że mój temat został przeniesiony to tak bogatego w niezbędną dla mnie wiedzę działu. Prawdopodobnie znajde tutaj wszystke odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w tym książki do nauki.

edit2: Co sądzicie o specjalnych kursach maturalnych przygotowujących konkretnie pod dany przedmiot w podstawie bądź w rozszerzeniu - do wyboru ? Taki kurs to koszt rzędu 600zł za 60h - i tu nie wiadomo zegarowe czy lekcyjne...

Edytowane przez udarr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tym roku właśnie piszę maturę z historii na poziomie rozszerzonym. Co sądzicie o książkach Nowej Ery i Operonu ? Przygotowuję się jeszcze z dwutomowego vademecum Jerzego Pilikowskiego "Niezbędnik dla szkół średnich" wydawnictwo Zielona Sowa. Bardzo proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
he-man   

Nową Erę bym odrzucił, kompletne pomieszanie z poplątaniem i całkowita inkompetencja we wszystkich książkach do historii. Tak uważam, bo uczyłem historii i wielokrotnie miałem do czynienia z tymi książkami. O Operonie nic nie wiem, ale nie wiem czy można być gorszym od Nowej Ery. Ale może się czepiam :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Makazis   

O Operonie nic nie wiem, ale nie wiem czy można być gorszym od Nowej Ery. Ale może się czepiam :thumbup:

Operon jest o wiele gorszy od Nowej Ery.

Jako, że w maju piszę maturę z historii jakiś miesiąc temu zakupiłem repetytorium tegoż wydawnictwa, co rok wychodzi nowe, zmienia się w nim tylko napis na okładce ( miałem okazję porównać repetytorium z 2009 roku z tym najnowszym, wertowałem strona po stronie, zmieniło się tylko parę obrazków i przykładowe zadania na końcu, reszta słowo w słowo przepisane. Dlatego jak ktoś ma zamiar z tego korzystać polecam zakup poprzednich edycji od starszych roczników, można zaoszczędzić z 35 zł). Najgorszym przewinieniem twórców operonowskiego repetytorium jest całkowity brak chronologii, wszystko jest podzielone tematycznie (wojny, społeczeństwo, religia) porozrzucane po całej książce.

Wracając do Nowej Ery, przez całe liceum korzystałem właśnie z tych podręczników (wydanie z postaciami na okładkach, Napoleon, Piłsudski etc.) i jestem zeń zadowolony, dla mnie podręcznik jest tylko dodatkiem do lekcji, czasami wplatamy cytaty z podręcznika w lekcyjna narracje historii, nic więcej. W domu korzystam z bardziej fachowych publikacji przykładowo Historia Powszechna PWN. Ciężko stworzyć dobry podręcznik do historii, bo program jest zle zrobiony, teraz podobno weszła reforma, ale dotyczy roczników urodzonych po 1996. Generalnie jeśli dysponuje się odpowiednim nauczycielem ;) do dobrej nauki historii wystarczy zwyczajny podręcznik, jakiś tekst zródłowy i dobra mapa.

Edytowane przez Makazis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.