Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Olimpiady

Rekomendowane odpowiedzi

nazaa   
Co prawda obowiązuje spis lektur z każdej epoki, ale słyszałem że można wybrać sobie książki spoza tej listy. Ale trzeba z tym uważać bo 'profesorkowie' mogą potem krzywo na to patrzeć...

Tak, to prawda. Miałam taką sytuację, gdy do swoich lektur wybrałam książkę Krawczuka, którego nie wiedzieć czemu na "oficjalnej" liście lektur nie było i którego komisja nie darzyła jakąś szczególną sympatią, no ale trudno, ich strata :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pd   

W tym roku miałem 4 z 8, a w zeszłym 5 z 8 lektur spoza tego spisu (zarówno obowiązkowego jak i podstawowego). I nikt mi żadnej uwagi nie zwracał, a odpowiedź była bardzo porządna (nowożytność).

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Wchodzę na tę stronę, lektury chce wybrać a tam informacja na poczatku- olimpiada na rok 2006/2007. Jak to? To to się nic nie zmienia? Ja nie wiem...skąd wziąć aktualny spis lektur? Czy jak wezmę z tej listy to też dobrze będzie?

[ Dodano: 2007-06-25, 17:33 ]

http://historicus.umk.pl/olimpiada/olimp/index.html - Chodzi mi o tą stronkę :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wchodzę na tę stronę, lektury chce wybrać a tam informacja na poczatku- olimpiada na rok 2006/2007. Jak to? To to się nic nie zmienia? Ja nie wiem...skąd wziąć aktualny spis lektur?

Lektury są takie same co roku :lol: Przynajmniej jak ja startowałem w tym roku i rok temu to były identyczne :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Być może Szpek ma rację, ale coś mi się kołacze po głowie, że od czasu do czasu drobne zmiany są wprowadzane do tej listy, ale mogę się mylić oczywiście:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No i olimpiadę napisałem, przeszedłem do II etapu, tylko mnie dziwi jedna rzecz. Dwie uczestniczki z jednej szkoły uzyskały maksymalną liczbę punktów - przypadek? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Wie ktoś dokładnie jak jest urządzany ustny etap olimpiady licealnej? Mieli uczestniczyć nawet ci co nie przeszli wcześniej pisemnego II etapu, a jedni mówią ,że nie wie ktoś z was do końca jak to jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Jak ja bawiłam się w olimpiady, to zawsze było tak, że do ustnego dopuszczani byli ci, co z eseju dostali min. 3+ (a może samo 3? nie pamiętam) Jak jest teraz nie wiem, dlatego sugeruję sprawdzić na stronie olimpiady ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Pań, Panów wybiera się na finał OWoPiŚW w marcu do Konstancina :) ?

[ Dodano: 2008-02-17, 20:45 ]

Do Warszawy nie do Konstancina :D pomyłka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   
Jak ja bawiłam się w olimpiady, to zawsze było tak, że do ustnego dopuszczani byli ci, co z eseju dostali min. 3+ (a może samo 3? nie pamiętam) Jak jest teraz nie wiem, dlatego sugeruję sprawdzić na stronie olimpiady :)

Teraz jest dokładnie tak samo :D Jeszcze nie startowałam w OH, ale grubo się przymierzam. Mam nadzieję, że coś z tego będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gemme   

Zapraszam wszystkich uczniów szkół średnich do udziału w VII edycji Europejskiej Olimpiady Społeczno-Prawnej!

EOSP jest olimpiadą interdyscyplinarną częściowo finansowaną ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W roku szkolnym 2010/11 odbędzie się jej VII edycja. Temat specjalny: Unia Europejska wobec wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi.

EOSP jest jedyną polską olimpiadą, której finał odbywa się w ,,stolicy?? Unii Europejskiej ? Brukseli.

Olimpiada organizowana jest przez Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie, Instytut Nauk Prawnych PAN i Oddział w Warszawie Zrzeszenia Prawników Polskich.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.ewspa.edu.pl

(należy kliknąć na banner Olimpiady znajdujący się po prawej stronie)

lub:

Bezpośredni link do podstrony Olimpiady na stronie www.ewspa.edu.pl

Informator dostępny do pobrania ze:

- Strony internetowej Olimpiady

- wątku Europejskiej Olimpiady Społeczno-Prawnej na FORUM.HISTORIA.org.pl

TEMATY PRAC KONKURSOWYCH NA VII EDYCJĘ:

Temat I: Unia Europejska na tle innych organizacji międzynarodowych o charakterze integracyjnym.

Temat II: Przyszła ewolucja świata jednobiegunowego.

Temat III: Ochrona praw człowieka w Unii Europejskiej

Wymogi dotyczące pracy konkursowej podane w informatorze

TERMINARZ

Zgłoszenia uczestnictwa szkół w olimpiadzie

do 05/11/2010

Rejestracja uczestnictwa

(formularz nr 1 - zgłoszenia szkoły wysłany mail?em).

Formularz do pobrania na stronie www.ewspa.edu.pl

Etap I BADAWCZY

do 12/11/2010

Ostateczny termin nadsyłania esejów (wraz z dołączonym formularzem nr 2 ? oświadczenia). Formularz do pobrania na stronie www.ewspa.edu.pl

29/11/2010

Ogłoszenie listy laureatów I etapu

Etap II WARSZAWSKI

/dwudniowy/

16-17/12/2010, Warszawa

Miejsce przeprowadzenia etapu:

Siedziba EWSPA w Warszawie

ul. Grodzieńska 21/29

Finał

ETAP III EUROPEJSKI

/kilkudniowy/

marzec 2011, Bruksela

(dokładny termin podany w terminie późniejszym

jest on zależny od dostępności unijnych instytucji)

Koszt pobytu uczestników pokrywa Komitet Główny

w programie kilkudniowego pobytu przewidziano:

- wizytę w jednej z instytucji europejskich

- wykłady teoretyków i praktyków prawa

- zwiedzanie Brukseli

Miejsce przeprowadzenia Finału:

Siedziba EWSPA w Brukseli

Chaussee de Vleurgat 159

Zakwaterowanie uczestników:

Hotel w standardzie **

Bruksela

Edytowane przez gemme

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.