Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gorodecki

Wojna zimowa - literatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozglądam się ostatnio za jakąś pozycją opisującą starcie ZSRR z Finlandią i w związku z tym mam prośbę o doradzenie mi w wyborze. Od razu zaznaczę, że dużo bardziej od przeżyć żołnierzy obu stron na froncie interesuje mnie wątek strategiczny i taktyczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Rozglądam się ostatnio za jakąś pozycją opisującą starcie ZSRR z Finlandią i w związku z tym mam prośbę o doradzenie mi w wyborze. Od razu zaznaczę, że dużo bardziej od przeżyć żołnierzy obu stron na froncie interesuje mnie wątek strategiczny i taktyczny.

Pozdrawiam

Polecalbym ksiazki Rezuna ( opisuje raz po raz wojne zimowa ) , ale problem jest taki ze jego wnioski ( Suworowa ) sa dosc jednostronne :D

przepraszam za brak polskich znakow jestem w pracy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest tego sporo. Podstawa - moim zdaniem - to wspomnienia Mannerheima, opublikowane przez Editions Spotkania w 1996 r.

Z popularnych np. E. Engle, L. Paananen, Wojna zimowa. Sowiecki atak na Finlandię 1939-1940, Gdańsk 2001 (tamże, na s. 233-235 bibliografia).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Paweł Przymusiała Wojna zimowa 1939–1940. Działania lotnicze w czasie wojny sowiecko-fińskiej

Piotrowski B. Wojna radziecko-fińska (zimowa) 1939-1940: legendy, niedomówienia, realia

Trotter William R. Mroźne piekło. Radziecko-fińska wojna zimowa 1939-1940

Zygmunt Czarnotta, Zbigniew Moszumański Wojna zimowa

Maksym Kołomyjec Wojna zimowa 1939–1940

Stenman, Kari, Keskinen, Kalevi Finnish Aces of World War 2 (Aircraft of the Aces 23)

Cieśla Wojciech Wojna Zimowa

Petri Sarjanen Biała Śmierć. Najskuteczniejszy snajper w historii wojen- Simö Häyhä

P. Jowett, B. Snodgrass Finlandia w wojnie 1939-1945

Konecki T. Wojna radziecko-fińska 1939-1940

Brian Delf The Mannerheim Line 1920-39: Finnish Fortifications of the Winter War

Mannerheim Line - Legend of Winter War book by Antero Uitto and Carl Geust

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Polecalbym ksiazki Rezuna ( opisuje raz po raz wojne zimowa ) , ale problem jest taki ze jego wnioski ( Suworowa ) sa dosc jednostronne :D

Za Rezunem/Suwurowem nie przepadam delikatnie mówiąc.

Z podanych przez Secjonistę znalazłem w bibliotece tylko "Wojnę zimową" Cieśli więc pewnie zdecyduję się na zakup wspomnień Mannerheima. Dziękuje za czas i pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dodać można biografię, żołnierza który ostatecznie zginął w Wietnamie w szeregach zielonych beretów:

J.M. Cleverley "Urodzony żołnierz. Czasy i życie Larry'ego Thorne'a".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.