Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
grzanek

Choroby, uzależnienia przywódców III Rzeszy

Rekomendowane odpowiedzi

grzanek   

Wiadomo wam coś na temat chorób, uzależnień przywódców III Rzeszy?

Z tego co pamiętam to

Hitler:

- parkinson- pod koniec wojny rzadko pokazywał się publicznie , na przemówieniach trzymał bodajże prawą reką zawsze za sobą bo mu drżała , jakieś problemy z sercem, pod koniec wojny faszerowali go różnymi lekarstwami z tego co pamiętam były to pochodne amfetaminy.

- z tego co mi wiadomo (uslyszałem, przeczytałem) miał skłonności do dosyć dziwnych upodobań erotycznych

Goering

-tutaj raczej wiadomo lekoman/narkoman. Z powodu ich brania stawał się coraz bardziej otyły , przez pewien okres nosił specjalne wyszczuplające spodnie , dopiero w więzieniu za namową tzw "piguły" odstawił je i zaczął wracać do normalnej wagi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Hitlera, to jego osobisty lekarz codziennie robił mu zastrzyk składający się z witamin oraz własnie narkotyków ( chyba własnie pochodna amfetaminy) ponieważ Fuhrer mało sypiał, towarzyszył mu ogromny stres musiał się "szprycować" żeby zachować wigor i wrażenie siły. Pamiętajmy, że dla milionów Niemców był wzorem siły, nadczłowiekiem któremu wręcz nie wypada chorować i okazywać słabości. Stąd uzależnienie od narkotyków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
z tego co mi wiadomo (uslyszałem, przeczytałem) miał skłonności do dosyć dziwnych upodobań erotycznych

możesz rozwinąc ten wątek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewusz   

Hitler cierpiał, no może złe słowo...dopadła go choroba KOPROFAGIA :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Co do Goebbelsa- nie wiem czy można akurat można mówić o chorobie, ale chyba miał jedną nogę krótszą. A co ciekawe- większość z przywódców była zakompleksiona (dla przykładu można podać także Stalina). Widocznie kompleksy pobudzają skrajnie negatywne emocja, co widać po Adolfie i towarzystwie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewusz   

zawsze mnie zastanawiało jakim cudem mogła na Hitlera działać strychnina...ponoć leczył nią bóle głowy. brrr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
P@blo   

W poscie przedstawie postać fuhrera.Wiadomo np., że Hitler na początku lat 40. cierpiał na bezsenność, miał trudności z oddychaniem, co jakiś czas musiał zażywać tlenu z butli, którą miał zawsze koło podgrzewanego łóżka. W pomieszczeniach, w których przebywał obsługa musiała utrzymywać temperaturę 12 stopni Celsjusza, gdyż przywódca uważał, że jest idealna, aby trzeźwo myśleć.

Hitler miał objawy mikrografii, czyli pismo jego było drobne, ściśnięte, stłoczone, a jego charakter typowy dla osoby dotkniętej chorobą Parkinsona.

Wśród najwcześniejszych i najlepszych opinii o chorobie Parkinsona Hitlera należy zwrócić uwagę na zdanie dr.Stolka, holenderskiego lekarza(profesor Stolk nigdy nie badał Hitlera): „U Hitlera rozwinęło się drżenie, które dotknęło tylko lewej strony. Było ono najpierw zauważone w jego lewej ręce (jesień 1942), a później także w jego lewej nodze. Możliwe, że drżenie rozwinęło się dużo wcześniej (w 1940). Jego lewa ręka była wciąż zwieszona w dół, drżąc mocno, lub przywierała do ciała. Poza tym Hitler powłóczył lewą nogą. Górna część tułowia miała tendencję do nachylania się w przód. Był także niezdolny do chodzenia bez podparcia."

Hitler przyjmował kilka leków. Były one przepisane przez dr.Morella,lekarza Hitlera.Przyjmował je na różne objawy, a większość z nich była związana ze zmęczeniem i lękami.Leki zawierały: metamfetaminę, którą wstrzykiwano mu codziennie, zaczynając od 1942. Tabletki zawierające poszczególne składniki z kofeiną i strychniną przyjmował każdego dnia od lat 30. Przyjmował też lek zawierający bromek.

Według niektórych historyków cierpiał na zoofobię,a ze swoją suką Blondi miał się pokazywać tylko w celach propagandowych.

pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewusz   

Hitler miał tylko jedno jądro... Czytałam z różnych źródeł, że to mały "defekt" :] od urodzenia... Ale ostatnio literatura wskazuje, że to pamiątka po I Wojnie Światowej....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czytałam z różnych źródeł,

The Sun o ile się nie mylę podał pierwszy po wojnie tą 'rewelację' ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie wspomniał o syfilisie Adolfa ? Podobno się go nabawił jeszcze we Wiedniu. Choć niektórzy twierdzą, że to tylko plotka rozpowiedziana przez aliantów, by oczernić Hitlera.

Ewusz: co do 'The Sun', traktuję go jak Fakt :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewusz   

Chorób związanych z dewiacją Hitlera to było pewnie tysiące... Bóg jeden raczy wiedzieć do czego on zmuszał i Geli i Ewę... czytałam, że sporą radość czerpał z wypróżniania się na niego... Mając tyle władzy w rękach pewnie się strasznie stresował... na bezsenność cierpiał, zasypiał o 3 budził się po 12.... NO NA ZDROWEGO TO ON NIGDY NIE WYGLĄDAŁ.

Edytowane przez ewusz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kuba401   

kiedyś na discovery w programie o Hitlerze mówili że na niestrawność, za namową lekarza, przyjmował tabletki, których głównym składnikiem był kał bułgarskiego chłopa... nie wiem czemu akurat chłopa i akurat z Bułgarii ale tak słyszałem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.