Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
widiowy7

Czas honoru III

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Wojna w czasie romansu, C.

Przeczytaj to raz jeszcze, może uda Ci się zrozumieć, co miałem na myśli.

Co do pierwszego cytatu: miałem na myśli gatunki filmowe. Bo połączenie romansu i wojny w filmie to wychodzi taki chłam jak w ''PH''.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Przeczytaj to raz jeszcze, może uda Ci się zrozumieć, co miałem na myśli.

Andreasie, jak na razie z czterech osób, które się tutaj na ten temat wypowiedziały, żadna nie rozumie chyba co miałeś na myśli. Może więc warto wyjaśnić jeszcze raz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Czas okupacji nie był czasem normalnym, to jasne. Z tym, że działanie hormonów nie da się powstrzymać :)

Do tego w konspiracji było znacznie mniej akcji, za to więcej prozaicznej rzeczywistości.

Z czegoś i jakoś trzeba było żyć.

Autorzy CzH to akurat przesadzili również z intensywnością akcji.

Skok na wczesną wiosnę, a jeszcze nie ma jesieni, chyba?

A w każdym odcinku nie mniej niż jedna strzelanina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj to raz jeszcze, może uda Ci się zrozumieć, co miałem na myśli.

To może napisz to jeszcze raz, z uwzględnieniem co miałeś na myśli, może wtedy wszyscy zrozumieją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie?

A to najmocniej przepraszam, moja pokrętna logika! Wybaczcie.

Nie miałem absolutnie na myśli, że podczas wojny nie było miłości, sama myśl to jakiś absurd.

Miałem na myśli to, że w filmach i serialach np. ''CH'' miłość przesłania wojnę, która staje się tylko tłem czy dodatkiem do wątku miłosnego. I tego nie uznaję - można zrobić film o wojnie i miłości, a jakże. Ale powinno być wszystko w proporcjach, nie za dużo - bo inaczej wyjdzie coś w stylu ''PH''.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazer   

Witam...

Ale czy producent, czyli tvp 1 mówili, że to będzie serial oparty wyłącznie na faktach... Nie, zrobili coś ala M-jak miłość tylko w realiach II WS... Serial ma wiele niedociągnięć, wstawki oryginalnych materiałów filmowych, fajna sprawa, lecz nie praktycznie ciągle te same( ja wiem, że wtedy nie było kamer jak teraz, ale na miły bóg jest tyle materiałów video z tamtego okresu, że można by obsadzić na 5 sezonów, tak by się nie powtórzył ani jeden...). Mimo to uważam to za super serial, lepszy niż te magdy myy , czy inne bzdury, a jeśli producentom zależało by wszczepić zainteresowanie historią to myślę, że im się udało... Gdyż taki Ja, po tym serialu ( I sezon) zacząłem ściągać i oglądać filmy dokumentalne o IIWŚ, i temat mnie wciągnął... i staram się oglądać wszystko co dostępne o tamtym okresie lecz oparte na faktach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tego okresu nie ma materiału video... z tak prozaicznego powodu, że taka technologia nie istniała.

Kolega nazer może podać przykłady filmów z tego okresu, robione w technologii video?

Niezmiernie jestem ciekaw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazer   

wyraz video użyłem jako skrót myślowy zarejestrowanego obrazu... Nie widzę powodu by czepiać się szczegółów, przecież wiem, że kamer z hd nie mieli, a także odbiorników radiowych z dolby surround

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Miłości wg. mnie tak wiele nie ma.. Kto tam się tak kocha bardzo? Nie ma częstych scen aby się całowali czy inne tego typu sprawy. Ale pokazuję jak wyglądała warszawa pod okupacją, łapanki, getta i sposoby przesłuchiwania, praca cichociemnych. Wg. mnie dobrze ten serial wygląda a że nie jest koniecznie na faktach to nie musi ale realia jakieś oddaję i to jest najważniejsze. A zastanawiam się dlaczego byli żołnierze AK bardzo chwalą ten film że ładnie odwzorowuję ich pracę... Chyba żołnierze lepiej wiedzą jak było niż my no nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad Arek II:

Ale pokazuję jak wyglądała warszawa pod okupacją, łapanki, getta

A niby to jakie getta film ukazuje?

A zastanawiam się dlaczego byli żołnierze AK bardzo chwalą ten film że ładnie odwzorowuję ich pracę... Chyba żołnierze lepiej wiedzą jak było niż my no nie?

A zastanawiałeś czemu był protest przeciw używaniu formy cichociemni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
A zastanawiam się dlaczego byli żołnierze AK bardzo chwalą ten film że ładnie odwzorowuję ich pracę...

Jakoś generał Bałuk nie bez powodu zabronił zatytułowania tego serialu ''Cichociemni''.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Na jednym z forum wywiązała się dyskusja na temat czasu akcji sezonu III . Jeden z uczestników stwierdził , że skoro Ryszkowski chciał uciec do Lwowa to musiało to być przed czerwcem '41 kiedy to Niemcy zajęli to miasto ,ale wiele faktów wskazuje na to , że działo się to na przełomie lata i jesieni np. fakt że naprawdę atak na konwój bankowy miał miejsce w lipcu , a trudno żeby akcja trzech serii działy się w 2 miesiącach..

Ze swojej strony uważam , że jest to niedopatrzenie scenarzystów .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
np. fakt że naprawdę atak na konwój bankowy miał miejsce w lipcu

Żeby tylko miesiąc był tutaj problemem...

Ze swojej strony uważam , że jest to niedopatrzenie scenarzystów .

Nie pierwsze i nie ostatnie (jak przypuszczam), choć niedopatrzenie to dość delikatne określenie na to, co scenarzyści robią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.