Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
widiowy7

Czas honoru III

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   
A co ten serial ma wnieśc nowego do wiedzy o tamtych czasach?

Co wnosi?

A widzisz, by ktokolwiek pisał, że ten serial wnosi cokolwiek? Już dawno przerobiliśmy miernotę tego serialu, chyba wszyscy(a przynajmniej przytłaczająca większość) ''objechali'' to dzieło. I wszyscy doszliśmy do wniosku, że to kolejna już(po ''TTS'') porażka TVP. Dziwi mnie jednak, że nadal to coś produkują.

Osobiście przestałem tykać ten serial już po I serii, czyli jakieś dwa lata temu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Zajrzyjcie na to forum, które podlinkowałem w pierwszym poście :D

Trrrrrrrrrrrrrrrragedia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Polecam trzecią stronę i komentarze szefa fanklubu "Czasu Honoru".

To bezczel jeden.

:D

*

Serial ma popularyzować historię i rolę tę dobrze spełnia, więc nie wiem czegoście się tak uwzięli. Mi się podoba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Samuelu, ja się zgadzam, że serial ma popularyzować historię i jeśli to robi, to ok. Ale to nie zmienia faktu, że twórcy nie zadali sobie trudu, aby ten serial był zgodny z podstawowymi realiami. Już nie mówię tutaj o tym jak powinien być trzymany Sten, czy jaki samolot powinien na początku serialu dostarczyć naszych bohaterów nad cel. Nie zawsze da się takie szczególiki wyłapać. Ale już trzech cichociemnych z jednej rodziny w tym samym zrzucie (nie kojarzę, aby zdarzyła się nawet sytuacja, kiedy dwie osoby z tej samej rodziny lecą innymi zrzutami), akcje podziemia w połowie roku '41 rodem z okresu 1943-44, niemiecki agent, który przechodzi sito selekcji w Anglii... to nie są drobne wpadki, ale zwyczajne olewanie tematu. Do tego to, co irytuje mnie najbardziej. Czemu nikt nie wpadł na to, aby wykorzystać jeden z wielu pamiętników, jakie pozostały nam po tym okresie? Czy historie tam opisane są za mało ciekawe? Ja np. jestem bardzo ciekaw, czy można wyobrazić sobie lepszą historię do takiego serialu, jak to całe zamieszanie, które miało miejsce w związku z aresztowaniem mjra Jerzego Lewińskiego "Chuchro", twórcy i pierwszego d-cy KeDywu OW AK? Przypadkowe aresztowanie, próby wydostania go z rąk niemieckich, udział w całości Jerzego Tabęckiego "Lasso", odwołanie długo szykowanej akcji na budy, byle nie spalić ratowania "Chuchro", w końcu stracenie tegoż w publicznej egzekucji, dalsza historia z "Lasso", likwidacja tegoż z wyroku "Montera" (sam opis wykonania wyroku, który w swoich wspomnieniach zawarł dr Józef Roman Rybicki "Andrzej", twórca słynnego OD "A" i d-ca KeDywu OW AK po śmierci "Chuchro", czyta się jak najlepsze dzieła chociażby Ludluma), w końcu sprawa z małżeństwem Kułakowskich. Przecież tego lepiej nie wymyśliłby żaden scenarzysta. Od aresztowania "Chuchro" do likwidacji Kułakowskich minęło blisko pół roku, spokojnie wystarczyłoby to na jedną serię takiego serialu jak "Czas Honoru" (po drodze masa motywów do wykorzystania, w tym prawdziwe wątki miłosne z aresztowaniem Wojciecha Łysakowskiego "Wojtka" na czele... jak czytałem oryginalne grypsy, które słał z Pawiaka do narzeczonej w okresie grudnia '43, to łzy aż same cisnęły się do oczu). Przypominanie prawdziwych postaci i ich dokonań, to dopiero byłaby realizacja misji, jaką stawia przed sobą TVP. Ale ja jak zawsze marudzę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Jak dla mnie "Czas Honoru" (i wcześniejsza produkcja - "TTW") równa jest wiarygodności historycznej "Czterech pancernych i psa" (z zastrzeżeniem, iż tych ostatnich ogląda się dużo przyjemniej). W tym filmie brakuje mi przede wszystkim początków powstania i liderów podziemia w W-wie ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Albinosie. Ty nie marudzisz. Ty tylko szukasz pretekstu do popisywania się wiedzą. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Teraz tak powiem bardziej serio: dywagacje nad tym serialem to dla nas po prostu strata czasu. Dajmy sobie spokój - tego muru nie przebijemy. Jeśli X mln widzów chce się ogłupiać tym serialem, to proszę bardzo. Ale my swoje wiemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Andreasie problem w tym, że te X widzów może się ogłupiać nieświadomie, a później powtarzać to w jakiś dyskusjach etc. :)

Ja tam osobiście serial oglądam, głównie ze względu na migawki ze "starej" Warszawy przeplatanych z tą "nową" oraz grę Globisza.

PS A Albinos to naprawdę mógłby się powstrzymać! :):P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Dlaczego ma racje.

:)

Pedros, dałbyś mi trochę ponarzekać tudzież popisać się wiedzą (której i tak za dużo nie mam) :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba aby te X mln widzów (głównie młodych) oglądało "Czas honoru" niż 50 edycję Tańca z "gwiazdami" albo Dom nad wysypiskiem...na szczegóły typu oficerki Zakościelnego i tak nikt uwagi nie zwróci a może serial zaszczepi żyłkę do historii albo zachęci do sięgnięcia po profesjonalną literaturę tematu- pod tym kątem bym ten serial rozpatrywał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.