Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

Technika w I wś pomoc praca domowa

Recommended Posts

ArekII   

Witam. Dostałem od pani dodatkową pracę z historii na temat "Technika wojskowa w czasie I wojny światowej". Waszym zdaniem o czym powinienem napisać? Wydaję mi się że powinienem napisać o lotnictwie, czołgach, okrętach podwodnych, gazach bojowych, karabinach maszynowych. O czym jeszcze powinienem napisać? Nie chcę aby mi ktoś pisał gotowca .

miles   
Wydaję mi się że powinienem napisać o lotnictwie, czołgach, okrętach podwodnych, gazach bojowych, karabinach maszynowych.

Dobrze ci się wydaje Arku.

Zapomniałeś jednak o łączności. Radio ot co powinno być twoim mottem wiodącym.

ArekII   

Dobrze czyli lotnictwo, czołgi, okręty podwodny, gazy bojowe, karabiny maszynowe i łączność. A artyleria nada się? Bo artyleria była jeszcze wcześniej a ja bym chciał napisać o nowej technice. No ale w artylerii też był jakiś przełom co o tym sądzicie?

miles   

Wystarczy ci w zupełności to co masz.

Artylerię bym pominął, mimo że Wielka Wojna jest nią przesiąknięta. Lepiej skup się na mniejszej liczbie "nowinek", i opracuj to dobrze. Ilość nie znaczy jakość.

Edited by miles

ArekII   

W sumie racja. Dużo i tak napiszę o tym. W niedzielę napiszę to wstawię wypracowanie na forum i zobaczycie czy może być czy nie.

miles   

Zwróć jednak uwagę na fakt że karabin maszynowy nie został wynaleziony w przededniu lub w chwili wybuchu wielkiej wojny. Radio również nie zostało, jednak doktryna użycia jego na polu bitwy została wypracowana dopiero podczas lat 1914-1918.

Z CKM-em również jest podobnie. Bo i choć funkcjonował w organizacji armii wszystkich imperiów na długo przed wybuchem wielkiej wojny, to de facto z chwilą rozpoczęcia tego konfliktu, armie nie podejrzewały do czego on m.in. doprowadzi.

Musisz więc, chcąc czy nie chcąc, poruszyć najważniejszy aspekt tych nowinek= doktrynę i sposób ich użycia.

Edited by miles

ArekII   

Oczywiście :) Do każdego rodzaju broni napiszę jego użycie, cel stworzenia danej broni i jego skuteczność.

Andreas   

Okręty podwodne to nie nowość w I WŚ. Pierwszych użyto już w czasie wojny secesyjnej.

ArekII   

Tak ale to w I wojnie światowej były już zastosowane na większą skalę i bardziej w sposób skuteczny niż w wojnie secesyjnej no i o wiele bardziej różniły się okręty podwodne z wojny secesyjnej a w IWŚ.

ArekII   

No nic nie mam co robić to napiszę te wypracowanie teraz.

W czasie I wś użyto wiele nowej broni lub o ulepszoną broń z przed 1914r. Miej więcej zostało rozwinięte lotnictwo, broń chemiczna, łączność, karabiny maszynowe i pojawienie się pierwszej broni pancernej. Każde z państw chciało dominować technologicznie nad innym państwem i to spowodowało powstawanie nowej broni.

Karabin maszynowy- Służył najczęściej do obrony okopów przed nacierającą piechotą wroga. CKM spowodował potężne straty po obydwu stronach i stała się symbolem walk okopowych bo właśnie przez nią było bardzo ciężko zdobyć okopy wroga.

Lotnictwo- Zadaniem lotnictwa było rozpoznanie i korygowanie ognia artyleryjskiego. Na początku wojny tą rolę pełniły sterowce a następnie pojawiły się pierwsze samoloty. Powstały samoloty rozpoznawcze co miały podobne zadania jak sterowce i myśliwce które miały chronić samoloty rozpoznawcze, wywalczyć panowanie w powietrzu i potem chronić bombowce. W biegu wojny powstały pierwsze bombowce które umożliwiały bombardowanie wroga. Rozwój lotnictwa napierał na rozwój broni przeciwlotniczej.

Gazy bojowe- I wś zapoczątkowała użycie pierwszej broni chemicznej. Była używana przez obie strony konfliktu. Niewiele żołnierzy poległo w skutek użycia broni chemicznej. W biegiem wojny gaz miał znaczenie bardziej psychologiczne. Przez to zostały wynalezione środki ochronne jak np. maski.

Broń pancerna- Obie strony wojny chciały pokonać okopy wroga w jak najlepszy sposób. Brytyjczycy opracowali nową broń. Był to czołg , pojazd gąsienicowy. . Pierwszy raz został użyty w bitwie pod Sommą. Czołgi miały za zadanie niszczenie obrony okopów. Z początku czołgi wywołały strach w szeregach armii niemieckiej ale szybko znalazły sposób na jego zwalczanie. Pojawiły się też czołgi Niemieckie A7V i Francuskie FT-17 które były najlepszą konstrukcją w czasie Iwś.

Okręty podwodne- Miały za zadanie likwidowanie wrogich okrętów. Niemcy dysponowały największą flotą okrętów podwodnych które miały za zadanie niszczenie okrętów wroga. Ich przewagą było to że mogły atakować z pod wody i ciężko było je zwalczyć. Wielka Brytania zaczęła tworzyć nowe bronie do zwalczania okrętów jak np. bomby głębinowe, hydrofony itp.

I wś spowodowała szereg nowych technologii i po wojnie były nadal ulepszane.

I jak? Wypisałem głupoty czy może być? Może coś dodać, odjąć poprawić?

FSO   

Witaj;

ArekII: nie wiem na ile stron ma być owa twórczość, ale jak dla mnie - nieco za mało, zaś do wynalazków dorzuciłbym także motoryzację - czyli pierwsze próby przemieszczania piechoty na dalsze odległości, lub do ważnych miejsc inaczej niż per pedes [słynne taksówki paryskie].

Poza tym drobna uwaga: można napisać że część wynalazków stanowiło zaczątek rewolucji w działaniach wojennych, oraz pisać że są uznawane przez dużą cześć znawców tematu, bo to czy są czy nie to pewnie się toczą zażarte spory. Pisząc czemu owe wynalazki stanowiły przełom [lub jego zapowiedź] możesz zaznaczyć dlaczego i jakie były ich plusy a jakie minusy...

pozdr

ArekII   

Dziękuję za radę. Jak ktoś wyżej pisał jakość wypracowania to nie ilość ale jakość :) Nie mówiła mi pani ile tego ma być ale żeby było najważniejsze no i pani i tak się dużo nie spodziewa bo mówi że to praca dodatkowa i że jest trudna. Te twoje zdanie na pewno napiszę i dziękuję za radę:)