Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

Technika w I wś pomoc praca domowa

Rekomendowane odpowiedzi

ArekII   

Witam. Dostałem od pani dodatkową pracę z historii na temat "Technika wojskowa w czasie I wojny światowej". Waszym zdaniem o czym powinienem napisać? Wydaję mi się że powinienem napisać o lotnictwie, czołgach, okrętach podwodnych, gazach bojowych, karabinach maszynowych. O czym jeszcze powinienem napisać? Nie chcę aby mi ktoś pisał gotowca .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miles   
Wydaję mi się że powinienem napisać o lotnictwie, czołgach, okrętach podwodnych, gazach bojowych, karabinach maszynowych.

Dobrze ci się wydaje Arku.

Zapomniałeś jednak o łączności. Radio ot co powinno być twoim mottem wiodącym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Dobrze czyli lotnictwo, czołgi, okręty podwodny, gazy bojowe, karabiny maszynowe i łączność. A artyleria nada się? Bo artyleria była jeszcze wcześniej a ja bym chciał napisać o nowej technice. No ale w artylerii też był jakiś przełom co o tym sądzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miles   

Wystarczy ci w zupełności to co masz.

Artylerię bym pominął, mimo że Wielka Wojna jest nią przesiąknięta. Lepiej skup się na mniejszej liczbie "nowinek", i opracuj to dobrze. Ilość nie znaczy jakość.

Edytowane przez miles

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

W sumie racja. Dużo i tak napiszę o tym. W niedzielę napiszę to wstawię wypracowanie na forum i zobaczycie czy może być czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miles   

Zwróć jednak uwagę na fakt że karabin maszynowy nie został wynaleziony w przededniu lub w chwili wybuchu wielkiej wojny. Radio również nie zostało, jednak doktryna użycia jego na polu bitwy została wypracowana dopiero podczas lat 1914-1918.

Z CKM-em również jest podobnie. Bo i choć funkcjonował w organizacji armii wszystkich imperiów na długo przed wybuchem wielkiej wojny, to de facto z chwilą rozpoczęcia tego konfliktu, armie nie podejrzewały do czego on m.in. doprowadzi.

Musisz więc, chcąc czy nie chcąc, poruszyć najważniejszy aspekt tych nowinek= doktrynę i sposób ich użycia.

Edytowane przez miles

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Oczywiście :) Do każdego rodzaju broni napiszę jego użycie, cel stworzenia danej broni i jego skuteczność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Okręty podwodne to nie nowość w I WŚ. Pierwszych użyto już w czasie wojny secesyjnej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Tak ale to w I wojnie światowej były już zastosowane na większą skalę i bardziej w sposób skuteczny niż w wojnie secesyjnej no i o wiele bardziej różniły się okręty podwodne z wojny secesyjnej a w IWŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

No nic nie mam co robić to napiszę te wypracowanie teraz.

W czasie I wś użyto wiele nowej broni lub o ulepszoną broń z przed 1914r. Miej więcej zostało rozwinięte lotnictwo, broń chemiczna, łączność, karabiny maszynowe i pojawienie się pierwszej broni pancernej. Każde z państw chciało dominować technologicznie nad innym państwem i to spowodowało powstawanie nowej broni.

Karabin maszynowy- Służył najczęściej do obrony okopów przed nacierającą piechotą wroga. CKM spowodował potężne straty po obydwu stronach i stała się symbolem walk okopowych bo właśnie przez nią było bardzo ciężko zdobyć okopy wroga.

Lotnictwo- Zadaniem lotnictwa było rozpoznanie i korygowanie ognia artyleryjskiego. Na początku wojny tą rolę pełniły sterowce a następnie pojawiły się pierwsze samoloty. Powstały samoloty rozpoznawcze co miały podobne zadania jak sterowce i myśliwce które miały chronić samoloty rozpoznawcze, wywalczyć panowanie w powietrzu i potem chronić bombowce. W biegu wojny powstały pierwsze bombowce które umożliwiały bombardowanie wroga. Rozwój lotnictwa napierał na rozwój broni przeciwlotniczej.

Gazy bojowe- I wś zapoczątkowała użycie pierwszej broni chemicznej. Była używana przez obie strony konfliktu. Niewiele żołnierzy poległo w skutek użycia broni chemicznej. W biegiem wojny gaz miał znaczenie bardziej psychologiczne. Przez to zostały wynalezione środki ochronne jak np. maski.

Broń pancerna- Obie strony wojny chciały pokonać okopy wroga w jak najlepszy sposób. Brytyjczycy opracowali nową broń. Był to czołg , pojazd gąsienicowy. . Pierwszy raz został użyty w bitwie pod Sommą. Czołgi miały za zadanie niszczenie obrony okopów. Z początku czołgi wywołały strach w szeregach armii niemieckiej ale szybko znalazły sposób na jego zwalczanie. Pojawiły się też czołgi Niemieckie A7V i Francuskie FT-17 które były najlepszą konstrukcją w czasie Iwś.

Okręty podwodne- Miały za zadanie likwidowanie wrogich okrętów. Niemcy dysponowały największą flotą okrętów podwodnych które miały za zadanie niszczenie okrętów wroga. Ich przewagą było to że mogły atakować z pod wody i ciężko było je zwalczyć. Wielka Brytania zaczęła tworzyć nowe bronie do zwalczania okrętów jak np. bomby głębinowe, hydrofony itp.

I wś spowodowała szereg nowych technologii i po wojnie były nadal ulepszane.

I jak? Wypisałem głupoty czy może być? Może coś dodać, odjąć poprawić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witaj;

ArekII: nie wiem na ile stron ma być owa twórczość, ale jak dla mnie - nieco za mało, zaś do wynalazków dorzuciłbym także motoryzację - czyli pierwsze próby przemieszczania piechoty na dalsze odległości, lub do ważnych miejsc inaczej niż per pedes [słynne taksówki paryskie].

Poza tym drobna uwaga: można napisać że część wynalazków stanowiło zaczątek rewolucji w działaniach wojennych, oraz pisać że są uznawane przez dużą cześć znawców tematu, bo to czy są czy nie to pewnie się toczą zażarte spory. Pisząc czemu owe wynalazki stanowiły przełom [lub jego zapowiedź] możesz zaznaczyć dlaczego i jakie były ich plusy a jakie minusy...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Dziękuję za radę. Jak ktoś wyżej pisał jakość wypracowania to nie ilość ale jakość :) Nie mówiła mi pani ile tego ma być ale żeby było najważniejsze no i pani i tak się dużo nie spodziewa bo mówi że to praca dodatkowa i że jest trudna. Te twoje zdanie na pewno napiszę i dziękuję za radę:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.