Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 2010/2011

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Ja w tym roku po raz trzeci już stawię już czoła Losom. Choć tematyka jest bardzo odległa od moich zainteresowań, ale spróbuję! Warto, jak zwykle! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Materiał będzie do Odsieczy Wiedeńskiej, a nie, jak zakładałem, do rozbiorów.

Tak, czy inaczej - będzie tym razem ciężko(zwłaszcza, że będzie pewnie silna konkurencja z Podkarpacia :)). Zakres olbrzymi, ale - do boju!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

Niedawno dowiedziałem się, w szkole, że nie ma pewności jakoby Losy, miały się odbyć. Więcej na ten temat napisałem na forum "Losy Polaków na Wschodzie" 2010/2011

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

2 razy już byłam na tym konkursie i powiem że się bardzo opłaciło. ;) wie ktoś może czy licealiści tez mogą brać udział w tym konkursie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie, nie zwalnia z matury.

W 2009r. zostałem Laureatem, zwolnili mnie z testów gim. i byłem ogółem bardzo szczęśliwy.

Rok temu nie udało się, mimo dość dobrego wyniku(81%) i zakończyłem przygodę z konkursem na etapie rejonowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie, nie zwalnia z matury.

Dlatego w tym roku celuję w OH.

Formuła Losów czasami powala swoją głupotą, bo zwykle nie liczy się własna wiedza, tylko nadzieja w to, że większość uczestników wie mniej od Ciebie. Nie chodzi o to, że wiesz dużo, chodzi o to, że masz wiedzieć więcej od innych.

Ale pewnie i tak wystartuję, co mi tam. W końcu niekoniecznie muszę polec na zdjęciach jakichś kurników, a nie fortyfikacji czy twierdz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dwojra   

Witam wszystkich. Ktoś pytał o zagadnienia tegorocznych Losów... Nieoficjalnie dowiedziałam się, że ma być to zakres od Obertyna do Wiednia, ale jak to z losami bywa, konkurs zwykle obejmuje także pozostałe dzieje państwa polskiego w oparciu o podstawę programową, a jedynie wytyczony szlak trzeba znać szczegółowo. W tym roku to będzie moje drugie podejście do tego konkursu - mam nadzieję, że bardziej udane niż zeszłoroczne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

A mi się wydaję, że jednak zwalnia z matury. Co do tej "głupoty" o której pisał Tofik to się zgadzam, konkurs o tematyce wojskowej tylko ze 3 pytania o wojsku. W sumie 11 stron A4 zadań na 2 czy tam 3h juz nie pamiętam ile było, to zdecydowanie za mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie. Z matury zwalniają wyłącznie olimpiady przedmiotowe - w tym przypadku Olimpiada Historyczna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jak Obertyn to może ktoś wie gdzie za II RP były koszary imienia Jazdy Obertyńskiej ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

Właśnie ukazała się informacja, na głównej stronie konkursu, mówiąca o tym, że Losy, w tym roku, nie będą organizowane dla szkół średnich. W tegorocznych Losach będą mogły startować tylko szkoły podstawowe i gimnazjalne. Jakoś, kurde, od tylu lat organizowano Losy dla szkół średnich i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz najwyraźniej tak. Dobrze, że chociaż w ogóle konkurs będzie organizowany, bo już krążyły plotki o tym, że Losy w ogóle mają się nie odbywać. A jeśli chodzi o poprzedni post, to nie wiem, gdzie za II RP były Koszary imienia Jazdy Obertyńskiej i nie pomogę w tym Tobie Tomaszu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.