Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
czy ktoś wybrał temat o dynastii piastów?

Ja wybrałem.

wgle. do kiedy mamy napisać te prace?

Do 8 listopada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Głównie z biografii K. Wielkiego autorstwa Wyrozumskiego, "Monarchii Piastów" pod red. M. Derwicha, kroniki Galla Anonima + kilka innych, starałem się dobierać tak, by mieć po kilka na trzy okresy: wczesny (do 1138 r.), średni (do Łokietka) i późny, ale bilansu można dokonać na wiele sposobów przecież.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Nie mam w tych sprawach doświadczenia, ale regulamin stanowi jasno: "Prace nie spełniające wymogów formalnych będą dyskwalifikowane. " Chyba, że to nie tyczy się wymogów formalnych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Chyba, że to nie tyczy się wymogów formalnych?

Raczej się tyczy. Jest zapisane w regulaminie. No ale nie przesądzajmy, może komisja spojrzy łaskawszym okiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I jak wyniki? W mojej szkole już (a być może dopiero) przyszedł list z zakwalifikowanymi kandydatami. Generalnie dostałem się do kolejnego etapu. Pracę "badawczą" pisałem na temat: "Rola kobiet w świecie hellenistycznym" , specjalizacja starożytność.

Jak tam u was z tymi pracami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum :)

W tym roku w końcu mi się udało i to z dość ładnym wynikiem przejść... Niestety sama ze swojej szkoły przeszłam :) Specjalizacja oczywiście archeologia. :)

A jak u Was? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Specjalizacja oczywiście archeologia. smile.gif

Podziwiam :) i jednocześnie gratuluję i życzę powodzenia (nie chcę Cię straszyć, ale na centralce tematy z archeologii bywają kosmiczne)...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Niestety wiem jak to jest z archeo na OH :) Ale dla mnie i tak to jest szok bo maxa mialam za prace tak wiec i teraz wiec licze na kolejny cud :)

A tak w ogóle ktoś może pamięta z poprzednich lat tematy z archeo?

Edytowane przez ania02101

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że to moja pierwsza próba - pytanie mam jakie przykładowe tematy ze starożytności pamiętacie? Jest straszny kosmos czy raczej bez większych problemów? (mowa o tych na eliminacjach pisemnych w Warszawie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Voxxy   

Mam ten sam problem. Kompletnie nie wiem jak to wszystko wygląda i jestem przerażona. Jestem w pierwszej klasie i jakimś dziwnym trafem(cudem, fartem etc.) udało mi się przejść do etapu II(okręgowego). Pracę pisałam na temat "Rola kobiet w świecie hellenistycznym".

Teraz, kompletnie nie wiem czego moge spodziewać się na etapie II. Jak ma wyglądać moja praca pisemna? Ma miec postać hmmm...rozprawki?? Co ma zawierać by trafić do komisji? Jakich pytań mogę się spodziewać? Jak na nie odpowiadać żeby komisja była zadowolona i nie zadawała więcej pytań(bardzo się stresuje gdy ktoś mi wchodzi w słowo albo o coś dopytuje)

Co prawda przejżałam już część forum i to co pisaliście na temat pytań jednak nie widzę tu żadnych z starożytności a tak się składa że to moja specjalizacja...

Czekam na szybką odppowiedź:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź - to nie pisać: "przejżałam"... będzie to źle widziane przez komisję.

Co do reszty - skoro starożytność jest Twą specjalizacją - to chyba z tego tematu nie powinny Ciebie pytania zdeprymować?

Rozprawki odradzam - lepiej już esej.

A najistotniejsze to patrzeć na temat - i nań odpowiadać, gros prac na ogół nie jest na temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.