Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Don Pedrosso

Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku 2010/2011

Rekomendowane odpowiedzi

Znane są już tematy tegorocznej edycji Losów Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku. Oto one:

1. Wschodnia granica Rzeczpospolitej w dziejach. Podzwonne Kłuszyna (1610).

2. Powstanie Bajkalskie 1866.

3. Polskie formacje wojskowe w I wojnie światowej na Syberii.

4. Szkoła polska na kresach pod okupacjami.

5. Expatriacja społeczności polskiej z ziem wschodnich II RP.

6. Katyń 1940 - 2010; czas zadeptywania zbrodni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Generał   

Andreas, dlaczego od razu "szkoda" Czemu wy, młodzieży wszystko negujecie. :) Ja bym się w ogóle cieszył, że istnieje następna edycja tego konkursu. Z resztą obaj znani mi osobiście panowie, choć jeden nieco mniej ;), brali udział w poprzedniej edycji i słyszeli pogłoski że miała to być ostatnia edycja konkursu. Więc optymistycznie patrząc cieszyć się jest z czego.

Druga sprawa to tematy... takie troszkę rozciamciane, nazbyt sięgające wstecz, duuuuużo wstecz przed 17 IX 1939r. Choćby ten pierwszy.

Ale nie jest aż tak źle.

Gdyby istaniała taka możliwość to osobiście optował bym za tymi dwoma tematami:

4. Szkoła polska na kresach pod okupacjami.

5. Expatriacja społeczności polskiej z ziem wschodnich II RP.

Oba interesujące, jak dla mnie.

Pozostaje życzyć powodzenia i trzymać kciuki za kadrę. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Miło znowu zobaczyć weteranów! ;)

Mnie jak już, to interesują tematy 3, 5 i 6. Chyba temat nr 5 wygląda najlepiej ze wszystkich. Zobaczymy, już postawiłem sobie ten cel, że wezmę udział.

Pedros, mam pytanie: skąd są pytania?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pedros, mam pytanie: skąd są pytania?

Chodzi Ci o tematy prac? Mój nauczyciel otrzymał je od organizatorów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Dokładnie, przepraszam, za niesprecyzowane pytanie.

Mój nauczyciel już też pytał się, skąd je masz. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szum jaki wytworzył się wokół olimpiady jakoby miała się ona nie odbyć nie sprzyja przepływowi informacji. Proponuję, aby Twój nauczyciel zadzwonił do organizatorów dla pewności ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

Witam wszystkich! Słyszałem ostatnio od swojego nauczyciela od historii, że prawdopodobnie Ol. Losy Polaków na Wchodzie nie będzie. "Oficjalną" przyczyną ma być brak funduszów na organizowanie Olimpiady. Czy może wy też coś wiecie na ten temat. Słyszałem też, że nie wiadomo, czy będzie UWAGA: Ol. Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego oraz Olimpiada Fizyczna. Kurna nie może być tak, że są jakieś głupie konkursy typu: wiedza o Unii Europejskiej, czy wiedza o prawach człowieka. Jeśli coś wiecie, czy olimpiady wymienione przeze mnie maja być, czy nie napiszczie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

Chciałem napisać: Nie może być tak, że jest Ol. wiedzy o Unii, albo o prawach człowieka, a nie ma na prawdę potrzebnych konkursów, z tradycją i renomą jak Losy zołnierza, Polaków na Wschodzie, czy Ol. Fizycznej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ojej94 z tego co mi wiadomo tegoroczna Olimpiada się odbędzie, co prawda nie z taką pompą jak rok temu, ale jednak będzie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Prace powinny być napisane, zdaje się, do 5 grudnia(?).

A objętość pracy nie ma znaczenia - to musisz z nauczycielem omówić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mia   

a jesteście pewni, że olimpiada jednak się odbędzie? W poniedziałek dzwoniłam na uksw... i pani nie była w stanie mi w 100% odpowiedzieć, ale mówiła, że na chwilę obecną raczej nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.