Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

RPG-32

Rekomendowane odpowiedzi

Tankfan   
Ja jestem przeciwko wojnie, a nie przeciwko ludziom i flagom. Jestem pacyfistą.

A więc jesteś satanistą, gdybyś miał choć troszkę pojęcia o własnej religii wiedział byś iż symbol pacyfizmu jako żywo przypomina symbole ze starodruków, kiedyś widziałem taki starodruk na którym był szatan, źrenice w kształcie pacyfy. A kysz!

Moją główną bronią jest działanie na rzecz tego aby konflikt zbrojny wogóle nie wybuchł. Jeżeli do niego dochodzi, to samo w sobie jest to dla mnie klęską.

Pogódź się z tym że walka leży w naszej naturze, wojny były, są i będą, i pacyfizm jest skazany na klęskę bowiem zaprzecza naszej naturze, a natury nie da się powstrzymać... to tak jakbyś kazał wilkom zostać jaroszami, bo to nie ładnie mordować sarenki... dostrzegasz teraz absurdalność swoich poglądów?

Jeżeli jednak już wybuchł, to należy zatroszczyć się aby przebiegał zgodnie z normami prawa międzynarodowego.

Wierzysz w to? Naprawdę wierzysz w te bzdury?

Przykładowo jeżeli nad moim miastem by krążył rosyjski Mi-28, to owszem, bez oporu strzelę do niego z ręcznego zestawu przeciwlotniczego. Jeżeli załoga zginie - trudno. Trzeba pochować. Ale jeżeli przeżyje, to trzeba dać jej możliwość poddania się, opatrzyć, zapewnić w miarę wygodne warunki internowania, burgery, Pepsi, TV...a po wojnie odstawić na rosyjską granicę i niech idą do domu.

Pogódź się z tym że wojna tak nie wygląda i nie będzie wyglądać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje gdy nastolatki naoglądają się filmów na WOS-ie o prawie międzynarodowym i humanitarnych wojnach. Wiem co mówię, sam chodzę do 3 gimnazjum i nam też to puszczają. Na szczęście moim nauczycielem od Historii jest sam A.Przechszta, dzięki któremu udało mi się uniknąć prania mózgu. Choć moja wiedza i tak jest nikła(no i dołóżmy do tego okres dojrzewania zmniejszający inteligencję,

założę się że Florek jest w podobnym wieku co ja i przez to robi z siebie pośmiewisko na tym forum)

PS.Przepraszam że wbrew adminowi odszedłem od tematu ale napisało mi 2 identyczne posty a nie wiem jak jeden usunąć, więc postanowiłem że zedytuję pierwszy i coś napiszę

Edytowane przez JustJervis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwko wojnie, a nie przeciwko ludziom i flagom. Jestem pacyfistą.

Moją główną bronią jest działanie na rzecz tego aby konflikt zbrojny wogóle nie wybuchł. Jeżeli do niego dochodzi, to samo w sobie jest to dla mnie klęską.

Jeżeli jednak już wybuchł, to należy zatroszczyć się aby przebiegał zgodnie z normami prawa międzynarodowego.

Przykładowo jeżeli nad moim miastem by krążył rosyjski Mi-28, to owszem, bez oporu strzelę do niego z ręcznego zestawu przeciwlotniczego. Jeżeli załoga zginie - trudno. Trzeba pochować. Ale jeżeli przeżyje, to trzeba dać jej możliwość poddania się, opatrzyć, zapewnić w miarę wygodne warunki internowania, burgery, Pepsi, TV...a po wojnie odstawić na rosyjską granicę i niech idą do domu.

Burgery?!Pepsi?!TV?!Może jeszcze zaopatrzyłbyś ich w kałasznikowy i drugiego Mi-28?

Ale że mój przedmówca i admin każą wracać do tematu więc tak posłusznie robię.Jeśli chodzi o poręczność RPG-32 to zgadzam się w pełni z Tankmanem,(z nim poza tym na tym forum NIE DA się nie zgadzać:])że to zaprzeczenie idei RPG.

Być może dzieje się tak dlatego, że Rosjanie nie zwiększają znacząco zaawansowania technologicznego swoich głowic, tylko rozmiary ich i wyrzutni. Oczywiście to tylko moje domysły, jeśli idą w złym kierunku prosze mi to uświadomić.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   
z nim poza tym na tym forum NIE DA się nie zgadzać

W pełni się zgadzam :)

Rosjanie nie zwiększają znacząco zaawansowania technologicznego swoich głowic, tylko rozmiary ich i wyrzutni.

Coś tam może idzie do przodu , ale na pewno nie z takim impetem i pomysłem jak np. w USA , czy innych państwach NATO.

PS. JustJervis edytuj posty a nie pisz jeden za drugim ;)

Edytowane przez DiTo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Za te dwa posty pod rząd już przeprosiłem. :) Ale wracając do tematu: napisałem znacząco, przez co chciałem powiedzieć, że owszem idą do przodu,(wszak Rosjanie popełniają błędy, ale debilami nie są) lecz nie na tyle szybko, żeby umożliwiło to zachowanie tych samych rozmiarów wyrzutni. Może powinni popatrzeć na AT4HS? :)

Pozdrawiam

Edytowane przez JustJervis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Rosjanie chyba nie za bardzo chcą kierować się projektami Amerykanów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o samą koncepcję :) Ale masz rację, kopiowanie amerykańskich pomysłów byłoby poniżej ich godności

Edytowane przez JustJervis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Z linkiem który podałem w pierwszym poście jest coś nie tak.

W każdym razie nie prowadzi już do filmiku do którego kiedyś prowadził.

Nie mogę edytować tamtego postu, więc wstawiam nowy link do filmu z prezentacji RPG-32:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik i tak nie uratował twojej od dawna obalonej teorii, jakoby RPG-32 było czymś nadzwyczajnym... Po prostu widać walenia w jakieś tarcze i autobusy, ale co z tego? Nawet ja pomimo mojego zerowego doświadczenia z tym sprzętowego i braku doświadczenia bojowego w ogóle też potrafiłbym coś takiego, pomimo że nie jestem z Hezbollahu i nie poluję na Merkavy

Edytowane przez JustJervis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

EEee.. ja tam mam ciągle ten stereotyp w sobie : Coś ruskiego ? nie działa ? - Kopnij . Dalej nie działa ?! - Wywal

Nigdy mi się nie zmieniło przekonanie ( a szkoda )

Nie jestem jakimś tam wielkim mistrzem w tej dziedzinie ale ja zawsze pozostanę przy ogromnej wyższości USA w tej dziedzinie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Amerykanie(Europejczycy też, choć nie już tak bardzo...) po prostu wyprzedzili ruskich jeśli chodzi o technikę zbrojeniową o parę, jeśli nie o paręnaście lat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Nie wiem skąd wasz ironia. Wszystko wskazuje że RPG-32 będzie hitem eksportowym.

Jordania już rozpoczęła seryjną produkcję na rosyjskiej licencji.

Po podczepieniu cylindra ze 105-mm pociskiem z tandemową głowicą kumulacyjną, broń waży zaledwie 10 kg i ma długość 1,1 metra.

Można ją łatwo przenosić, a przebijalność pocisku sięga 650 mm (wartość "750 mm" podana na angielskojęzycznej Wiki jest przeszacowana). Zasięg skuteczny wynosi 200-250 metrów (na angielskojęzycznej Wiki ktoś wpisał fałszywą wartość "700 metrów").

Dla porównania RPG-29 ma zasięg skuteczny 500 metrów (wiadomo - dłuższa prowadnica, stabilniejsza linia celowania).

Niedługo być może zestawy RPG-32 trafią w ręce rebeliantów z Wolnej Armii Syrii, co dało by możliwość przetestowania ich przeciwko czołgom T-72AV.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   

Hej

Skoro już wskrzesiłeś ten wątek to mam pytanie co do tego RPG-32: Czy da się strzelać z zamkniętych pomieszczeń? I czy wiesz może, jaką amunicją oddano ten strzał do bunkra na filmie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.