Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Podręczniki do historii

Rekomendowane odpowiedzi

mmm..najlepiej mi sie było uczyć z Tablic Historycznych :-) kupilem za 20-pare złotyszy w EMPIKu ale to są dla szkół srednich i dla studentów :] ale polecam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ja przez dwa lata jechałem na operonie(shit do kwadratu) teraz mam podręcznik anny radziwiłł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Naprawdę dziwie się kto wogóle dopuścił tą pozycję do nauki szkolnej na poziomie liceum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę dziwie się kto wogóle dopuścił tą pozycję do nauki szkolnej na poziomie liceum.

Są gorsze podręczniki niż ten z Operonu chodźby te z Pegazem od nich wole zdecydowanie bardziej Operon. Najlepsze i tak są pozycje jak np. do Polski po 1914 - Roszkowski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Może i są gorsze podręczniki niż operony, jednak chyba lepiej równać w górę niż w dół, a podręczniki ks. Radziwiłł są naprawdę dobre.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Yapi   

Polecam stare wydania książek do liceum wyd. PWN, są bardzo dobre, ale teraz trudno dostępne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ja korzystam z kilku podręczników :lol: Mam podręczniki Dowiata z których uczyła się jeszcze moja mama - bardzo dobre, podobają mi się, aczkolwiek mają niewygodny format... Mam podręczniki Wolskiego i Manteuffela i "Historię Polski do roku 1795" Samsonowicza, również bardzo dobre, a poza tym posiadam też serię czarne grzbiety i do tego parę atlasów :D I nie wiem jakim cudem paskudztwa z Operonu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

W szkole uczę się z "Poznać przeszłość zrozumieć dziś" Paweł Żmudzki Stentor- i musze przyznać, że jestem zadowolona. Może niektóre informacje są porozrzucane, ale generalnie to dobra książka, ale jak w każdej- jakieś barki są. Szata graficzna jest w porządku, szerokie marginesy- można notować. Są mapki, teksty źródłowe.

Dużą pomocą są "Notatki z lekcji" Ciejki- wszystko zebrane, uporządkowane, w punktach przedstawione najważniejsze wydarzenia, daty etc. Chwalę też sobie "Vademecum maturzysty" Zielonej Sowy.

Posiadam też Wolskiego, Pajewskiego, Rostworowskiego i Bazylowa. Korzystam z tych podręczników, jestem bardzo zadowolona, aczkolwiek Wolski niektóre sprawy spłyca, a Bazylow- hm...wyższa szkoła jazdy, bo nie powiem, że lekko się czyta...

A jeśli chodzi o historię Polski, zwłaszcza średniowiecze (jak dla mnie męczące), ale nie tylko- to uczę się z "Polskie dzieje" Dybkowska, Żaryn, Żaryn. To raczej nie podręcznik, ale łatwo i przyjemnie się z tego uczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Notatki z lekcji" też polecam, fajnie zebrane, opisane i wypunktowane. Polecam również historię powszechną i Polski Mariana Toporka to moje ulubione podręczniki takie właściwie repetytorium, ale to co trzeba do matury jest. Polecam również Marka Boruckiego powszechną i Polski z tymi 5 książkami matura powinna być zdana bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Operon, nie wiem kto go dopuścił do obiegu... 3 lata kaleczenie historii z tą książką... ja dziękuję. Daty mylone średnio o 200 lat, multum niedomówień i same skrótowce. Za to do gustu przypadły mi stare WSiP-y tzw. ,,czarna seria'' :razz: naprawde godna polecenia. Co do Notatek z Lekcji mam mieszane uczucia. Niby dobre, ale dla osoby, która preferuje wkuwanie na blachę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.