Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Podręczniki do historii

Rekomendowane odpowiedzi

W szkole korzystam z Demarta, ale poza nimi uczę się z Między Nami i Rożaka. Podręczniki z Demarta sobie chwalę, co do Między Nami- nie są wcale takie złe ;) a Rożak, no cóż wydaje mi się że mają trochę błędów.

Z tablic też korzystam- kupiłam je za kilka złotych ale są naprawdę dobre.

Pozatym atlasy historyczne- najwygodniejszy dla mnie jest z Demarta. Ogólnie uważam to wydawnictwo za jedne z lepszych :D

Co do podręczników z Nowej Ery- hmm żaden z podręczników tego wydawnictwa mi się nie spodobał. Nie są one na tyle przejrzyste co inne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
"Poznać przeszłość zrozumieć dziś" Paweł Żmudzki

Proszę, nawet nie wiedziałem, że doktor Żmudzki napisał podręcznik. Jeśli napisał go równie ciekawie, jak mówi na żywo, to spokojnie można go polecić.

Osobiście polecam Radziwiłł&Roszkowski, 4 pozycje: 1789-1871, 1871-1939, 1939-1956 i 1956-1997. Dobrze napisane, wszystko ładnie wytłumaczone. Przed maturą w sam raz. Uczyłem się z nich od 2 klasy LO i wspominam je całkiem miło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   
Co sądzicie o podręcznikach z Nowe Ery Śniegockiego??

Ja z nich korzystam i bardzo dobrze mi się z nich uczy. Ciekawie napisane, a po każdym temacie są teksty źródłowe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Co sądzicie o podręcznikach z Nowe Ery Śniegockiego??

Ja z nich korzystam i bardzo dobrze mi się z nich uczy. Ciekawie napisane, a po każdym temacie są teksty źródłowe

Ja też z nich korzystam. Niestety... Zdecydowanie za mało jak na poziom rozszerzony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   

Masz rację dzionga, ale najpierw trzeba poznać podstawy. Ja w gimnazjum praktycznie nie miałam historii, więc przedmiotu musiałam się uczyć w zasadzie od początku. I dlatego Nowa Era tak przypadła mi do gustu.

Jednak moja historyczka stwierdziła, że jeśli chodzi o rozszerzoną maturę to te książki zawierają 20% potrzebnych informacji. Nie wiem czy czasem odrobinkę nie przesadziła w tych procentach, ale generalnie ma rację

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Mój nauczyciel z historii twierdzi, że podstawy powinniśmy wynieść z gimnazjum. Zgadzam się z nim zupełnie, ale to akurat nie moja ani nie Twija wina Lizzy, że w gimnazjach jest jak jest... Tam nikomu nie zależy na niczym, młodzież nie jest przygotowywana odpowiednio. Uważam, że lepszy był system 4- letniego liceum, lae to już inna bajka :wink: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mefek   

Ja używam teraz książki "Razem przez wieki" zrozumieć przeszłości G. Wojciechowski z Nowej Ery. Książka nawet ciekawa. Informacje są wystarczające jak na poziom gimnazjum. Jak coś bardziej rozszerzonego chce poczytać to albo z innych źródeł albo z internetu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.