Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Gdzie najlepiej studiować historię?

Rekomendowane odpowiedzi

chris007   

Także polecam Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Dobra kadra, od następnego roku akademickiego świetne warunki studiowania dzięki przeniesieniu się do nowego gmachu, no i świetne miasto - Toruń. Co do historii wojskowości to racja jest tu jeden z lepszych zakładów, zajmujących się tą tematyką- a od najbliższego roku akademickiego planowane uruchomienie nowego, unikatowego kierunku- wojskoznawstwo :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   
A co sądzicie o historii na UWr?:)

Jako studentka tegoż kierunku na tejże uczelni mogę śmiało polecić :( Zależy oczywiście, jaką specjalizację zawodową wybierzesz, ale ja - będąc na dokumentalistyce konserwatorskiej i archiwistyce i zarządzaniu dokumentacją - jestem zachwycona. Ciekawe zajęcia, sympatyczni i rzeczowi prowadzący, no i - przede wszystkim - bardzo imprezowi koledzy i koleżanki. Słowem: zapraszamy do Wrocławia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
jestem zachwycona. Ciekawe zajęcia, sympatyczni i rzeczowi prowadzący, no i - przede wszystkim - bardzo imprezowi koledzy i koleżanki. Słowem: zapraszamy do Wrocławia biggrin.gif

W chwilach takich jak ta nienawidzę swoich studiów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chciałabym pójść na historię na Uwr:) Zastanawiam się nad specjalizacją: dokumentalistyką konserwatorską albo archiwistyką i zarządzaniem dokumentacją:) I w sumie nie wiem na co się zdecydować ale mam jeszcze trochę czasu;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Ja bardziej skłaniałam się ku dokumentalistyce, ale okazało się, że muszę wybrać dwie :) Więc wybrałam dokumentalistykę właśnie i archiwistykę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Ośmielę się w tym temacie poruszyć swoją kwestię. Otóż czy ktoś studiuje/studiował na KUL-u i może coś powiedzieć o tej uczelni. Gdyż mam wybór studiować historię w Białymstoku na uniwersytecie i na KUL-u, do Białegostoku mam 4 razy bliżej niż do Lublina i się zastanawiam czy KUL jest na tyle lepszym uniwersytetem od białostockiego, żeby rekompensować wszystkie koszta ;) Czy po prostu nie ma to różnicy czy to będzie KUL czy UwB, bo historia to jest kierunek w którym od uniwersytetu ogromna większość zależy ode mnie, a studiowanie to nie tylko nauka, to też... itp. i lepiej jest studiować u siebie "na podwórku" wśród swoich niż "latać po świecie" itd.?

Pozdrawiam Kubag :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się w tym temacie poruszyć swoją kwestię. Otóż czy ktoś studiuje/studiował na KUL-u i może coś powiedzieć o tej uczelni. Gdyż mam wybór studiować historię w Białymstoku na uniwersytecie i na KUL-u, do Białegostoku mam 4 razy bliżej niż do Lublina i się zastanawiam czy KUL jest na tyle lepszym uniwersytetem od białostockiego, żeby rekompensować wszystkie koszta ;) Czy po prostu nie ma to różnicy czy to będzie KUL czy UwB, bo historia to jest kierunek w którym od uniwersytetu ogromna większość zależy ode mnie, a studiowanie to nie tylko nauka, to też... itp. i lepiej jest studiować u siebie "na podwórku" wśród swoich niż "latać po świecie" itd.?

Pozdrawiam Kubag :)

Sprawdź skąd łatwiej i taniej dojedziesz do Warszawy gdzie znajdziesz materiały do pracy dyplomowej-oczywiście jeśli chcesz napisać coś ambitnego.

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Sprawdź skąd łatwiej i taniej dojedzież do Warszawy gdzie znajdziesz materiały do pracy dyplomowej-oczywiście jeśli chcesz napisać coś ambitnego.

Dojedziesz, a nie dojedzież. To po pierwsze. Po drugie zaś... od kiedy to aby napisać coś ambitnego trzeba szukać materiałów w Warszawie? Znam parę osób, które albo pisały prace, albo miały pisać prace, gdzie najważniejsze materiały były poza Warszawą. Pomijam już to, że nie raz nie dwa potrzebne źródła można znaleźć w sieci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie masz BN gdzie są zmikrofilmowane niemal wszystkie rękopisy z polskich bibliotek takich jak np. Biblioteka Czartoryskich itd, tamże masz AGAD i najbardziej zasobną w białe kruki BUW.

Wiem co mówię bo zbierałem materiały do pisania pracy o obronie Zbaraża, fakt że niektórych materiałów w Warszawie nie ma-np. w tym konkretnym przypadku sztychu Hondiusa przedstawiającego umocnienia i Recesów Stanów Prus Królewskich(jedno jest w gdańskiej bibl. PAN a drugie w AP w Gdańsku) ale zasadniczo oprócz źródeł znajdujących się w archiwach państwowych w Warszawie jest zdecydowana większość pozostałych źródeł lub ich mikrofilmów.

A w sieci-owszem, jest sporo źródeł, większość jednak jeszcze czeka na digitalizację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ok, w Warszawie jest masa różnych materiałów (nie tylko BNka, AGAD czy BUW, ale też wszelakie AANy, CAWiarenki, Archiwum Państwowe m. st. Warszawy itp.), ale nie sprowadzajmy tego do uogólnienia w postaci "jeśli chcesz napisać coś ambitnego musisz szukać w Warszawie". Ty akurat zajmujesz się tematami, gdzie źródła masz tutaj w Warszawie. I jeśli dobrze zrozumiałem, to na przykładzie swoich doświadczeń wyciągasz wniosek co do ogółu. A skąd pewność, że inni też muszą tutaj szukać? Kolega ostatnio zastanawiał się co wybrać do magisterki (coś z XVI-XVII wieku, już dokładnie nie pamiętam) i od swojego promotora dowiedział się, że w Warszawie ma tylko niewielką część materiałów, które będzie musiał sprawdzić. Większość jest bodaj w Krakowie. I mam na podstawie tego jednostkowego przykładu wysnuć wniosek, że aby napisać coś ambitnego, trzeba szukać w Krakowie? Ano nie. Koleżanka dwa czy trzy lata temu pisała pracę, gdzie po większość materiałów musiała wybrać się bodaj do Wrocławia, bo tam miała najważniejsze materiały do swojej pracy. Trzeba wobec tego wybrać się do Wrocławia, aby napisać coś sensownego i ambitnego? No też chyba nie. Ja zajmuję się tematami, gdzie archiwa warszawskie wystarczą mi w zupełności i nic innego na dobrą sprawę nie zaprząta mi głowy. Czyli teoretycznie mógłbym napisać, że wystarczy w Warszawie szukać aby napisać cokolwiek. A jednak z pewnych względów nic takiego do głowy mi nie przychodzi. Warszawa nie jest jedynym ośrodkiem posiadającym archiwa u nas w kraju. I choć jest ważnym miejscem na "mapie archiwów", to jednak żeby napisać coś ambitnego nie trzeba koniecznie tutaj przyjeżdżać. Wszystko zależy od tematyki, jaką ktoś sobie wybierze.

i najbardziej zasobną w białe kruki BUW.

Do interesujących mnie zagadnień nie raz w BUWie mam tylko niewielki procent materiałów, które wypadałoby przejrzeć.

A w sieci-owszem, jest sporo źródeł, większość jednak jeszcze czeka na digitalizację.

Też wszystko zależy od tematu. Jak ktoś pisze pracę np. w oparciu o prasę i wykorzystuje tytuły takie jak "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita, "Wprost", "Polityka" itp., to internet w zupełności mu wystarczy do zbierania materiału źródłowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę nową maturę w 2015 roku. I jestem zdecydowany na historię, którą kocham. Ile procent minimalnie trzeba mieć na UJ, UW? A na pozostałe ile? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.