Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Gdzie najlepiej studiować historię?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie waszym zdaniem najlepiej studiować historię? Może sami studiujecie i możecie wystawić swojej uczelni ocenę, a może na wydziale historycznym studiuje ktoś z waszej rodziny, znajomy? Proszę o obiektywne oceny. Oczywiście nie chce żebyście podawali nazwy uczelni i tyle, ale rozwinęli dlaczego akurat tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze...najtrudniej jest sie dostac ( a to znaczy ze tam chyba jest najlepiej ) na pedagogiczną akademie im. komisji (cos tam) w krakowie - zlorzyłem papiery-było 90miejsc...i prawie 600 chętnych =////

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ZwieRZak   

jestem na III roku historii na UKSW cóż powiedzieć historia jak historia...

plusy:

Historia kościoła jako oddziely przedmiot(czyli w średniowieczu de facto 2xwięcej historii)

Łacina na takim poziomie że po ukończeniu uczelni można pisac prace po łacinie :P

uczelnia bardzo szybko się rozwija(własnie jest budowany wielki kompleks akademicki)

100m od budynku Marcpol a 100mertów od marcpola las = dobre impreski w lesie

sporo wykładowców naprawde kompetentnych do nauczania na takim poziomie...

nienajgorsze warunki nauki (czytaj niezamarzasz w zimie)

Paleografia łacińska i metodologia nauk historii

WF (w moim przypadku b. fajny basen)

ogólnie trzeba się troche uczyć i znać historię ale nie trzeba siedzieć i ryć nad książkami non stop (nie licząc łaciny)

Minusy:

żeby zaliczyć łacinę trzeba się nią posługiwać jak Cyceron

historia koscioła jako odzielny przedmiot( 2x wiecej zaliczeń)

biblioteka w której nie ma nic

dziekanat - żeby coś tam załatwić trzeba odstać 4h w kolejce i potem być bardzo miłym w rozmowie z paniami... a na dodatek otwarty w paradoksalnych godzinach(z tego co wiem przypadłość sporej ilości uczelni)

szkoła na wsi... czytaj godzine czasu jedzie się z centrum Warszawy :/

połowa studentów to niedojechane nieodpowiedzialne kujony...

za 2 lata mają zamknąć marcpol :/ (koniec taniego żarcia że niewspomnę wspomagaczach)na szczęscie mnie już tam chyba niebędzie!

patrologia...

ogólnie nienażekam choć fakt faktem dopiero na III roku zaczyna się ciekawa historia (ale to wychodzi z moich upodobań ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam przyjemności studiować historii jako że "ciągnę" Europeistykę. Jednak w Szczecinie poziom historii jest wysoki. Podobnie jak u Zwierzaka łacina to podstawa ( koledzy z Historii płaczą nad nią co noc) :( ale jak ktoś lubi to da radę. Sporo książek trzeba przeczytać i tak naprawdę najtrudniej jest się dostać :P Jednak przypadkowych ludzi tam nie ma większość to pasjonaci :P swoją drogą zapraszam młodszych kolegów na Pomorze. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
handitto   

Uniwersytet Śląski odradzam zero kreatywności i elastyczności same rygory brak możliwości samego decydowania jak potoczą sie studia brak ciekawych zajec fakultatywnych dziwne podejscie niektórych wykładowców do studentów słaby poziom języków obcych średniowiecznik po kursie łąciny jej nie umie wiec ciezko pisac magisterke raczej średnia kadra moze ktos studiuje w jakims ciekawszym miejscu i może je opisac :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

A ja mam pytanie- jakie przedmioty i w jakim zakresie (podstawa czy rozszerzenie), trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na historię?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie- jakie przedmioty i w jakim zakresie (podstawa czy rozszerzenie), trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na historię?

Wszystko zależy od uczelni...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Tak też myslałam, ale może ma ktoś inormacje o jakichś uczelniach i ich wymaganiach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
A ja mam pytanie- jakie przedmioty i w jakim zakresie (podstawa czy rozszerzenie), trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na historię?

W Łodzi wymagany jest poziom rozszerzony z historii i polskiego oraz podstawowy z języka obcego.

ma ktoś inormacje o jakichś uczelniach i ich wymaganiach?

Wszystkie informacje można znaleźć na stronach internetowych uczelni w dziale "rekrutacja".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Liberal   
A w Krakowie historia jest lepsza na AP czy UJ?

Ja spotkałem się z opinią, że lepsza jest na AP, ale to opinia jednego z kolegów nie wiem na podstawie jakich kryteriów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Aż dziw bierze, że nikt nie wymienił UW. Jeden z najlepszych Instytutów Historii w kraju, ogromna baza biblioteczna, jaką zapewnia Warszawa, znacznie ułatwia studiowanie, naprawdę świetni wykładowcy, z których większość jest niemalże uwielbiana i czczona przez studentów, rodzinna atmosfera, objazdy naukowe zapadające mocno w pamięć (osobiście mam za sobą dopiero jeden, bez kadry naukowej, która ponoć potrafi bawić się ze studentami do 4 nad ranem, aby po dwóch godzinach snu zbudzić ich w celu udania się na wycieczkę krajoznawczą- czyt. zwiedzanie kościołów- i tak dzień w dzień, noc w noc:). Zapomniałbym o świetnych kebabach, jakieś 100 metrów od bramy campusu, żarcie pierwsza klasa:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.