Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mch90

Operacja Restore Hope i Gothic Serpent - Somalia

Rekomendowane odpowiedzi

Tankfan   

To jeszcze takie złe by nie było, ale obrzezanie kobiet, zjawisko okrutne i nagminne w Somalii, polecam poczytać książki Waris Dirie (czy jak to się tam pisze) która spędziła dzieciństwo w Somalii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jak np. taka ? - Jeśli jeden klan zabije członka innego klanu to owy klan musi zapłacic klanowi zabitego 100 wielbłądów :)

Informacja nieprawdziwa - co do liczby... można prosić o źródło?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A jest jeszcze film ,,Kwiat pustyni'' - niecałe pór roku temu był w kinach jak dobrze pamiętam

To ma być podstawa do dyskusji na forum historycznym... a niby czemu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Informacja nieprawdziwa - co do liczby... można prosić o źródło?

Skoro tak uważasz...może :)

Źródło to film Ridleya Scotta - ,,Helikopter w Ogniu''

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Słabe źródło, mimo że film dobry, ale polecam literaturę, to znacznie lepsze źródło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To ma być podstawa do dyskusji na forum historycznym... a niby czemu?

To według ciebie jest podstawa dyskusji ??? Aha. Dla mnie podstawą w tym przypadku jest Operacja Restore Hope - a do tego filmu doprowadzila rozmowa po miedzy mną a Tankfanem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Słabe źródło, mimo że film dobry, ale polecam literaturę, to znacznie lepsze źródło.

Znakomicie o tym wiem , ale pomyślałem ,że film opowiadający o Operacji Gothic Serpent z poprzeplatanymi informacjami o Somalii powinien mowic prawdę w takich przypadkach

W filmie porucznik Beals trzymal malą książkę pt. ''Somalia'' i powiedział o tych wielbłądach - rozumiem że książka mogła byc rekwizytem (atrapą) , ale po co w filmie mieliby kłamac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   
To ma być podstawa do dyskusji na forum historycznym... a niby czemu? (secesjonista)

To według ciebie jest podstawa dyskusji ??? Aha. Dla mnie podstawą w tym przypadku jest Operacja Restore Hope - a do tego filmu doprowadzila rozmowa po miedzy mną a Tankfanem (Bartek)

I mam nadzieję, że na tej wypowiedzi zakończy się ten delikatny off-topik. ;- )

Bartku! : -) Nie pisz piętrusów - używaj opcji "Edytuj post". :- ) I, jeśli możesz, skup się w swoich wypowiedziach na operacji Restore Hope, a nie filmowych rekwizytach - wszak sam zauważyłeś, że to właśnie Restore Hope jest podstawą do dyskusji w tym wątku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
A jest jeszcze film ,,Kwiat pustyni'' - niecałe pór roku temu był w kinach jak dobrze pamiętam

Polecam książkę o tym samym tytule, napisaną właśnie przez kobietę którą wymieniłem, doskonale opisuje prymitywizm norm społecznych w tamtym rejonie świata.

W filmie porucznik Beals trzymal malą książkę pt. ''Somalia'' i powiedział o tych wielbłądach - rozumiem że książka mogła byc rekwizytem (atrapą) , ale po co w filmie mieliby kłamac?

Niekoniecznie kłamać, rzekłbym że może to być zwykłe niedopatrzenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jest!

Moderatorze Qrosavo! ;-) Dodam tylko że Secesjonista powinien uważnie przejżec ostatnie posty w tym wątku i dowiedziałby się wtedy dlaczego akurat napisałem w pewnym momencie o filmie ''Kwiat pustyni''.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Operacja w Mogadiszu 2008 - starcie rozpoczęte atakiem etiopskich żołnierzy na miasto , którzy wpadli potem w zasadzkę. Walki w trzech dzielnicach miasta trwały dwa dni. Zginęło 3,5 razy tyle cywilów co rebeliantów i żołnierzy etiopskich... (niektóre źródła podają nawet , że zginęło nawet 200 cywilów).

Co o tym sądzicie ???

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

O tym jak nie udolnie walczyły wojska unii Afrykańskiej (czy jak się ten twór zwał).

Powiedzmy że widziałem nagranie, właściwie walka dwóch partyzantek, z tym że jedna miała czołgi i inne wozy pancerne.

Islamiści spalili przynajmniej jednego T-55MW lub T-55AW(względnie AMW), sądząc po fotografiach chyba duży fugas.

68768523.jpg

I tu wóz sprawny, ten sam wariant, kasety na pancerzu to wybuchowy pancerz reaktywny Kontakt-1:

40438723.jpg

A tu T-55AM lub T-55M, wóz ma dodatkowe opancerzenie warstwowe BDD (stalowe płyty zatopione w żywicy epoksydowej w stalowym pojemniku z przodu wieży i kadłuba, obok T-55MW/AMW.

19623377.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo nie do konca rozumiem (sorry może to oczywiste , ale jestem dzisiaj trochę zmęczony ) , chodzi ci o to , że Unia Afrykańska nie potrafi ''ogarnąc'' pola bitwy i z łatwością traci dobrze opancerzone czołgi??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.