Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
montezuma1985

Najgorsi wodzowie wszechczasów

Rekomendowane odpowiedzi

harry   

Adolf Hitler. Potrzebował tylko 12 lat, a zostawił po sobie zgliszcza, gruzy i permanentną wyrwę w piramidzie demograficznej Niemców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Przepraszam, że się wtrącam, ale muszę się o to zapytać:

najgorsi pod jakim względem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

mch90: jak dla mnie najgorsi są tacy, którzy ponosząc masę ofiar nie realizowali wytyczonych im zadań, albo robili to w taki sposób który urąga wiedzy wojskowej. Jak dla mnie są samym czele znajduje się Żukow. Pomijając kategorię najgorszy - na najwyższym stopniu podium, przebijając barona Munchausena, jest w kategorii "pamiętniki i wspomnienia". Bajkopisarz niesamowity.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tej puli wielkich nazwisk, ja bym umieścił kogoś mniej znanego, acz należy mu się bez wątpienia w tym temacie miejsce:

gen. Georgios Hajianestis - uzasadniać chyba nie trzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W tej puli wielkich nazwisk, ja bym umieścił kogoś mniej znanego, acz należy mu się bez wątpienia w tym temacie miejsce:

gen. Georgios Hajianestis - uzasadniać chyba nie trzeba.

Gdzie można znaleźć coś więcej na jego temat? Polski, ewentualnie rosyjski, niemiecki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ów generał dowodził podległymi mu formacjami m.in. z pokładu jachtu, czy różnorakich restauracji... :D

Czy też:

"urante el combate el general griego no daba órdenes a sus subordinados porque estaba convencido de que había muerto".

Innymi slowy generał nie wydawał czasami rozkazów, albowiem był przekonany że nie żyje.

W sumie jest w tym pewna konsekwencja... :)

Tenże generał starał się nie wstawać z łóżka z racji przekonania, iż ma szklane nogi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GP_mars   
Ów generał dowodził podległymi mu formacjami m.in. z pokładu jachtu, czy różnorakich restauracji... :D

Przepraszam za wtręt - kiedyś szukałem opracowania na temat tej wojny - bezskutecznie. Możesz coś Secesjonisto polecić? Będę niezmiernie wdzięczny :)

A w temacie

Trudno powiedzieć. Kiedyś czytałem pożyczona książkę o największych błędach wojskowych. Chyba pisał ją Anglik - bo z upodobaniem przedstawiał głupotę brytyjskich generałów z czasów świetności imperium. A było co opisywać. Szczegółów już nie pamiętam - poza sławetnym Arthurem Aitkenem, który podczas lądowania pod Tangą przegrał z wielokrotnie mniejszymi siłami kolonialnymi Niemiec i z pszczołami (przypomniał mi się jakiś czas temu podczas lektury książki Bellony).

A co do najgorszego - trudno będzie jednoznacznie takiego wskazać. Brak obiektywnych mierników. Można się tylko kierować osobistymi antypatiami i wyrywkową wiedzą.

Edytowane przez GP_mars

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To pewnie było:

Największe błędy militarne w historii wojen - Geoffrey Regan

A o generale jest dużo informacji na stronach greckich i tureckich... ogólnie miał kłopoty ze swą psyche. :D

Ja na temat tej wojny nie wiem zbyt wiele, jest tu wielu lepszych ode mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: ten się nie przemęczał, zaś w wyniku dowodzenia m.in przez Żukowa, sterty trupów były na wysokość człowieka, zaś niejedni obrońcy niemieccy wariowali po tym jak widzieli co się dzieje przed ich liniami obronnymi. Ci co przeżyli twierdzą, że poziom gruntu podniósł się o kilka ładnych centymetrów - tylko z powodu ilości trupów... A ów człek [?] uważał się z najzdolniejszego wodza jakiego kiedykolwiek ziemia widziała...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A kolega FSO jest w stanie przytoczyć ilość ofiar greckiego generała?

Czy tylko postanowił zabrać głos - by było widać jego reakcje na różne informacje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: nie podejrzewam, że szły w miliony, chyba że nie dano mu szansy na wykazanie się przez kilka lat...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.