Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
secesjonista

Świat według...

Przyczyny rychłego końca bądź upadku cywilizacji ziemskiej  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co może sprowadzić krach na naszą cywilizację

    • III wojna św. wywołana przez Izrael
      1
    • III wojna św. wywołana przez Iran bądź Liban
      2
    • III wojna św. wywołana przez umierającego przywódcę Korei Płn.
      2
    • skutki niezacerowanej dziury ozonowej
      1
    • skutki efektu cieplarnianego
      1
    • pandemia nieznanej choroby wywołana przez bioterrorystów
      2
    • destabilizacja świata po bankructwie USA
      2
    • konflikty wywolane migracjami nomadów klimatycznych
      2
    • ekspansja mieszkańców Azji w poszukiwaniu deficytowego dobra: kobiet
      2
    • światowy kryzys energetyczny wywołany nawykiem pozostawiania urządzeń w funkcji stand by
      1
    • zderzenie z asteroidą Apophis w 2036
      3
    • coraz bardziej masowy proceder przerabiania ludzi na kosmetyki co zaburzyło stosunki demograficzne
      2
    • rozszerzenie się pandemii biegunki wskutek nieposiadania urządzeń sanitarnych przez przeszło 2,5 mld ludzi
      2
    • niezastosowanie się ludzkości do wskazówek i światłego przykładu osobistego Ala Gore'a
      2
    • atak kosmitów
      3
    • 0


Rekomendowane odpowiedzi

Nieliczne Panie, Liczni Zielono-Czerwoni Panowie, Nieliczni Niebiescy Panowie i wszyscy inni Bezbarwni Użytkownicy:

Nie będę udawał, iż ankieta jest plonem moich wątpliwości, czy własnych przemyśleń.

To zbyt trudne tematy (jak dla mnie) związane z aspektami polityki międzynarodowej, procesami globalizacyjnymi, jak to ujął kolega florek-xxx wynikającymi z " kompresji czasoprzestrzeni".

Do utworzenia tejże, przyznajmy dość apokaliptycznej ankiety, asumptem były pobudzające wyobraźnię analizy i rozważania naszego kolegi florka-xxx, przedstawiane na różnych forach.

Także więc do głosowania i komentowania swych wyborów.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
konflikty wywolane migracjami nomadów klimatycznych

Czy mógłbyś sprecyzować o co chodzi w tym wątku, brzmi dość enigmatycznie.

I dodać do ankiety atak kosmitów, jak szaleć to szaleć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłbyś sprecyzować o co chodzi w tym wątku, brzmi dość enigmatycznie.

I dodać do ankiety atak kosmitów, jak szaleć to szaleć.

W kwestii nomadów klimatycznych:

https://forum.historia.org.pl/index.php?sho...c=11888&hl=

I dodać do ankiety atak kosmitów, jak szaleć to szaleć.

A rzeczywiście kolega zwrócił mi słusznie uwagę na to przeoczenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

A tak z ciekawości - jak w tej ankiecie zagłosował kolega Secesjonista? :-)

Przechodząc do treści tematu, przecież doskonale wiemy, Ty też Secesjonisto :), że po wojnie nuklearnej między USA, Izraelem, Arabami i Iranem, całe terytorium rozciągające się od Maroka na zachodzie po rzekę Indus na wschodzie zamieni się w pobojowisko, na którym żer znajdą drapieżne wielbłądy - jedyne stworzenia, które w tym konflikcie ocalały, lecz nie uniknęły choroby popromiennej. Gdy już znudzi im się gryzienie mało urodzajnej gleby Sahary, Arabii i skał w Iranie i Afganistanie runą na Eurazję zjadając wszystkich ludzi. :dots: :)

A może jednak Ziemia w niewyjaśniony sposób zboczy ze swej orbity i zderzy się z inną planetą? :P

A nawet jeśli, to przecież Superman i Wonder Woman nas ocalą i we dwójkę dołożą wszelkich starań, by odtworzyć ludzką populację i cywilizację. :)

Pzdr!

Pzdr!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
coraz bardziej masowy proceder przerabiania ludzi na kosmetyki co zaburzyło stosunki demograficzne

Wybralem opcje , ktora nigdy nie przyszlaby mi do glowy , co za kreatywnosc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z wielkim samozaparciem wybrałem (choć jest to ankieta wielokrotnego wyboru) jedyną słuszną odpowiedź:

niezastosowanie się ludzkości do wskazówek i światłego przykładu osobistego Ala Gore'a.

Chyba najbardziej przekonał mnie do tegoż wyboru nie tyle merytoryczne przemyślenia, co niekłamany entuzjazm i szczera wiara drogiego kolegi florka-xxx, kiedy pisał:

"Jeżeli pan Gore przyjedzie kiedyś do waszego miasta, w dobrym guście będzie jeżeli wyjdziecie na ulicę i wzniesiecie okrzyki na wiwat".

Uznałem, iż takie zaangażowanie należy docenić, a poza tym lubię robić rzeczy w dobrym guście...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
zderzenie z asteroidą Apophis w 2036

Ja podszedłem do ankiety poważnie :)

Z tym że będzie to inna asteroida i nastąpi to w 2018 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja podszedłem do ankiety poważnie :)

Z tym że będzie to inna asteroida i nastąpi to w 2018 r.

Czyżby kolega widiowy sugerował mi żartobliwe podstawy założenia tejże ankiety?

Jestem takimi supozycjami oburzony, zapewniam iż podchodzę do tematu śmiertelnie poważnie. :dots:

A którą asteroidę ma kolega na myśli, czy chodzi o 2008 BT18?

ad Kadrinazi:

W sumie to chyba nawet nieistotny jest kolor, może nawet nie dojść do bezpośredniego ataku.

Moim zdaniem wystarczą błędy w interpretacji zachowań spowodowane niemożnością komunikowania się werbalnego, do czego się tak przyzwyczailiśmy, czy niezrozumieniem przekazów niewerbalnych.

Przykład jaki opisał nieodżałowany Kilgore Trout w "osobie" nieszczęsnego Zoga z planety Margo daje nam tu wiele do myślenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

ja niestety nie znalazłem niczego ciekawego, a nie miałem pod ręką czegoś mocniejszego by komórki szare funkcjonowały na innym poziomie... Niestety... Choć kilka innych równie sensownych propozycji mogłoby paść [w stylu atak wielkich robali etc...].

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GP_mars   

Zaznaczyłem wszystkie opcje, poza atakiem kosmitów. Na pytanie co może ... wszystkie możliwości są możliwe (super!). Nawet jeśli prawdopodobieństwo ich wystąpienia byłoby zagubioną jedynką na końcu długiej kolejki zer stojących za przecinkiem.

Na kosmitów nie głosowałem. Ze względu na wewnętrzne przekonanie, że jeśli jest jakaś przyczyna końca cywilizacji - zawsze leży ona wewnątrz. Czynniki zewnętrzne tylko mogą ja potęgować, przyspieszać. Swoją droga uderzenie ciała niebieskiego - też ma przyczynę wewnętrzną - coraz wyraźniejsze olew... ignorowanie przez naszą cywilizację badania kosmosu. Wiem - głupia argumentacja ale moja - więc NIE jest głupia.

Swoją drogą dlaczego brakuje wyboru: globalna epoka lodowcowej nie powstrzymana w porę dzięki odpowiednio wysokiej emisji gazów cieplarnianych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczyłem wszystkie opcje, poza

...

Swoją drogą dlaczego brakuje wyboru: globalna epoka lodowcowej nie powstrzymana w porę dzięki odpowiednio wysokiej emisji gazów cieplarnianych?

Swoją drogą dlaczego brakuje wyboru: globalna epoka lodowcowej nie powstrzymana w porę dzięki odpowiednio wysokiej emisji gazów cieplarnianych?

Ponieważ inspiracją były dla mnie różne pomysły przedstawione przez kolegę florka-xxx, a nie pamiętam by o tym pisał.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GP_mars   
Swoją drogą dlaczego brakuje wyboru: globalna epoka lodowcowej nie powstrzymana w porę dzięki odpowiednio wysokiej emisji gazów cieplarnianych?

Ponieważ inspiracją były dla mnie różne pomysły przedstawione przez kolegę florka-xxx, a nie pamiętam by o tym pisał.

Spoko nie czepiam się ankieta jest fajna. Ma kilka oryginalnych pomysłów. Naprawdę to z biegunką, to ktoś na poważnie, albo z kosmetykami?

Pomysł z epoką lodowcową - byłby dla mnie fajny - pozwoliłby mi głosować jednocześnie na dwie przeciwne wizje końca świata.

A ja uwielbiam przeciwieństwa i paradoksy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w ankiecie najbardziej prawdopodobnego wypadku. Słońce od czasu do czasu lat bucha plazmą duzo powazniej niz zazwyczaj. Był taki buch w r. 1843. I wtedy na Ziemi szlak trafił wszystkie kondensatory. Wtedy było ich niewiele to i katastrofa śladowa. Jakby zdarzyło sie to obecnie, to wszystko by padło.

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.