Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomek91

Giertych vs . Teoria Darwina

Co należy zrobić z teorią Darwina?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Nic , tak powinna by? nauczana w szkole tak jak jest obecnie
      18
    • Zmieni? programy nauczania, aby nie by?o w nich teori Darwina
      1
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Ojciec naszego ministra edukacji zaproponował wyłączenie z programu teorię Darwina . Ręce opadają gdy słyszy się takie pomysły . Poprostu to szczyt absurdu . Gdyby MEN wyrzucił z programu ( co i tak jest mało prawdopodobne ) teorię to cofnelibyśmy się do średniowiecza (w sensie nauki) . Jak tak dalej pójdzie to zostanie wyrzucona mitologia bo to przecież herezja i pogaństwo .

Co sądzicie o całej tej sprawie? Czy ktoś jest zadowolony z takiego pomysłu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

W USA też jest przepis o wycofaniu nauki tej teorii ze szkół, tylko że tam decydują rodzice. A u nas ma decydować Giertych. Oczywiście zgadzam się z przedmówcą że to szczyt idiotyzmu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trudno to komentować, bo to tak jakby ktoś zaprzeczył, że 1+1=2. Nawet Kościół w znacznej części popiera idea Darwina mówiąc, że Bóg stworzył ewolucję i dziś ta interpretacja zdobywa dużą popularność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Skoro nawet kościół katolicki przyznał, że idee Darwina są prawdziwe, oczywiście twierdząc że ewolucje "wymyślił" Bóg, to jakim prawem Giertych to neguje? Jakie ma na to naukowe podstawy? Czym się kieruje? I co mu to przeszkadza? Im dłużej żyję w tym kraju, słysząc o coraz to nowych "rewelacyjnych pomysłach" władz tym częsciej wszystko to kojarzy mi się z absurdalnym światem żywcem z powieści Kafki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

To jest właśnie dziwne u takich ludzi jak kaczyński czy giertych z jednej strony ultra pobożni a z drugiej są za karą śmierci albo za innymi rzeczami sprzecznymi z dogmatami Kościoła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Z racji wieku ja nie głosowałem, a rodzice głosowali na największą i na najmniejszą partię opozycji. Jeśli chodzi o wybory do europarlamentu to naprawdę dziwię się kto głosował na pana Giertycha. Po za tym za pochwały rządów generałów Franco i Salizara pan Giertych powinien zostać pozbawiony mandatu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Teoria ewolucji jest przyjęta ale nie przez wszystkich. Zauważ że Żydzi twierdzą że świat ma chyba coś koło 6000 lat. Więc oni odrzucają ewolucję podobnie jak tzw. chrześcijańska prawica

W Stanach. Jest ich dosyć dużo ostatnio przestali popierać administrację Busha i różnica w poparciu między Demokratami a Republikanami wynosi już ponad 20%

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dojdzie do tego ze arcy super religijny Romuś (ktory chce byc bardziej papieski od papieza) wycowa ze szkół wychowanie do życia w rodzinie, i w ogole zakaze w szkole rozmawiac o sexie <lol> jejq, jego głupota mnie obezwładnia-a pozniej chodzą po tym kraju ludzie którzy nie wiedzą nic o antykoncepcji (podziękujmy romkowi-bo za pare lat...bedzie naprawde ciężko)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
wycowa ze szkół wychowanie do życia w rodzinie

To już chyba postanowione. W mojej szkole prowadziła typówa bardzo związana z Kościołem. To tak jakbym słuchał księdza. Po kilku przyjściach darowałem sobie chodzenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
dojdzie do tego ze arcy super religijny Romuś (ktory chce byc bardziej papieski od papieza) wycowa ze szkół wychowanie do życia w rodzinie, i w ogole zakaze w szkole rozmawiac o sexie <lol> jejq, jego głupota mnie obezwładnia-a pozniej chodzą po tym kraju ludzie którzy nie wiedzą nic o antykoncepcji (podziękujmy romkowi-bo za pare lat...bedzie naprawde ciężko)

Roman ma jedną wadę ( w tym przypadku zaletę ) , nie zamienia słowa na czyny . To , że wymyśla pomysły to dobrze bo od myślenia głowa nie boli , ale gdyby wprowadzał to co mówi ,to byłoby krucho .

Teoria ewolucji jest przyjęta ale nie przez wszystkich.

Tu chodzi mi o nasze szkoły . Uczyłem się o teori ewolucji w I klasie gimnazjum , więc wiem o czym w niej chodzi. Gdyby "Teoria" została wycofana to za parę lat uczniowie nie będą wiedzieli ( w najgorszym razie nie byliby uczeni ) skąd się wzioł człowiek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MarkoS   

Jestem ciekawy czy Roman czytał teorię Darwina albo chociaż jej opracowania (porządne) - Dysponuje numerem National Geographic z pięknym opisem całej teori... Chociaż Roman i tak by nie zrozumiał. Ciemnota i zabobon.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawy czy Roman czytał teorię Darwina albo chociaż jej opracowania (porządne) - Dysponuje numerem National Geographic z pięknym opisem całej teori... Chociaż Roman i tak by nie zrozumiał. Ciemnota i zabobon.

a czy ten wsiok umie w ogoole czytac?! jak słucham co ten za przeproszeniem matoł robi to mi sie robi nie dobrze-zeby ten żałosny kołek chociaż opatentował jakaś JEDNĄ dobrą ustawe/wniosek - JEDEN ! ! ! żenada =///

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.