Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
DEMART

Wojna o wszystko

Recommended Posts

DEMART   

Już 30 lipca ukaże się nowa książka "Wojna o wszystko".

Oto króciutki opis:

"Wojna o wszystko to prawdziwa historyczna epopeja odsłaniająca ważny etap w odbudowywaniu polskiej państwowości, którą zakłócił konflikt z komunistami. Na tle militarnych i politycznych zmagań nakreślono zbiorowy portret Polaków, którzy bez wahania poszli za swoim przywódcą Józefem Piłsudskim. Opisom działań wojennych towarzyszą relacje z codziennego żołnierskiego życia oraz informacje o stosunku społeczeństwa polskiego do całej kampanii. Nie pominięto również naszych sojuszników w tych zmaganiach, czyli … Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Amerykanów i Francuzów. Poruszono również kontrowersyjne tematy jak np. obozy dla jeńców sowieckich."

Więcej informacji na stronie: http://www.demart.com.pl/content/view/1094/220/

post-6830-1279878315_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

Z opisu wynika (w moim mniemaniu) że książka jest tendencyjna (którą zakłócił konflikt z komunistami - II RP walczyła cały czas po roku 1920 z komunistami, m.in. z KPP, nakreślono zbiorowy portret Polaków, którzy bez wahania poszli za swoim przywódcą Józefem Piłsudskim - nie cierpię książek typu "wszyscy jesteśmy za tym a tym a przeciwko tamtym i tamtym" - poza tym nie cały naród był za Piłsudskim, Nie pominięto również naszych sojuszników w tych zmaganiach, czyli … Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Amerykanów i Francuzów - Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie raczej walczyli przeciwko Polsce (wszak uważali Polskę za okupanta ich zachodnich ziem, a Rosjanie to Sowieci) - zresztą stanowili skład Armii Czerwonej).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.