Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
wiklef

Czy Historia jest potrzebna?

Lubicie historię  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      29
    • Nie
      1
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

2+2 nie równa się 4 w np. ekonomii.

Dosyć skomplikowane jest wyjaśnienie dlaczego nie, ale w największym skrócie moge powiedzieć taki przykład. Jeśli w jakimś mieście firma A sprzedaje marchewki a firma B też sprzedaje marchewki i obie firmy mają przychody rzędu 200 złotych to po połączeniu i uzyskaniu monoplu na lokalnym rynku ich przychody wyniosą więcej niż 400 złotych ponieważ brak konkurencji spowoduje wzrost ceny.

Admina przepraszam za off-topa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

co do historii, to uważam, że wiedza ta jest wprost niezbędna (do pewnego poziomu oczywiście). Niemniej jednak, choć sam uwielbiam historię, to sądzę, iż nie każdy powinien się jej uczyć. Nie chcę być źle zrozumiany, chodzi mi o to, że np. w podstawówce i gimnazjum powinna być ona obowiązkowa, a może nawet odrobinę rozszerzona. Co doliceum, uważam jednak, że uczeń powinien sam wybrać, czy chce się jej wogóle uczyć.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Też sądzę że nauka na wzór zachodni gdy w liceum ma się minimum 5 przedmiotów jest dużo lepsza niż u nas. Może i ogólnie rzecz biorąc jesteśmy mądrzejsi od mieszkańców Zachodu, jednak co nam po tym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pd   
Jednak gdyby kolega doszedł do mojego poziomu wiedzy to moglibyśmy przeprowadzać sensowne dyskusje.

To chyba najlepszy tekst w4w w jego dotychczasowej karierze :D

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   
Może i ogólnie rzecz biorąc jesteśmy mądrzejsi od mieszkańców Zachodu, jednak co nam po tym?

Nie chcę być nieuprzejmy w4w, ale jednak ja odczuwam na tę myśl pewną satysfakcję... :D

Ponoć potem łatwiej z takich powodów o pracęna znienawidzonym zachodzie, za którą wypłaca się pencję wypłacaną za znienawidzone euro... :D

IMHO nikt tu nikogo nie przekona, ale i tak przypomnę, że dobrze, iz historia jest w szkołach. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Temat dla inteligentnych ludzi, którzy nie lubią historii...

Inteligentych na swój sposób... Po co się tu w ogóle rejestrujesz? Żeby zadania miał za ciebie ktoś odrabiać?

Czy sądzicie, że potrzebna jest nauka historii w szkole?

No pewnie. Choćby dlatego, żeby być mądrzejszym ( :razz: ). A do tego jak już tu napisano, można uniknąć błędów z przeszłości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.