Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
martaszk0

Jak według nauki powstał świat, co mowi o tym nauka?

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. teorii Wielkiego Wybuchu świat, ba cały wszechświat, wszystko co dzisiaj egzystuje, było skłębione do niebotycznie małych rozmiarów i nagle wybuchło, zaczęło się rozszerzać. A teraz moje pytanie: czy ktoś jest mi w stanie wyjasnić (i proszę to wyłożyć jak łopatą, bo jestem humanistą w pełnym tego słowa znaczeniu) co było dookoła tego miejsca, punkcika, w którym był skłębiony cały świat :?:

Oj, ta fizyka.

Ja osobiście skłaniam się do teorii WW, lub łańcuchów, która mówi, że świat się odradza co parę miliardów lat, niszcząc to co było przedtem, dlatego nie możemy znaleźdź śladów po cywilizacjach sprzed setek miliardów lat (bardzo mi się ta teoria spodobała, gdy ją pierwszy raz usłyszałem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś jest mi w stanie wyjasnić (i proszę to wyłożyć jak łopatą, bo jestem humanistą w pełnym tego słowa znaczeniu) co było dookoła tego miejsca, punkcika, w którym był skłębiony cały świat :?:

Nic. Totalne nic. Nawet próżni nie było :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   
W takim razie pytam się jeszcze raz? Jak powstała materia? Z niczego? Kto/co spowodował Wielki Wybuch? Co na to mówi nauka?

To jest przedmiotem dyskusji.

NB. naukowo udowodniono, ze wszechświat TEORETYCZNIE mógł wyłonić się z nicości.

A teraz moje pytanie: czy ktoś jest mi w stanie wyjasnić (i proszę to wyłożyć jak łopatą, bo jestem humanistą w pełnym tego słowa znaczeniu) co było dookoła tego miejsca, punkcika, w którym był skłębiony cały świat
Nic. Totalne nic. Nawet próżni nie było :wink:

Jak to nie było próżni? Z tego co wiem, była - i to zostawiając już problem czy przy braku materii możemy mówić o braku próżni (czyli czy poza programem Krzysztofa Kononowicza nauka jest w stanie dopuścić sytuację w której "niczego nie będzie" bez pojęcia próżni).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fizycznym geniuszem, ale z biologii jestem dość dobry i omni cellula e cellula - każda komórka powstaje z komórki i na mój rozum(ek) podobnie jest z fizyką - nie ma nic z niczego (chyba) - z próżnego i Salomon nie naleje.

Więc w ogóle nie rozumiem, jak to było.

Jak to NIC ??

Zawsze jest COŚ !!

Tylko nie zawsze ludzki umysł jest w stanie to pojąć.

Oj, będę bardzo wdzięczny osobie, która będzie w stanie mi to wytłumaczyć :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
katai   

Z tego co się dowiedział m, Wszechświat pulsuje. Rośnie i zapada się co pewien, przeogromny interwał czasu.

Na tej podstawie mam pewną teorię na ten temat

Zapada się pod wpływem swojej grawitacji do momentu, aż przekroczy masę krytyczną i eksploduje. Energia eksplozji powoduje ponowne "puchnięcie"(jak wybuch "głębinówki").

Co jest dookoła? Też uważam, że nic, nawet próżnia. Ponieważ próżnia jest stanem fizycznym według praw fizyki istniejących w jakimś ośrodku a takowy nie istnieje na zewnątrz Wszechświata ponieważ rzeczywistość czy materia nie rozciąga się poza niego.

Ciężko wyobrazić sobie, że coś może istnieć tylko w sobie. Niestety nasza wyobraźnia jest tylko 4ro wymiarowa i ciężko pojąć zapętloną w sobie rzeczywistość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się dowiedział m, Wszechświat pulsuje. Rośnie i zapada się co pewien, przeogromny interwał czasu.

To tylko jedna z teorii:)

Niestety nasza wyobraźnia jest tylko 4ro wymiarowa i ciężko pojąć zapętloną w sobie rzeczywistość.

Od czego mamy komputery?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
jak według nauki powstał swiat,co mowi o tym nauka?

Polecam lekture Hawkinsa. prosto myslacy naukowiec i ateista, wiec bez bzdur.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Polecam lekture Hawkinsa. prosto myslacy naukowiec i ateista, wiec bez bzdur.
Chyba chodziło ci o Hawkinga :wink:

Ja jestem zwolennikiem teorii wielkiego wybuchu (określenie niewłaściwe) - tylko ta teoria jest poparta dowodacmi ,inne to po prostu fantazjowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Ja jestem zwolennikiem teorii wielkiego wybuchu (określenie niewłaściwe) - tylko ta teoria jest poparta dowodacmi ,inne to po prostu fantazjowanie.

Też jestem jej zwolennikiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jak według nauki powstał swiat,co mowi o tym nauka?

Zaraz ci to zobrazuję na sposób naukowy:

1. Wielki Wybuch (ERA PLANCKA)

2. Powstają kwarki (ERA PLAZMY KWARKOWO-GLUONOWEJ)

3.Tworzą się hadrony (protony, neutrony i ich antycząstki) (j.w.)

4. Tworzą się elektrony, neutrina i ich antycząstki, deuterony oraz cząstki (ERA LEPTONOWA)

5. Elektrony i ich antycząstki anihilują: Wszechświat wypełnia się fotonami (ERA PROMIENIOWANIA)

6. Tworzą się atomy (ERA GWIAZDOWA)

7. Tworzą się gwiazdy i galaktyki (j.w.)

8. Teraźniejszość.

A ja jestem zwolenniczką sposobu naukowego widzianego przez pryzmat religii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
1. Wielki Wybuch (ERA PLANCKA)

2. Powstają kwarki (ERA PLAZMY KWARKOWO-GLUONOWEJ)

3.Tworzą się hadrony (protony, neutrony i ich antycząstki) (j.w.)

4. Tworzą się elektrony, neutrina i ich antycząstki, deuterony oraz cząstki (ERA LEPTONOWA)

5. Elektrony i ich antycząstki anihilują: Wszechświat wypełnia się fotonami (ERA PROMIENIOWANIA)

6. Tworzą się atomy (ERA GWIAZDOWA)

7. Tworzą się gwiazdy i galaktyki (j.w.)

8. Teraźniejszość.

Jest to jedna z wielu teorii naukowych. :D

Ad hoc: Kościół katolicki stwierdził niedawny czas temu, że w Biblii wcale nie jest napisane, jak powstał świat, ale przekazana została myśl, że to Bóg stworzył świat. Więc opieranie się na modelu powstania świata na Biblii nie jest właściwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Ja stoję na stanowisku, że świat został stworzony przez Boga i odkrycia naukowe IMHO tylko to potwierdzają (mimo, że mogą nie mówić nic o Jego roli).

Wielki Wybuch

Aby coś wybuchło, to coś musi wcześniej istnieć. Według nauki nic nie bierze się z niczego, zatem skąd wzięło się to coś, co wybuchło? Wielki wybuch, to tylko teoria, z którą nie zgadza się część naukowców, lecz nawet jeśli tak było (ja nie wiem i na tym świecie się tego prawie na pewno nie dowiem), to Ktoś musiał stworzyć to, co wybuchło...

Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Ktoś musiał stworzyć to, co wybuchło...

A skąd się wziął ten Ktoś, kto stoworzył to, co wybuchło? Tak to można sobie argumentować w nieskończoność i tkwić w błędnym kole.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.