Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Caiman

Kieszonkowcy epoki nowożytnej

Recommended Posts

Caiman   

W szkole niestety dostał mi sie taki temat na wypracowanie. Wiem, ze jest nieco dziwny, ale to już nie moja wina :mrgreen: Potrzebuje wszelkich informacji o kieszonkowcach, ewentualnie złodziejach epoki nowożytnej, bo naprawdę nie mogę nigdzie znaleźć tego. Wszędzie już szukałem, wiec miałem nadzieje ze może tu ktoś mógłby mi pomoc. Jeśli ktoś wie cokolwiek lub może mnie skierować do innej strony to bardzo proszę o pomoc. Ten temat jest trochę zaśmiecający i raczej nikomu więcej sie nie przyda, wiec proszę o jego usuniecie jak tylko ktoś odpisze. Przydadzą sie nawet najbłahsze informacje, sam tez postaram sie ich nieco zdobyć. Z góry dziękuje za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę późno... Ale kogokolwiek interesuje ten temat, polecam obejrzeć "Oliver Twist" Romana Polańskiego, albo przeczytać książkę. Głód, nędza, ubóstwo, kradnięcie "aby przeżyć".

Pozdrowienia i niech kisiel winogornowy będzie z Wami ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
widiowy7   

Francuski film, bodaj z lat 50-tych ubiegłego wieku.

Tytuł "Kieszonkowiec". Film w skrócie o młodym adepcie sztuki doliniarskiej.

Ale ciekawostka. Konsultantem do spraw fachowych w tym filmie był nestor paryskich doliniarzy. Gdy zapytano go jaką chce mieć gażę, odpowiedział "godzina na planie".

I powiedział, że wszyscy będą wiedzieć o tej godzinie.

Wiedzieli, ale "skroił" podobno wszystkich, łącznie z reżyserem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.