Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Ozzy

Wyniki z matury 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Ozzy   

Pochwalcie się swoimi wynikami, bo trzeba wyczuć jaki był poziom. Napiszcie też inne przemioty ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Misha   

Ktoś zacząć musi :P

Poziom podstawowy:

Język polski - 79 %. Jak sądzę, za dużo historii powstania dałem, za mało o biednym losie Żydów. Niestety dla klucza to się nie rozumie samo przez się w słowie holocaust. Mimo wszystko jak najbardziej OK ;)

Matematyka - 90 %. Zadowolenia za to o 10% większe. Bardziej sobie ją ceniłem od polskiego i też mi na niej zależało odpowiednio bardziej.

Język angielski - 97%. Nie było trudno :D

Poziom rozszerzony:

Historia - 88%. Z tego też powodu mój łeb zaczyna pękać od nadmiaru trunków wszelkich. Śmiało marzyłem o takim wyniku, ale to były bardzo śmiałe marzenia. Jak widać trzeba bardziej wierzyć w siebie.

Język francuski - 74%. Olałem i wynik powyżej oczekiwań :D

Język angielski - 52%. Nie olałem i poniżej oczekiwań, ale widać zbyt dużo luzu i za mało skupienia na egzaminie. I przekroczony limit słów dodatkowo ;)

WoS - 68%. Mogło być lepiej, ale nie będę narzekał zważywszy na brak przygotowania. No nie. Spałem z książką pod poduszką noc wcześniej.

Ogółem bardziej na plus, niż na minus. Jaki cel? Historia na UJ, albo UŚ. Prawo na obu uniwerkach raczej mnie nie przygarnie a i ja nie pałam do niego zbytnią miłością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Część pisemna egzaminu:

język polski pp 77%

język angielski pp 65%

matematyka pp 58%

historia pr 82%

ustne:

język polski 100%

język angielski 85%

Mediewistyka na UAM, bądź historia na UMK. ;)

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Generał   

Ustny

polski pp 100%

angielski pp 100%

Pisemne

polski pp 89%

angielski pp 98%

matematyka pp 80%

historia poziom rozszerzony 98% pomyliłem się w zadaniu z fotografią kościoła i nazwami stylów, miast pisać barok napisałem gotyk i uzyskałem 1p na 2 możliwe. Ale i tak jestem zadowolony ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

No to gratulacje Panowie Abiturienci, a Ty Generale to zaszalałeś na tej historii ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ozzy   

no to widze wyniki z wyższej półki, a pisał ktoś rozszerzoną historie i polski ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

To ja, ale z przed 27 lat.

Polski pisemny 4.

Matematyka 3

Ustna historia 5

ustny polak 3

A wtedy system był od 2 do 5 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leszek   

82% z rozszerzonej historii. Wynik satysfakcjonujący. Dzięki za informacje udzielane podczas mojego panicznego pomaturalnego szału ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Generał   

Oj, już nie przesadzajcie ;)

Udać się udało, nawet przyznam się szczerze, że nie liczyłem nigdy na taki wynik z rozszerzonej historii. Zawsze bałem się jednego, braku czasu na maturze czy jakim innym egzaminie, ale jak widać strach ma tylko wielkie oczy.

Polecam wszystkim przyszłym maturzystom i nie tylko, ja z tego korzystałem, Historia Polski od Mieszka I do Jana Pawła II 930-2005.

O ile od czasu dekady gierkowskiej wg mnie pominięte zostało wiele tematów, co zrozumieć można przez ograniczenia- i tak zmieścili się w 30 płytach- o tyle wcześniejsze płyty są świetne. I tak nie wiedział bym nigdy, że kampania Stefana Batorego i ostateczne oblężenie Pskowa, była pierwszą polską wojną psychologiczną, i panowały wówczas takie mrozy, że ludziom, jak zanotował kronikarz, z zimna nosy odpadały ;)

Z lekturek Michał Miniat "Wierność i Klątwa"- duuuuuuuużo, bardzo ciekawych i nieznanych, przynajmniej mnie bo nie wiem jak innym, faktów, ot np:

fragment o Childeryku "...Poza bezużytecznym mianem króla i niepewnym utrzymaniem, które wyznaczał mu przełożony dworu według swojego widzi mi się, jedyną jego własnością była posiadłość ziemska, przynosząca bardzo mały dochód. Sam tam mieszkał i żywił w niej nieliczną czeladź, a dokądkolwiek się udawał, jechał furą zaprzężoną w woły, którymi, chłopskim zwyczajem kierował wolarz. Tak jeździł do pałacu, na zgromadzenia swego ludu, które corocznie obradowały ku dobru państwa i tak wracał do domu" frag. z ww pozycji str 10.

A tak to jeszcze Andrzej Chwalba "Historia Polski 1795-1914" Wyd. Literackie

I "Wielką Historię Polski" wyd. FOGRA, choć to jest już bardzo szczegółowe, i sam dość dobrze przerobiłem tylko, ale nie w całości, t.9 czyli lata 1918-1945. Autorem jest Czesław Brzoza.

Nie ukrywam, że gdyby nie konkurs historyczny w gimnazjum, akuratnie z okresu dwudziestolecia, to większego pojęcia nie miałbym na temat II wypracowania maturalnego, a to jak widać siadło :D

I przede wszystkim, zachęcam wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach historycznych, nie rzucania się od strzała na głęboką wodę, bo nie o to chodzi.

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej jest zacząć jakimś skromnym konkursem już w I klasie, mówię o LO, bo jeśli chodzi o gimnazjum, to proszę się nie oszczędzać. Tak więc, w I LO zaczynamy jakoś skromnie ale ambitnie, o co chodzi, już wyjaśniam. Dzięki temu jesteście, lub przynajmniej powinniście być obyci z komisjami konkursowymi i w następnych latach jesteście w stanie okiełznać je i samych siebie. Sam wiem co stres może zrobić z człowieka tuż przed odpowiedzią. Zobaczycie w następnych latach będziecie podchodzić to wszystkiego na większym luzie, a z indeksem na studia podejdziecie tak nawet do maturki :P

Tak więc, raz jeszcze zachęcam do konkursów. Ja zacząłem od "Historii Żydów Polskich" a skończyłem na "Losach Polaków na Wschodzie po 17 IX 1939r" gdzie przy drugim podejściu zgarnąłem laureata.

Powodzenia wszystkim! :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Generale a jeżeli można wiedzieć to gdzie i co masz zamiar studiować, z takimi wynikami to podejrzewam, że prawo a może jednak historię?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Generał   

Planowałem sobie studia na UAM kierunek Wschodoznawstwo, no ale teraz to sam nie wiem ;)

Najprawdopodobniej pójdę na prawo, też do Poznania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

A ja już mogę się pochwalić, że jestem dumną studentką historii na Uniwersytecie Wrocławskim :) A co do matur:

matematyka - 76%

polski pp - 61% (nie wiem jakim cudem)

polski pr - 80% :) (patrz wyżej, nie wiem, jak to zrobiłam)

angielski pp - 98%

angielski pr - 94%

wszystkie ustne 100%

historia pr - nie chwalę się, bo to żal na kółkach jest :) Gratuluję wszystkim :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.