Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
maturzysta 23

New world order

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   
Kennedy był prezydentem co najwyżej miernym. Nie odpowiedzialnym. To że wygrał rozgrywkę z Chruszczowem to efekt ślepego trafu a nie jego umiejętności.

Drogi Tankfanie, czy mógłbyś mi wyjaśnić, na czym polegała wygrana Kennedy'ego w rozgrywce z Chruszczowem? Bo wydaje mi się, że per saldo to Chruszczow zyskał na całej tej awanturze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Drogi Tankfanie, czy mógłbyś mi wyjaśnić, na czym polegała wygrana Kennedy'ego w rozgrywce z Chruszczowem? Bo wydaje mi się, że per saldo to Chruszczow zyskał na całej tej awanturze.

Bezpośrednia wygrana Kennedy'ego - to wycofanie rakiet, per saldo jednak to Chruszczow uzyskał przewagę polityczną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na myśli te w Turcji

gregski, przy waszych upałach picie rumu i patrzenie na tamtejsze hurysy musi się odbywać pod kontrolą... :P;)

Toż ja się pytałem kolegi 1234

O których rakietach piszesz i kiedy umieszczonych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Będzie offofftop

Wielokrotnie wspominałem, że rumu zero. (Allach zabrania).

Hurysy tylko wtedy, gdy Ci się przyśnią.

Upał faktycznie jest w każdej ilości. 48 Na świeżym, (jeśli można tak to ująć) powietrzu. W maszynie 55, a w wirówkarni temperaturowe czujki ppoż. się wzbudzają, bo tam wczoraj było 64 C.

To był offofftop.

Teraz regularny offtop:

No przepraszam, że sie wtrąciłem w dyskusje, ale jeśli juz się zdarzyło to lecę dalej

Proszę sobie przypomnieć jak wyglądała sytuacja przed kryzysem kubańskim a jak po.

Sowieci nadal nie mieli rakiet na Kubie a Amerykanie musieli wycofać swoje z Turcji. Dodatkowo kompletnie zgaszono amerykańską inicjatywę w sprawie Kuby niewątpliwie umacniając Castro.

Koniec offtopu

Teraz wyjątkowo na temat.

Świat jest zbyt zróżnicowany. Kraje, mocarstwa, grupy interesu maja tak rozbieżne cele, że nie jest możliwym, aby stworzyć coś na kształt "Rządu Światowego". Ludzie natomiast, jak to ludzie, lubią sobie tłumaczyć własne niepowodzenia i rozczarowania istnieniem spisków i knowaniami niecnych osobników (zwykle to byli Żydzi pragnący przejąć kontrole nad Światem i jego okolicą).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Offtopu część dalsza.

gregski Rosjanin i Polak na pokładzie a pijają tylko herbatę :P

Teraz wyjątkowo na temat.

Świat jest zbyt zróżnicowany. Kraje, mocarstwa, grupy interesu maja tak rozbieżne cele, że nie jest możliwym, aby stworzyć coś na kształt "Rządu Światowego". Ludzie natomiast, jak to ludzie, lubią sobie tłumaczyć własne niepowodzenia i rozczarowania istnieniem spisków i knowaniami niecnych osobników (zwykle to byli Żydzi pragnący przejąć kontrole nad Światem i jego okolicą).

Dla mnie nie jest to takie oczywiste. Producenci paliw na przykład, zawsze będą w jakiś sposób torpedowali badania nad napędem alternatywnym. Do ostatniej kropli ropy ;)

Producenci chipsów torpedować będą wszelkie diety odchudzające.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Producenci paliw na przykład, zawsze będą w jakiś sposób torpedowali badania nad napędem alternatywnym. Do ostatniej kropli ropy

Producenci chipsów torpedować będą wszelkie diety odchudzające

ALEŻ TAK!

I dlatego nie wierzę w możliwość istnienia organizacji o charakterze globalnego rządu. Zbyt dużo i zbyt różnorodnych i jednocześnie potężnych grup, aby mogły współpracować.

I w sumie jest to optymistyczne!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

No nie wiem gregski

Potraktujmy to forum jako ogólnoświatową społeczność.

Załóżmy że ja wysyłam do wszystkich aktywnych a zwłaszcza inteligentnych użytkowników takie PW:

Z powodu iż lubię Albinosa proponuje napisać choćby po jednym poście w Jego dziale. Wystarczy jakiekolwiek pytanie. Bo nie wierzę, że jakiś Polak takowych nie ma.

P.S.

Propozycja jest aktualna ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba chodzić na wybory. Trzeba brać udział w procedurze demokratycznej i masowo wspierać kandydatów najmniej unurzanych takich którzy nie mają znajomych wsród przyjaciół D. Rockefellera,. Trezba wpierać polityków chcących UE ale sceptycznych wobec niej, Trzeba wspierać polityków typu Wacława Klausa- prezydenta Czech, rozumnych zatroskanych zdających się rozumieć czym są macki wypuszczane z Manhattanu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ze swej strony apelowałbym o głosowanie na ludzi umiejących używać języka ojczystego.

(Może z czasem ta umiejętność też się przyjmie wśród innych ludzi.)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiemy tyle ile nam powiedziano, ale chyba znjąc mentalnośc luidzką nie da sie odrzucić teorii o tym że gdzies ktos chce objąc wąłdze nad światem w dziejach już wielu takich było co z lepszy badz gorszym skutkiem to czyniło......czy aby napewno NWO to głupoty??!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Niemiecki regulator Bundesnetzagentur ostrzega, że niektóre sprzęty gospodarstwa domowego mogą służyć do zbierania danych wrażliwych. Opisuje które z nich są z tego powodu zakazane w Niemczech.

 

Zachodni sąsiedzi Polski są wrażliwi na dane prywatne i nie jest tajemnicą, że byli prekursorami rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych RODO niezbyt lubianej w Polsce. W trosce o prywatność mieszkańców kraju Goethego regulator Bundesnetzagentur zakazał produktów mogących służyć do szpiegowania.

Chodzi zatem o sprzęty z kamerą lub mikrofonem pozwalającymi na transfer obrazów oraz dźwięków przez internet, bluetooth lub GSM, a także takie, które nagrywają głos w sposób niezauważony. – To przede wszystkim przypadki montażu mikrofonu w sprzęcie codziennego użytku, często bez wyraźnego powodu, na przykład w zegarach, czujnikach domu lampach, sztucznych kwiatach czy power bankach – czytamy na stronie BnetzA. Regulator zakazał także sprzętów pozwalających na sterowanie z pomocą aplikacji i mogących robić zdjęcie na żądanie.

– Należy sprawdzać jak produkty typu smart i zabawki działają przed ich zakupem. Zalecana jest ostrożna kontrola opisów takich produktów dostarczonych przez producenta albo sprzedawcę internetowego, a także zapisów o ochronie danych na temat powiązanych aplikacji – zaleca BnetzA.

Na długiej liście podejrzanych przedmiotów znalazły się: zegarki typu smart, nawigacja GPS, odkurzacze automatyczne, klucze samochodowe, zabawkowe lalki i samochody, zegary z alarmem, domowe stacje meteorologiczne, czujniki dymu, lampy WiFi, power banki, ładowarki, gniazdka smart, automatyczne karmniki zwierząt.

Regulator niemiecki bierze na celownik szczególnie automatyczne odkurzacze. Ostrzega, że posiadają kamerę i w niektórych modelach mikrofon, a także aplikację wykorzystywaną do uzyskiwania dostępu do nagrań wideo. Odkurzacze te nie podają informacji o nagrywaniu. Z tego względu takie urządzenia są zakazane w Niemczech. W Polsce jest inaczej, więc warto przyjrzeć się naszym robotom odkurzającym i sprawdzić, czy nie robią nam ukradkiem zdjęć w łazience.

 

 

 

Czy Twój odkurzacz Cię śledzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.