Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Qrosava   

HOLANDIA W PÓŁFINALE!!!

Popłakałem się z radości. ;-)

Powiem szczerze, że po przerwie Holandia grała jak zupełnie inny zespół względem pierwszej części meczu.

Ale nic, cieszę się ze zwycięstwa Oranje - teraz niech zdobędą mistrzostwo! ;-)

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Wielkie brawa dla Holendrów. Po pierwszej połowie nie spodziewałem się tak dobrej gry z ich strony. Ale pokazali co to znaczy charakter. Świetna gra Robbena, Kuyta, Ooijera i Sneijdera. Cieszy zwłaszcza postawa tego ostatniego. Za cały sezon w Interze należy mu się kolejne trofeum. Martwi jedynie skuteczność Holendrów. Mogli spokojnie strzelić jeszcze jedną-dwie bramki, ale marnowali okazje koncertowo. No i ten rzut rożny, kiedy Robben lekko trącił piłkę zostawiając Sneijderowi... nie powiem, zabawnie to wyszło ;) A Brazylia? Wydawało się, że powinna spokojnie dojść do finału, a tu znowu kończą zabawę na 1/4. Jak w Niemczech z Francją. Wtedy zatrzymali ich Zidane i Henrym. Teraz Robben ze Sneijderem. Ale jeśli ktoś gra z przekonaniem, że kolejna bramka wpadnie sama albo rywal w przypływie dobroci pozwoli wjechać z piłką do własnej bramki, to ciężko spodziewać się innego wyniku, szczególnie na tym poziomie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ćwierćfinały już za nami. Cztery piękne mecze, mnóstwo emocji, bramki piękne, zwroty akcji. Ta faza tego turnieju to chyba kwintesencja piękna futbolu. Gdyby nie błąd przy bramce dla Paragwaju można by powiedzieć, że całość wypadła znakomicie. Brawa dla Holandii za walkę, brawa dla Urugwaju i Ghany za bardzo emocjonujące spotkanie. Historia z ręką Suareza i karnym Gyana przejdzie bez wątpienia do historii mundialowej. Podobnie jak pogrom ekipy Maradony. Nie myślałem, że kiedyś to zrobię, ale po dzisiejszym meczu, a w zasadzie po czwartej bramce, ręce same składały mi się do oklasków. Już tak na marginesie. Jak pomyślę o tym, że Klose, przy całym szacunku do tego zawodnika, miałby wyprzedzić w klasyfikacji mundialowych strzelców wszechczasów jednego z najgenialniejszych piłkarzy w historii, jakim był bez wątpienia Ronaldo Luis Nazario de Lima, to aż coś mnie skręca. Ale to takie moje zboczenie ;) No i końcówka Hiszpanów i Paragwaju. Szkoda ekipy z Ameryki Płd. Mogli wygrać, mieli okazje. Sytuacja z dwoma karnymi (w tym jeden powtarzany) w przeciągu 2-3 minut, to coś niesamowitego. Oby ostatnie cztery mecze były równie wciąg dobre co te ostatnie. Wtedy przynajmniej końcówka Mundialu zrekompensuje te męczarnie w fazie grupowej. A tak swoją drogą... to miał być turniej Ameryki Południowej. Pięć ekip w 1/8, cztery w 1/4. Została jedna, ta która do mistrzostw weszła poprzez baraże. A Europa, która miał zawalić i wykrwawić się sama na sobie, ma niepowtarzalną szansę na to, aby przełamać klątwę turniejów poza Europą. A może to jednak Urugwaj zatriumfuje? To byłoby piękną futbolu w pełnej krasie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

No, na 4 drużyny, aż trzy europejskie. Z niecierpliwością czekam na mecz Niemcy-Hiszpania. I liczę, że "rewanż" za ME Niemcy wezmą. :-P

A jak Holandia wygra to puchar w Europie zostanie tak czy siak. :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Pierwszy półfinał świetny. Pięć bramek z czego dwie przecudnej urody, emocje do samego końca. W zasadzie to uczucia mam mieszane. Niby chciałbym, aby Holandia wygrała te mistrzostwa, z drugiej Urugwaj zrobił na mnie ogromne wrażenie. Pasja, zaangażowanie, radość z gry, walka do samego końca. Żałuję, że to nie był finał. Teraz mam nadzieję, że obie ekipy wygrają swoje ostatnie mecze :) A jutro rewanż za ostatnie Euro. Nie obraziłbym się gdyby zagrali dogrywkę i karne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, Holandia gra nie jak Holandia, więc będzie w finale z... Hiszpanią, bo tak wskazała ośmiornica, a ja jej wierzę ; D

Natomiast jeśli finał będzie Holandia : Niemcy, to dziwny to finał będzie, Holandia będzie grać jak Niemcy, a Niemcy jak Holandia, więc wygrać musi Holandia ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

JA tam stawiam od początku i będę, mam nadzieję, aż do końca na Niemców stawiał. Ekipa "Lwa" zasłużyła sobie na puchar. ;-)

A w meczu Hol-Uru pasjonujący były ostatnie minuty. Coś niebywałego. Tylko ten drugi gol dla Uru był za późno i czasu już nie starczyło na kolejny na dogrywkę. I tak puchar niezależnie od tego co dalej będzie zostanie w Europie. Powiem wam, że jako Europejczyk, już jestem szczęśliwy i dumny. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jarpenie, namów ją żeby wskazała Ci zwycięzców ostatnich dwóch spotkań, muszę wiedzieć na kogo kasę postawić :) A wynik jak dla mnie ok. Bardzo ok byłby wtedy, gdyby pobiegali jeszcze z pół godziny. Zastanawiam się tylko, czy taki rezultat był wynikiem m.in. braku Mullera po stronie niemieckiej, czy też może to jednak Hiszpania jest mocniejsza niż się dotąd wydawało. Patrząc na to, jak Niemcy ograli Anglię i Argentynę, oraz jak Hiszpania męczyła się dotąd, wynik powinien być odwrotny. A tu proszę. Teraz czekam tylko na zwycięstwa Urusów i Holendrów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie wiem skąd oni tę ośmiornicę wytrzasnęli, ale można na niej zbić całkiem niezły majątek jak widać. Mieli wygrać Niemcy i wygrali. Mecz piękny. Pięć bramek, sporo emocji, akcje które mogły się podobać. Jeśli chodzi o ten mundial, zagrały dzisiaj chyba dwie najefektowniej grające drużyny. A ta końcówka... w ćwierćfinale Urusów uratowała w ostatnich sekundach poprzeczka po karnym Gyana, teraz poprzeczka po wolnym Forlana uratowała Niemców. Przewrotna bywa fortuna jak widać, oj przewrotna.

PS. Klose już nie wyprzedzi Ronaldo w klasyfikacji strzelców wszechczasów... co mnie cieszy niezmiernie :) A teraz z serii "przeżyjmy to jeszcze raz":

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ciekaw jestem tylko, jak będzie wyglądało wybieranie tego najlepszego piłkarza. O ile pamiętam, przez ostatnie mundiale głosowanie odbywało się przed meczem finałowym. Teraz ponoć wyboru mają dokonać po zakończeniu ostatniego spotkania. W '98 i '02 było z tym trochę kontrowersji. Tym niemniej też odnoszę wrażenie, że powinien to być ktoś z trójki Sneijder-Villa-Forlan. A biorąc pod uwagę potencjał Urugwaju, Holandii i Hiszpanii... to chyba właśnie napastnik Atletico zasługuje na ten tytuł. Dwaj pozostali mogli liczyć na wsparcie piłkarzy tej klasy co Iniesta, Xavi, Robben czy van Persie.

A tak trochę z innej beczki. Kiedy grał Forlan na Old Trafford, nic wielkiego nie pokazał. Jedyne z czego go zapamiętałem z tamtego okresu, to braki strzelone Dudkowi i poprzeczka z półfinałowego meczu LM z Bayerem Leverkusen na BayArena z 2002 roku. Odszedł za żadne w zasadzie pieniądze (2 mln funtów?) do Villareal. Jaką karierę zrobił w Hiszpanii, mówić nie trzeba. Dzisiaj jest jedną z największych gwiazd Mundialu. Jak to wszystko lubi się zmieniać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A co się stało z Podolskim? Zdjęto go na ten mecz z Urugwajem?

I chociaż kibicowałem Niemcom, to muszę przyznać, że to była ich kompromitacja jeśli chodzi o grę. O wiele lepiej grali Urugwajczycy. Moim zdaniem przynajmniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.