Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
A to Francja była faworytem?

IMHO tak, przynajmniej jeśli spojrzeć na nazwiska w kadrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A to Francja była faworytem?

Nie idzie tylko o nazwiska ale też o to, ze sa bodaj aktualnymi wicemistrzami świata. Tak to już jest - dla mnie również Włosi nie za bardzo nadają się do roli faworytów ale jako tacy w związku z tym, ze są mistrzami swiata są przedstawiani.

Mnie za to strasznie zawiedli Amerykanie, niby powinni bez problemu wyjść, niby Anglikom utarli nosa, ale jak mają zamiar grać jedynie 40 minut na mecz to nie będzie za heja.

Mi za to imponują zespoły z Ameryki Południowej - Chile, Paragwaj i Urugwaj. Może nie jest to jakieś wielkie widowisko, ale grają ładnie, szybko z pomysłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A mi się zawsze wydawało, że to aktualna forma jest głównie brana pod uwagę ;) A nie od dzisiaj wiadomo, że Francja jest bez formy od dobrych paru lat. Faworytem to były w swoich meczach Anglia, Hiszpania, Niemcy czy Włosi z Nową Zelandią (różnica poziomu między NZ a Meksykiem jest wyraźna), ale nie podopieczni Domenecha.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Boję się o Koreańczyków z Północy...

Akurat zdawałem lektorat i nie widziałem meczu, a jak widzę 45-90 minut tego meczu będą prawdopodobnie najlepsze na tym Mundialu. Są jakieś powtórki? : >

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Bardzo dobre drugie 45 minut Portugalii, widać było że zależy im na jak najlepszej pozycji wyjściowej przed 3 rundą. Awansu raczej nic im nie odbierze. A Koreańczyków z Północy szkoda. Starali się chłopaki, pierwsza połowa z Portugalią i mecz z Brazylią pokazały, że potrafią grać i walczyć. Teraz mieli pecha. Pytanie co spotka ich za to w kraju.

Co do powtórek, to wiem, że TVP powtarza w środku nocy wybrany mecz z danego dnia, ale dzisiaj będzie to Chile-Szwajcaria. Poszukaj skrótów na stronach angielskich. O ile pamiętam BBC daje dość rozbudowane, a przynajmniej swego czasu mieli takowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Starali się chłopaki, pierwsza połowa z Portugalią i mecz z Brazylią pokazały, że potrafią grać i walczyć.

Obawiam się, że nasza kadra, by z nimi przegrała...

Oby w meczu Hiszpania Honduras też był grad goli : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Gradu goli nie było, fajerwerków nie było, było zwycięstwo, ale na mecz z Chile trzeba pomyśleć o poprawie celowników, co się tyczy głównie Torresa (sam optowałem za ustawieniem 4-4-2, ale patrząc na dyspozycję snajpera Liverpoolu, nie dziwię się wątpliwościom del Bosque co do ustawienia zespołu). Takich graczy jak Navas, Xavi, Fabregas (choć ten za długo nie pograł) stać na więcej. Nie rozumiem oporów del Bosque (Aragones też miał to samo) przed wystawianiem w wyjściowej 11-stce trzech najlepszych rozgrywających świata naraz: Iniesty, Xaviego i Fabregasa. Iniesta może grać na skrzydle lewym, Fabregas na prawym, boczni obrońcy (zwłaszcza Ramos) mogą być pomocni w ofensywie.

Generalnie spośród graczy Barcy, najlepsze zawody rozgrywa Messi, choć należy zwrócić uwagę na to, że w reprezentacji często rozgrywa, a w klubie zazwyczaj najczęściej strzela.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tatar   

Hiszpanie dzisiaj z Hondurasem bardzo dobrze zagrali, dużo akcji, ale skuteczność nawalała trochę - szczególnie Torres dużo sytuacji nie wykorzystał.

Jak się patrzy na takie mecze to serce boli, jak się widzi reprezentacje małego państewka z Ameryki, które wytrwale stawia czoło takiemu rywalowi - nie to co u nas.

Jak Smuda nie zrobi reprezentacji to już nikt :/

edit: A ten Navas wszystkie piłki dogrywał za daleko... nakląłem się na niego jak cholera ;)

Edytowane przez Tatar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Jak Smuda nie zrobi reprezentacji to już nikt :/

Smuda nie wybuduje stadionów, szkółek piłkarskich, nie "uprofesjonalni" "polskiej myśli szkoleniowej". A z pustego to i Salomon nie naleje, więc ja za dwa lata szykuję się na wtopę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tatar   

Masz rację Tofik, ale mam na myśli najbliższe 2 lata. Dla mnie jest on chyba najlepszym aktualnie polskim trenerem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

I mamy kolejne pary 1/8 mundialu. Niemcy z Anglią i Ghana z USA. Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza w tym pierwszym spotkaniu. Prawdziwy piłkarski klasyk. Jeśli tylko Anglia zagra tak jak dzisiaj ze Słowenią a Niemcy jak chociażby z Australią, będziemy mieć piękne widowisko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Paragwaj ogrywa Meksyka, USA Ghanę i mamy w 1/8 Paragwaj USA, więc w ćwierćfinale będzie najpewniej Paragwaj. Strasznie łatwa ścieżka się zrobiła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jarpenie, możesz jeszcze raz? Bo zgubiłem się ;) Paragwaj z Meksykiem może zagrać dopiero w półfinale (jeśli Paragwaj wygra grupę) bądź w finale (jeśli zajmie drugie miejsce), a USA już jest z Ghaną w 1/8. Inna sprawa, że w półfinale na 100% będzie ktoś z czwórki USA-Ghana-Korea Płd.-Urugwaj. Jak dla mnie spora niespodzianka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ghana albo Urugwaj. Koreańczycy i Amerykanie są niemrawi. No i ten fart w ostatnich minutach dał akces do 1/8 finału dla Amerykanów. Ghana z łatwością poradzi sobie z U.S.

Natomiast ciekawą niewiadomą będzie mecz Niemcy-Anglia. To będzie niesamowite spotkanie. ;)

Ale jeszcze zostaje parę drużyn. ;-)

Niewiadomą są Włosi, Hiszpanie i Portugalczycy.

No i Urugwaj. :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A w życiu Narya ;) USA pokazało, że w piłkę potrafią grać świetnie. Bardzo dobrze poukładani, perfekcyjnie przygotowani fizycznie do spotkań, mają kilku niezłych grajków i świetnego bramkarza (jeden z najlepszych goalkeeperów w PL). A awansowali nie fartem, ale żelazną konsekwencją i dążeniem do upragnionego celu. Czym różni się gol strzelony w 1, 35, 74 i 93 minucie spotkania? Niczym. Bramka to bramka. Poza tym, wcześniej sędziowie nie uznali im dwóch trafień (po jednym ze Słowenią i Algierią), tak więc ewentualny brak awansu można byłoby spokojnie zrzucić na sędziów. Gdyby arbiter meczu USA-Słowenia zaliczył poprawnie strzeloną bramkę dzisiaj nawet remis dał podopiecznym Bradleya awans. Bardzo się zdziwię, jak Ghana sobie z nimi poradzi z łatwością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.