Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tomek91

Olimpiada Humanistyczna czy osobno polski,historia ...

Recommended Posts

Tomek91   

W tym roku w województwie świętokrzyskim ( prawdopodobnie też w innych województwach ) zblokowano olimpiady tzn. zamiast osobno dać Polski i Historię stworzono olimpiadę humanistyczną . To samo tyczy się nauk ścisłych . Według mnie jest to złe rozwiązanie , gdyż w poszczególnej olimpiadzie największe znaczenie ma j. polski czy matematykę . Bardzo mało jest np. historii. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

To dziwne pan Roman G. magister historii zapowiadał że historia będzie miał ważne miejsce w polskiej nauce, a likwiduje olimpiadę z historii. Dziwne. Jak dla mnie pomysł jest oczywiście zły.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomek91   
Nic mi o tym niewiadomo olimpiada z historii jest tak jak było co roku wybierasz epoke, lektury etc. nic się nie zmieniło.

Z tego co mi wiadomo to tylko w małopolsce został ten podział . A ty Jarpen chyba mieszkasz w małopolskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomek91   
o Konkursie gimnazjalnym?

A cóż to jest konkurs gimnazjalny ???? Mi chodzi oto , że w tym roku nie ma odzielnych olimpiad z poskiego czy histori tylko jest razem pod nazwą olimpiady humanistyczą :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

Ja tam nie zamierzam i tak startować w olimpiadze historycznej, jak dla mnie jej formuła jest beznadziejna. Mam też niechęć do startowania w tych olimpiadach. W gimnazjum na powiatowym konkursie walczyłem z 40 stopniową gorączką i zabrakło mi jednego punktu.

W pytaniu o państwa powstałe po I wojnie światowej napisałem Królestwo SHS, sprawdzający chyba nie załapał że to skrót od Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców. W liceum moja nauczycielka odmówiła wysłania mojej pracy ponieważ nie spodobał się jej papier na którym pisałem. Jednak dla tych którzy chcą startować w olimpiadze historycznej połączenie olimpiad z polskiego i historii w jeden to bez wątpienia zły pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
suomi   

tiiaa i takim sposobem na sile laczene historii z polski marginalizuje inne aspekty historii tj. gospodarka,spolecznestwo,wojko. I wywyzsza sztuke, literature :x bleh ( historia+geografia to jest to !!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.