Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
owca1311

X wojna rosyjsko-turecka 1877-1878

Rekomendowane odpowiedzi

owca1311   

Witam! Uprzejmie zwracam się do szanownych ekspertów historyków o pomoc. Muszę na lekcje historii wykonać referat, i opisać konflikt europejski po 1863 roku. Sensowny mi się wydał konflikt rosyjsko- turecki, gdyż, że referat ma zawierać informacje, nie żywcem skopiowane z internetu, ale przemyślenia na temat konfliktu, jego znaczeniu dla współczesności, ciekawostki. Byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedzenie co jeszcze mogę umieścić w tym referacie, szczególnie właśnie za informacje dotyczące znaczenia konfliktu dla struktury, kształtu dzisiejszych państw. A może macie jakąś bardziej sensowną propozycje na temat referatu ? Nie może on dotyczyć konfliktów polskich, Wojny Secesyjnej, ani zjednoczenia Włoch. Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczna.

Temat przenoszę do działu pomocowego, gdyż tu jest jego miejsce. Łyzio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
A może macie jakąś bardziej sensowną propozycje na temat referatu ? Nie może on dotyczyć konfliktów polskich, Wojny Secesyjnej, ani zjednoczenia Włoch. Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczna.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to wojna francusko-pruska (zjednoczenie Niemiec). Chyba najbardziej znaczący i brzemienny w skutkach konflikt II połowy XIX wieku. Przemyśleń też możesz mieć mnóstwo. Zaczynając od kształtu państw, poprzez napięcie europejskie, Sojusz Trzech Cesarzy, aż do I i II wojny światowej. Ale wybór oczywiście pozostawiam Tobie.

Odnośnie X wojny, to również jej skutki były doniosłe. Przede wszystkim część narodów bałkańskich dzięki San Stefano uwolniło się spod panowania Porty, powstała Wielka Bułgaria, a te rzeczy skutkują nam później w napięciu na Bałkanach, wojny, rewizje, a również są jedną z przyczyn I wojny światowej... etc. etc. etc.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Najpierw wybierz sobie temat, który będzie odpowiadał Tobie, a potem coś pomyślimy... Ta X wojna nie jest wcale taka głupia, przyczyniała się wszakże do ukształtowania sytuacji na Bałkanach na parę ładnych dziesięcioleci, a Bałkany były wszakże niezwykle zapalnym rejonem... Tak czy inaczej, musisz się zdecydować na coś konkretnego, czy to czy coć innego. Decyzja zależy od Ciebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam, rzeczywiście Szypka i Plewna ciekawie napisana, warto przeczytać czegoś się dowiedzieć. Jeśli zaś chodzi o wojnę rosyjsko-japońską 1904-1905 to rzeczywiście miała ona bardzo ważny wpływ na wydarzenia na Dalekim Wschodzie, odrzucenie Rosjan, moment prawdziwego zaistnienia Japonii w świecie, w końcu niezwykle ciekawy przebieg walk - jest o czym pisać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
owca1311   

No więc zdecydowałam się na wojnę japońsko-rosyjską. Łyziu, widziałam że jesteś ekspertem, jeśli chodzi o ten konflikt, może mógłbyś mi podać jakiejś mniej znane fakty na jego temat? Może macie jakieś osobiste spostrzeżenia, oceny? Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.