Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   

JolaSz.:

Co do zdania secesjonisty odnośnie aborcji, to popieram - KATOLICY NIE WYKONUJĄ ABORCJI.

W tym wypadku idąc dalej powiem, że katolicy także nie robią in vitro, eutanazji itp.

Co to za pokręcony wywód Jolu ? piszesz przecież o zabijaniu innych osób! Czy dopuszczalność takich czynów ma zależeć wyłącznie od poglądów ewentualnego sprawcy ?

Jarpen:

Teraz mamy wolność słowa i demokrację. Nic tutaj do rzeczy nie ma autorytet państwa.

Tymczasem Palikot (przedstawiciel platformy miłości i szacunku do każdego) grozi Kaczyńskiemu zastrzeleniem. Premierowi jest z tego powodu "wstyd". I tyle. Gdzie dodatkowa ochrona dla JarKacza? Gdzie choćby zapowiedź uchylenia immunitetu i postawienia posła PO przed sądem ?

Takie nawoływanie do przemocy i grożenie politycznym przeciwnikom śmiercią powinno być w III RP karalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Hauer, przepraszam za pytania wprost, ale skąd się bierze tak sfrustrowany język jak Twój? Gdyby był złośliwy zapytałbym czy płacą Ci za PiSowską propagandę, czy jeszcze gorzej w nią wierzysz? Trudno będzie komukolwiek z Tobą prowadzić rozmowę (mówię do z życzliwością) dlatego, że styl Twojej wypowiedzi najbliższy jest spin doktorom PiS, a nie tzw. zwyczajnemu wyborcy, czy w miarę obiektywnemu politologowi. Każdą rzeczy przekujesz w sukces PiS i Kaczyńskiego, a najmniejsze potknięcie rozbuchasz do granic możliwości. Erystycznie gratuluję wysokiego poziomu, któremu z pewnością mniej wyrobieni politycznie mogą ulec, jednak prawda o Kaczyńskim jest inna. Z Tobą prowadzić poważniej, merytorycznej dysputy się niestety nie da, bo nie bronisz wg mnie idei w które wierzysz, ale swojego stanowiska, bo akurat tak politycznie jest dla Ciebie najlepiej, gdyby było inaczej na pewno potrafiłbyś obronić Komorowskiego z wpadek, a Kaczyńskiemu wyciągnąć wszystko. Czyżbyś w samorządowych chciał startować z list PiS, bo w PO się na Tobie poznali?

Nie będę tutaj przytaczał słów Premiera, bo lepiej samemu przeczytać ten art:

http://wyborcza.pl/1,75248,8067559,Huragan...czynskiego.html

mam nadzieje, że niektórym otworzy oczy na prawdomówność Kaczyńskiego. Artykułu nie komentuję, bo wierzę w waszą inteligencję :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zacznę od końca:

Hauer: gdyby brać na serio wszelkie inwektywy jakimi Kaczyńscy do spólki obrzucali swoich przeciwników, to moja znajoma z "lasu" mialaby roboty od diabła, bo tak naprawdę i słowa i forma w jaki sposób to robil pozwalała go na sądzenie za dobra osobiste, bo czułem się urażony tym czy tamtym zwrotem. To tak na marginesie. Wiedza Kayczńskiego w temacie gospodarki, polityki zagranicznej czy wojska jest [niemal] równa zeru. Może nie absolutnemu, ale, do wzoru z Sevres brakuje bardzo bardzo mało.

Pytanie w kwestii katolików: jeżeli patrzeć na to doktrynalnie, to katolików jest niewiele, nawet jak są w jakiś sposób związani z kościołem instytucjonalnym. Całą reszta to kto, ja nie wiem jak ich nazwać.. choć sami na się wolają katolik. Rzymski. Dla jasności.

Palikot nad Kaczorami [oboma] mial i ma zaletę, on jest bogaty, on naprawdę wie co robi i ma dobrych prawników. Krzyczenie o tym że mu coś zrobi, ma dokłądnie taką samą rację bytu jak mówienie do znajomych, że on jako polityk powinien wylądować w Kobierzynie. Nie zmienia to faktu, że ściganie za takie pierdoly oznacza chyba nadmiernie rozwinięte ego. Zaś sam fakt bycia politykiem, to konieczność posiadania bardzo bardzo grubej skóry...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
Tymczasem Palikot (przedstawiciel platformy miłości i szacunku do każdego) grozi Kaczyńskiemu zastrzeleniem. Premierowi jest z tego powodu "wstyd". I tyle. Gdzie dodatkowa ochrona dla JarKacza?

Nie spodziewałem się, że w sobotni wieczór ktoś mnie rozbawi do łez ! Piszesz teksty do jakiegoś kabaretu? Pajac z wibratorem miałby zagrozić komuś, za kogo odbędą się modły w całym kraju ?

Gdyby był złośliwy zapytałbym czy płacą Ci za PiSowską propagandę, czy jeszcze gorzej w nią wierzysz?

Obawiam się, że kolega Hauer sam dopłaca. PiSowską propaganda traci na jego postach jakieś 0,5 punkta na dzień :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JolaSz   
JolaSz.:

Co to za pokręcony wywód Jolu ? piszesz przecież o zabijaniu innych osób! Czy dopuszczalność takich czynów ma zależeć wyłącznie od poglądów ewentualnego sprawcy ?

Masz rację - pisałam o zabijaniu innych osób. Wywód mój wydał mi się logiczny, ale wniosek jest do kitu :D

Nikogo nie wolno zabijać !

Z drugiej strony, wybór Kaczyńskiego na Prezydenta Najjaśniejszej będzie strzałem w 10 dla pism kolorowych, ja już sobie wyobraziłem okładkę Gali, na niej JK w objęciach Sarkozego i Alik na kolanach Carli Bruni. :D

Muszę Ci powiedzieć, że w tej kwestii Jarosław Kaczyński jest niezwykle atrakcyjny.

Jest szansa na zostanie pierwszą damą :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
Muszę Ci powiedzieć, że w tej kwestii Jarosław Kaczyński jest niezwykle atrakcyjny.

Jest szansa na zostanie pierwszą damą :)

Jolu! Nic z tego! Jak popatrzysz na 'drugi' plan zawsze tam zobaczysz posłankę Szczepińską! Ja się Jarkowi dziwię, bo kobieta fajna, skorzystałbym z becikowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

FSO napisał:

Wiedza Kaczyńskiego w temacie gospodarki, polityki zagranicznej czy wojska jest [niemal] równa zeru. Może nie absolutnemu, ale, do wzoru z Sevres brakuje bardzo bardzo mało.

Słyszałem o zamiarze umieszczenia tam Michnika jako wzoru Europejczyka, ale jak wygląda wzorzec zera absolutnego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
Słyszałem o zamiarze umieszczenia tam Michnika jako wzoru Europejczyka, ale jak wygląda wzorzec zera absolutnego ?

Berlusconi na łonie natury ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Tomasz N: wystarczy posłuchać tego Pana [znaczy się Jarka K.]. Każdy dostanie więcej, każdemu będzie lepiej, biedni dostaną z budżetu, że by im nie było żal, że nie mają jak bogaci, bogaci nie będą płacić więcej podatków jak do tej pory, leczenie będzie darmowe dla chyba wszystkich... i tak dalej, a co najlepsze zaś w tym wszystkim, że dziura budżetowa nie wzrośnie. Cud mniemany czy...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JolaSz   
Jolu! Nic z tego! Jak popatrzysz na 'drugi' plan zawsze tam zobaczysz posłankę Szczepińską! Ja się Jarkowi dziwię, bo kobieta fajna, skorzystałbym z becikowego.

Dużo się pomyliłam ? Jest szansa przynajmniej dla niej. (ja i tak nie jestem wolna hehe.)

A kobieta faktycznie fajna, więc kto wie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ale ja się pytam jak wygląda wzorzec zera absolutnego w Sevres. Stąd Berlusconi jako z Rzymu odpada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Nie będę tutaj przytaczał słów Premiera, bo lepiej samemu przeczytać ten art:

http://wyborcza.pl/1,75248,8067559,Huragan...czynskiego.html

mam nadzieje, że niektórym otworzy oczy na prawdomówność Kaczyńskiego. Artykułu nie komentuję, bo wierzę w waszą inteligencję

Przepraszam, ale jak dla mnie to prawie sama demagogia. Pomijając już fakt, iż premierowi takie mieszanie się w kampanię nie przystoi, to mało tam konkretów, więcej zaczepek i ogólników...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

A konkrety, w którym miejscu Premier mówił demagogię, gdzie kłamał. Konkrety. :D

A i tak na wesoło dzisiaj Jarosław Kaczyński powiedział mniej więcej to, że każdy w Polsce konstytucjonalista przyzna, że zagrożeniem dla demokracji jest Prezydent i Premier z jednej partii i tego trzeba uniknąć ;D oj krótką ma pamięć, szkoda, że tak nie mówił 5 lat temu. A pamiętacie, to "Marcinkiewicz Premier na 4 lata", "Nie zostanę Premierem jak mój brat zostanie Prezydentem", "Nie wejdę w koalicję z Samoobroną". ;D

Premier w wystąpieniu powiedział prawdę Kaczyński chciał zwiększać deficyt, chciał kupować szczepionki, bronił kupców w Warszawie (tutaj chyba kolega Albinos może się najlepiej wypowiedzieć na temat tego blaszaka), to Kaczyński odmawiał Polakom patriotyzmu, chciał delegalizacji SLD i stawiać Prezydenta Kwaśniewskiego przed Trybunał Stanu.

Trochę elementarnego obiektywizmu :)

Edytowane przez Jarpen Zigrin
Jarpen: Wybacz, że omyłkowo skasowałem Twój post, a potem źle umieściłem : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Konkrety.

A ile było tych konkretów (nie uogólnień, konkretów) w wystąpieniu Premiera?

A konkrety, w którym miejscu Premier mówił demagogię, gdzie kłamał.

Użyłem tu wyrazu "demagogia" w drugim przewidywanym przez język polski znaczeniu, nie jako kłamanie, lecz "sposób pozyskiwania zwolenników polegający na odwoływaniu się do ich emocji, oczekiwań".

A i tak na wesoło dzisiaj Jarosław Kaczyński powiedział mniej więcej to, że każdy w Polsce konstytucjonalista przyzna, że zagrożeniem dla demokracji jest Prezydent i Premier z jednej partii i tego trzeba uniknąć ;D oj krótką ma pamięć, szkoda, że tak nie mówił 5 lat temu.

Przepraszam, a czy aby PO (i to z tego co pamiętam nawet sam premier Tusk) nie mówili identycznych słów 5 lat temu?? Ostatnio zapytano przed kamerami o te słowa Schetynę, który bardzo interesująco argumentował :)

Trochę elementarnego obiektywizmu

Jestem nieobiektywny. W pełni to przyznaję. Mam swoje przekonania polityczne i otwarcie mówię, że w związku z tym bywam nieobiektywny, tylko ten zalecany obiektywizm przydałby się wszystkim (ze mną włącznie, ale zwolennikom pana Komorowskiego również)...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.