Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   

Przepraszam za wulgaryzm w poprzednim wpisie, ale w zasadzie cytowałem język krytyków JarKacza.

secesjonista:

W momencie jak uczepiłeś się wikipedii, a jest to margines działań i wypowiedzi Komorowskiego - Ty uczepiłeś się jednej. To jakby Lechowi wciąż wypominać sławetne lapsusy tyczące się nazwisk piłkarzy.
Po pierwsze nie uczepiłem sie jednej. Po drugie nieadekwatne porównanie.

Z wikipedia to nie jest jednorazowa wpadka, tylko coś, w co Komorowski i jego zaplecze polityczne brną z maniakalnym uporem. "Należy sięgać do wszelkich źródeł wiedzy i informacji, szczególnie tych, które dają możliwość szybkiego uzyskiwania wiedzy, szybkiego także podejmowania decyzji i działania" - Komorowski osobiscie tak tłumaczył się z "wiki". W podobnym tonie bronił go Rafał Grupiński, wiceszef Klubu PO. Takie wypowiedzi to powinna byc autmatyczna dyskwalifikacja w wyścigu wyborczym :/ To nie są śmieszne przejęzyczenia jak jakiś Irasiad, to są żałosne efekty przemyslanej próby wybrnięcia z wpadki.

Poważnie?

A niby gdzie?

Skoro "buduje poparcie celowo na osobistej tragedii" to jest o krok od twierdzenia, ze ta osobista tragedia też była celowa. Swoja drogą ja nie widzę tej celowości. Jeszcze dobrze pamiętam jak smiano się, ze Polska jako jedyna ma "zapasowa kopie prezydenta", a dziś blady strach padł na tych co te żarty opowiadali, że to może się spełnić.
Jakieś potwierdzenie dla analfabetyzmu Komorowskiego?
Pomylił art 68 z 70 Konstytucji, a do tego przekonywał, że wspomniany art. wyklucza prywatyzację szpitali. Nie wyklucza. A nawet gdyby wykluczał to i tak partia może miec w programie prywatyzację szpitali, tyle, że poprzedzona zmiana konstytucji. Zatem zupełnie bezsensowne tłumaczenie dlaczego to nie może być prywatyzacji szpitali. To zupełnie inny kaliber błędu niz przejęzyczenie o czarnym i białym (które zreszta od razu zostało poprawione) bo taki stan wiedzy o prawie i o konstytucji u Marszałka Sejmu, po prezydenta, a może i u przyszłego prezydenta to jest jakas parodia. (Swoją droga konstytucja powinna przewidywac stanowisko wiceprezydenta, współpracujacego z prezydentem, zastepujacego go w razie potrzeby lub pełniącego jego obowiazki w razie śmierci. To co sie dzieje pokazuje słabość nie tylko Komorowskiego, ale i polskiej Konstytucji).

Żeby było zabawniej to afera o prywatyzację szpitali wynika z obrażania się o enigmatyczną wypowiedź Kaczyńskiego, że jakis jego rywal polityczny jest za prywatyzacją szpitali (nie padło nazwisko, ale "nożyce" sie odezwały). Może JarKacz miał na myśli Korwina Mikke? :)

Jest wyższy, a statystycznie wyżsi są inteligentniejsi.

Na tej zasadzie najwazniejsze funkcje w kraju powinni pełnić: Olechowski, Giertych i Korwin-Mikke, a nie kurduple jak Tusk, Wałesa, Kaczyński, Miller czy Kwaśniewski.

Niezależnie od motywacji, żadną miarą nie wykazałeś by były nietrafne.
Te które mogły zaczekać sa nietrafne..bo mogły zaczekać. Co do pozostałych to jakże mamy oceniać ich trafnośc po tak krótkim czasie? To czysta propaganda.
Dziwnie szacowane swych szans, skoro się trafiło na listy PO, którą teraz się tak postponuje.

A trafił kolega wreszcie w szeregi radnych, czy raczej nie?

To wybory samorzadowe, partyjna ideologia raczej na drugi planie, bardziej liczy się to jak konkretna osoba jest rozpoznawalna i postrzegana w lokalnej społeczności. Niestety nie można samemu sobie wystartować ;) trzeba mieć całą bandę, zwana komitetem i listy we wszystkich okregach. Siłą rzeczy partie mają jedne z lepszych list. W szeregi radnych to moze trafię na jesieni, bo wtedy będą wybory :)

A ja i tak zagłosuję, jak co roku na JKM.
A gdzie to tak często sa wybory, w których startuje JKM ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ja dziś jestem po prawyborach w szkole. I jestem dumny, że nie poszedłem jak baran za pasterzem głosując na nijakiego Bronisława Komorowskiego, tylko na Jarosława Kaczyńskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Hauer: jak na razie łupki to nadal fatamorgana wody na pustyni sprzedawana od sztuki za ! % jej potencjalnej wartości. Zaś w kwestii samych wyborów.

1. Ex prezydent [teraz ś.p.] był ignorantem i laikiem w każdej ze spraw jakich się nie dotknąl. Cmiło mu się że on prowadzi politykę zagraniczną, ćmiło mu się że jest premierem. Fakt bycia politykiem musi oznaczać konieczność otwarcia na naśmiewanie się "oczywistych oczywistości", "czarnego i bialego" i całej masy innych kłamstw i lapsusów. Do tej całej menażerii zadań należy także fakt, że pisma satyryczne robią sobie co chcą z politykami [slynne już kartofle, po ktorych sprzedaż marginalnej gazetki zwiększyla się ileś razy]. O melduję zadanie wykonane - nie wspomnę.

2. Obecny kandydat na prezydenta - także kłamał ile razy się dało i jak się dało. Gdzieś na necie sego czasu zamieszczono wszystkie kłąmstwa obu braci wypowiadane publiczne i nie odszczekane. Do '07 r. te strony robily firorę. Z mojej perspektywy wiedza obu braci o świecie - jest taka sama, to znaczy mniej niż podstawowa. Dla mnie wypowedzi w kwestiach gospodarczych wołają o pomstę do nieba, dzielenie społeczeństwa na nas i was, ZOMO i nas i tak dalej jest jedną wielką bzdurą. Czas w jakim rządził na stolcu premiera obecny kandydat na prezydenta uważam pod względem politycznym i ekonomicznym za czas totalnie stracony [obrażanie się na Rosję - ktoś wyliczył że premier Kaczyńśki w Rosji na wysokim szczeblu był zero razy], podobnie totalne uwielbienie St. Zjedn i wujka Busha, sprowadzenie zaś państwa do dodatku do Kościola katolickiego - bez komenatarza, bo szkoda by mówić. Rewelacyjne podsumowanie w czasie odolywanie rżadu Kaczyńskiego dal jego byly sojusznik: R. Giertych. Jego przemówienie - majstersztyk.

3. Wielbienie i ex prezydenta i kandytdata na ten urząd wiąże się z dwoma sprawami : 1. sposób w jaki ktoś zginął oraz tym że o zmarłych dobrze lub wcale. N.b. ciekawa byłą dziś wypowiedź Walęsy dla Tok fm. Godzina ok 7.30 - 8.00 rano. Opisywal relacje między braćmi i co on podejrzewa w tym temacie. Mechanizm jest prosty: zginął prezydent, spadł jego samolot ze świtą [dokladniej wycieczka krajoznawcza, tyle że z "szychami"] i się rzbił - oznacza to tragedię , co automatycznie przekłąda się na wspólczucie dla rodziny [w domu powieszonego rozmawia się o sznurze, ale co zrobić jeśli krewni wykorzystują fakt owego sznura?], oraz coś co kiedyś bardzo dowcipnie ujął Daukszewicz. Przed śmiercią maaż był lump, bijak, damski bokser, łajza niemyta, leń, łazęga, babiarz... Po śmierci nieboszyk stał się wzorem do naśladowania dla młodych, lelija i chodząca niewinność. On to nieco ładniej ujął.

4. Tak między nami: lecznictwo jest sprywatyzowane, istnieją prywatne szpitale, ba nawet są adekwatne nazwy: NZOZ, Prywatna i td. Przecież my chodzimy i nie płacimy gdyż, za nasze skłądki, za to że płącimy odpowiednie ubezpieczenie mamy gwarantowane pewne świadczenia. A lekarz mając nas w kartotece dostaje ryczaltem jakiś tam szmal. Działa to po skrócie jak ubezpieczenia. Hasło Przychodnia Rejonowa prowadzona przez NZOZ "Zdróweczko" oznacza w języku ekonomii że ów miasto płaci NZOZ-owie Zdróweczko za to by wykonywal jakiś tam zakres uslug za jakąs tam kwotę. Jest to usługa wykonywana na dość podobnych zasadach jak przetarg gminny na to k6tóy prywaciarz będzie dowoził dzieci do szkoły...

pozdr

PS. Słowa wypowiedziane niegdyś przez Ziobrę kwalifikują się pod odpowiedni paragraf tak między nami. I proces cywilny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

http://wirtualnyprezydent.rmf24.pl/

;)

U mnie Korwin - Mikke na 61%

Na podium też Kaczyński i Jurek. Spodziewałbym się, że Jurek będzie miał więcej :)

Nastpnie mega niespodzianka andju Lepper i aż 18% zgodnosci. Może kłamał przy odpowiedziach ?

Dalej Pawlak i Napieralski tuz przed Komorowskim. To by się zgadzalo. W wirtualnej II turze Komorowski - Napieralski głosowałbym na Napieralskiego :)

Końcówka to Morawiecki i Ziętek, w sumie nic dziwnego. W ogonie Olechowski i marne 4% zgodnosci...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

FSO:

Hauer: jak na razie łupki to nadal fatamorgana wody na pustyni sprzedawana od sztuki za ! % jej potencjalnej wartości. Zaś w kwestii samych wyborów.

Tego jakiej wartości są złoża jeszcze nie wiadomo. Mozliwe, ze to szansa dla Polski, która oddajemy za bezcen. Stąd jest to kwestia mocno związana z samymi wyborami.

1. Ex prezydent [teraz ś.p.] był ignorantem i laikiem w każdej ze spraw jakich się nie dotknąl. Cmiło mu się że on prowadzi politykę zagraniczną, ćmiło mu się że jest premierem.
opinia subiektywna i skrajnie negatywna. Raczej nie uzasadniona.
Fakt bycia politykiem musi oznaczać konieczność otwarcia na naśmiewanie się "oczywistych oczywistości", "czarnego i bialego" i całej masy innych kłamstw i lapsusów.

Jasne, jasne ale jakos tylko on stał sie celem takiej nagonki? Kwaśniewskiemu to dopiero po dłuzszym czasie jedna telewizja wyciągneła, ze był pijany w Charkowie i to też nie wprost. Wyobraź sobie, ze to Kaczynski tak bełkocze i zatacza się na cmentarzu. A co jest dziś? Miecugow w "Szkle..." zamiast wyszydzic Komorowskiego stwierdza, ze to w sumie nie sa wpadki. No ale skoro "dziennikarz" w TVN potrafi przytakiwać w rozmowie gdy Palikot kłamie, ze Platforma powstała w opozycji do Kaczyńskich, to o jakich mediach mówimy ?

dzielenie społeczeństwa na nas i was, ZOMO i nas i tak dalej jest jedną wielką bzdurą
A moze społeczenstwo po prostu jest podzielone, skoro tak wielu oburza się na niewinne stwierdzenie faktu, że "tam kiedys stało ZOMO", a nie widzi problemu w "wycinaniu watah", "psychicznych dewiantach", "psychopatach" itp. języku szacunku, miłości i tolerancji "dla wszystkich".
Tak między nami: lecznictwo jest sprywatyzowane, istnieją prywatne szpitale, ba nawet są adekwatne nazwy: NZOZ, Prywatna i td.
Oczywiście. Tylko dlaczego Bronek struga wariata i sie od tego odcina? dlaczego robi z siebie głupola udajac, ze konstytucja tego nie dopuszcza?
Słowa wypowiedziane niegdyś przez Ziobrę kwalifikują się pod odpowiedni paragraf tak między nami. I proces cywilny.
Ale właściwie o co? Wypowiedź nie wychodziła poza normy tego co prezentuja rzecznicy policji i prokuraturu jak Polska długa i szeroka. dlaczego nagle do 1 wypowiedzi Ziobry stosować normy wprost zza oceanu ? No i postawa samych mediów, które zrobiły z tego akcje typu "szalony kaczysta oskarża wybitnego, kryształowego jak łza lekarza, któremu nic nie mozna zarzucić".

(Jak mniemam odpowiedź Jarpena pojawi się tuz przed północą, po czym forum zostanie zamknięte na czas ciszy wybiórczej ;) ? )

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad Hauer:

Kolega pisząc o sprzedaniu łupków za 1% w oczywisty sposób kłamie.

Ile mamy owego gazu?

Szacunki od Advenced Resources International, Wood Mackenzie, przez Frost & Sullivan, Henryka Jezierskiego, Macieja Woźniaka sekretarza Zespołu ds. Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego, do Huberta Kiersnowskiego z PIG-u są tak rozbieżne, że wiadomym jest iż ktoś bierze je z sufitu.

Czy nie jest tak, że szacunki ilości gazu tego typu brane są z porównania do zasobów USA, ale nie uwzględniają, że u nas są to pokłady geologiczne z innego okresu?

Różnica jest dwudziestokrotna.

Ja zapytam konkretnie kolegę Hauera:

którym firmom sprzedano wydobycie gazu łupkowego za 1%

Czy były to firmy czysto zagraniczne, czy zarejestrowane w Polsce z udziałem krajowego kapitału?

Czy nie jest tak, iż obecnie sprzedano wyłącznie pięcioletnie koncesje, a samo zagospodarowanie ewentualnych miejsc wydobycia to jakieś 10-15 lat?

Czyli, że nie wyprzedano wydobycia gazu z łupków?

Czy nie jest tak, że jednak polski PGNiG przeprowadził odwierty w Pionkach-Kazimierzu?

Czy nie jest tak, że sprzedane koncesje w żaden sposób nie wpływają na ilość terenów, na których jedynym koncesjonariuszem jest PGNiG, ze swymi 216 koncesjami na wszystkie 224 koncesje na gaz konwencjonalny?

Na marginesie tej tematyki, niech epitafium będzie stworzenie muzeum erupcji ropy w Karlinie, czy oszołomstwo związane z wydobyciem metanu w latach 1990-96 przez Texaco, Amoco i McCormic.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

secesjonista:

Kolega pisząc o sprzedaniu łupków za 1% w oczywisty sposób kłamie.
Kolega secesjonista w oczywisty sposób kłamie twierdząc, że ja kłamię.

Jakie masz dowody na to, że kłamię? Toż nawet ulubione źródło wiedzy Bronka wskazuje, ze kłamstwo to zdanie niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym.

Ja jedynie stwierdzam do czego w szczegółach umowy dotarli reporterzy pewnego radia. Zatem albo oni kłamią, albo się pomylili. Mnie nijak kłamstwa zarzucić nie możesz.

Poza tym to własnie przed chwila "zgodny Bronek" zaczął wprowadzac nowe podziały i obrażać częśc społeczeństwa. Znowu bagalelizował straty na południu Polski, a wszystkich, którzy mają inne poglądy od jego własnych przyrównał do sabotazytwów niszczących żagle naszego wspólnego statku - Polski. Jak mozna sobie wycierać ryj zgodą , a jednoczesnie tak obrażać ludzi ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Zauważyłam ,że kampania prezydencka to przede wszystkim granie na uczuciach wyborcy ,żadnych programów ...planów tylko gra uczuć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
secesjonista: Kolega secesjonista w oczywisty sposób kłamie twierdząc, że ja kłamię.

Jakie masz dowody na to, że kłamię? Toż nawet ulubione źródło wiedzy Bronka wskazuje, ze kłamstwo to zdanie niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym.

Ja jedynie stwierdzam do czego w szczegółach umowy dotarli reporterzy pewnego radia. Zatem albo oni kłamią, albo się pomylili. Mnie nijak kłamstwa zarzucić nie możesz.

Poza tym to własnie przed chwila "zgodny Bronek" zaczął wprowadzac nowe podziały i obrażać częśc społeczeństwa. Znowu bagalelizował straty na południu Polski, a wszystkich, którzy mają inne poglądy od jego własnych przyrównał do sabotazytwów niszczących żagle naszego wspólnego statku - Polski. Jak mozna sobie wycierać ryj zgodą , a jednoczesnie tak obrażać ludzi ?

Merytoryka pada.

Skoro kolega powtarza li jedynie frazy za mediami to jak sprawdza ich wiarygodność, a tym samym powtarzane i pisane na forum pod wlasnym nickiem informacje.

Powtórzę:

Ile firm uzyskało koncesje.

Ile nie jest zarejestrowanych w Polsce.

Ile nie ma udziału kapitału polskiego.

Jaki obszar na badania i eksploatację im sprzedano.

Której firmie sprzedano za 1% możliwość wydobycia gazu łupkowego.

Kolega Hauer nie kłamie, raptem rzuca oskarżenia o sprzedaży za 1%, powtarzając za mediami, a potem tej informacji nie jest w stanie zweryfikować.

Błoto jednak zostaje... nieprawdaż?

A nuż ktoś zwróci wyłącznie uwagę na to ubłocenie.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

secesjonista:

Merytoryka pada.
Na razie to deszcz pada. Jakos nie słyszałem by rząd domagał się sprostowań od dziennikarzy, którzy twierdzą, ze dotarli do umów i dokumentów. Ja tam tych umów nie widziałem. Mogłem najwyżej oczekiwac wyjaśnień, których nie ma.

Teraz pytanie na ile do narodu dotra informacje o tym, że znany z zamiłowania do strzelania Bronek będzie się przyglądał kto to jest na tym naszym "pięknym żaglowcu" - Polsce. A jak juz stwierdzi, że "płyną" z nami nie ci co powinni to co wtedy uczyni "zgodny Bronek" ? Wyrzuci za burtę czy odstrzeli ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W końcu zagłosowałem na Korwina.

Dziwi mnie małe poparcie jakie oficjalnie miał zebrać tj. 2-3%. W końcu to nie jedyne forum gdzie popiera go sporo ludzi. Widać na forach jest sporo ludzi myślących, więcej procentowo niż w społeczeństwie.

W drugiej turze mogę już tylko wybierać mniejsze zło, a Kaczński jest jednak mniejszy od Komorowskiego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Romanie, ale jak to jest przecież Kaczyński to socjalista jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę więc jak to połączyć z poglądami JKM w tej materii?

No a ja oddam ponownie głos na hrabiego, jestem ciekaw czy tym razem elektorat PO nie zlekceważy sytuacji jak to miało miejsce w 2005 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

R.R. - Gnome ma rację. Gdzie Rzym gdzie Krym, jak to drzewiej mawiali. Kaczyńśki to taka lewica gospodarcza, że aż się plakać chce [n.b. któa partia popierana przez związek zawodowy nie jest lewicowa?]. Fakt, że w warstwie poglądów obyczajowych i tego jak ma być ułożony świat [tzw. wartości] jest narodowym konserwatystą, niczego tu nie zmienia.

Gnome: nie podejrzewam by zlekceważyli. Za duży nacisk na to kładą.

Przy okazji: ciekawa może być reakcja wyborców lewicy - pytanie ilu z nich pójdzie zaglosować, ilu z nich odpuści sobie...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.