Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Przedterminowe wybory - jesień 2006?

W wyborach zagłosowałbym na:  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • PO
      9
    • PiS
      0
    • Samoobrona
      0
    • SLD + SDPl + PD + UP
      3
    • PSL
      0
    • LPR
      0
    • Inna jaka?
      0
    • Nie b?d? g?osowa?
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Szykują się nam wybory. Jeśli nie na jesień, a pewnie nie bo PiS by je przegrał sromotnie i przy dobrej kampanii PO mogłaby rządzić sama, to na wiosne 2007, po nie uchwaleniu budżetu. Jaka jest wasza opinia oraz jaką partię byście poparli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Wszystko zależy od Pawlaka . Jeżeli poprze rząd to sejm przetrwa jeszcze rok. Jeśli dojdzie do utworzenia "rządu Technicznego " to wybory będą przed gwiazdką .

Postawiłem na PO . Chyba tylko tam zostali normalni ludzie , którze nie będą bić się o stołki , wreszcie zatroszczą się o Polskę .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Forrest   

Wszyscy liczą na wygraną PO, naiwnie wierząc, że coś to zmieni. Nie zapominajmy, że większość członków PO to ludzie, którzy już byli wcześniej w parlamencie i w rządzie AWS-UW. Rządy tych partii to była kompletna kompromitacja, za którą obie te partie zapłaciły wysoką cenę pozostając poza parlamentem. Oczywiście nie wszyscy, bo co zaradniejśni utworzyli PO i PiS i w 2001 weszli do parlamentu.

Moim zdaniem obecnie w Polsce nie ma żadnej partii, która byłaby w stanie naprawić sytuację w Polsce. Ale ,że popieram program socjaldemokratyczny oddaje głos na lewicę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy liczą na wygraną PO, naiwnie wierząc, że coś to zmieni. Nie zapominajmy, że większość członków PO to ludzie, którzy już byli wcześniej w parlamencie i w rządzie AWS-UW. Rządy tych partii to była kompletna kompromitacja, za którą obie te partie zapłaciły wysoką cenę pozostając poza parlamentem. Oczywiście nie wszyscy, bo co zaradniejśni utworzyli PO i PiS i w 2001 weszli do parlamentu.

Moim zdaniem obecnie w Polsce nie ma żadnej partii, która byłaby w stanie naprawić sytuację w Polsce. Ale ,że popieram program socjaldemokratyczny oddaje głos na lewicę.

Masz rację, ale nie dodałeś, że wszystkie partie już rządziły: SLD, PiS, LPR, SO, a PO owszem rządziła ale jako jedyna z tych partii nie jako PO. Po wyborach jeśli PO nie wygra ich sama, a różnie może być bo kampania będzie ciekawa, a PO chyba jednak uczy się na błędach to zostaje im koalicja z PSL, albo z SLD.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Moim zdaniem Tusk powinien iść na rozbicie PSL, podzielić go na częśći jedną wchłonie PiS a drugą PO, PO takie coś by się opłaciło bo znacznie polepszyło by to sytuację PO na wsi. Ostatni sondaż jaki widziałem daje PO 223 mandaty, a więc brakuje jakiś 15-20 do utworzenia stabilnej większości.

P.S zastanawie mnie fakt że w internetowych sondażach PiS ma poparcie na granicy progu wyborczego. Znaczy to że głosują na nich ludzie biedni z tzw. elektoratu roszczeniowego. Jeśli miastowi się nie zmobilizują to będzie krajem rządziła koalicja ,,Janosikowa''. Czy takiej Polski chcemy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

troszeczke zabawna sytuacja w kraju sie teraz zrobiłą :] z jednej strony przestraszony utratą stołka Lepper który robi co może zeby nie doszło do wyborów (w ktorych nie mógłby startowac (prawomocny wyrok sądu)) z drugiej romuś (ktory obawia sie niskiej ilosci oddanych głosów na LPR) z trzeciej strony niewrażliwy Donald ktory domaga sie tych wyborów, i gdy tak słucham ich przemówień,zapewnień...wydają mi sie oni tacy bliscy,mają takie ładne przemówienia, że aż na każdego by sie chciało głosowac :| mam nadzieje ze dojdzie do tych "przedwczesnych" wyborów i ze w koncu sytuacja polski sie ustabilizuje bo bardzo mnie boli gdy oglądam posiedzenia sejmu i nie słysze nic konkretnego tylko jakiś bełkot =//

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

No cóż jeśli w prawicowym rządzie są prawie sami lewicowcy, wołający precz z lewicą to nic dziwnego że nikt nie wie o co chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem za przedterminowymi wyborami, niezapominajmy, że na kampanie wyborczą i różnego rodzaju bilboardy pójdzie kupa kasy. Kogo kasy ? Jak to kogo oczywiście, że naszej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lepiej stracić miliony na wybory niż miliardy na pomysły koalicjantów.

Tak, ale jeżeli po wyborach sytuacja się nie poprawi i nadal będzie tak samo to co ? Kolejne wybory ? To się chyba mija z celem :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jak widze kaczora to mi sie juz robi nie dobrze,,, co chwile słysze puste słowa "walka z korupcją" a wychodzą na jaw "taśmy prawdy" =/// ammmm.. nic tylko uciekać do Taszkientu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Tak, ale jeżeli po wyborach sytuacja się nie poprawi i nadal będzie tak samo to co ? Kolejne wybory ? To się chyba mija z celem :?

Może się mylę ale bardziej wierzę w uczciwość pana Tuska niż pana Leppera. PO jest której posłowie są w większości ludźmi zamożnymi nie będą mieli takiej chęci wzbogacenia się i zajęcia ,,swoimi'' wszystkich możliwych miejsc w gospodarce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie można postawić teze że człowiek, który ma kasę chce jeszcze więcej kasy, ale jak dla mnie ten pęd jest większy u zadłużonego na 4 mln złotych posła niż posła dobrze zarabiającego.
100% racji. Mój profesor bodajże od Politologii zwykł mawiać: róznica pomiędzy naszymi poiltykami a zachodnimi jest taka że oni kradli przez 300 lat żeby mieć to co mają teraz a nasi chcą to wszystko ukraść w cztery.. :( Oczywiscie nie wspomnę już że w USA czy w Wlk. Bryt. za politykę biorą się ludzie bogaci, bo tam nie chodzi o kasę, ale o prestiż i chęć zmieniania kraju na lepsze.
jak widze kaczora to mi sie juz robi nie dobrze,,, co chwile słysze puste słowa "walka z korupcją" a wychodzą na jaw "taśmy prawdy" =/// ammmm.. nic tylko uciekać do Taszkientu...
Może nie do Taszkientu, ale te Tahiti nadal aktualne?? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.