Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Qrosava

Filmy i seriale historyczne - jakiego filmu wam brakuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   
Jaką poprawkę? Można ciut jaśniej?

Na seriale wyprodukowane w wiadomym okresie zawsze trzeba dać poprawkę, ja osobiście żadnych uwag nie wysuwam, ponieważ nie znam się na tematyce Powstania na tyle, by móc stwierdzić, że jakieś detale są niezgodne z prawdą.

Serial wręcz idealnie pokazuje jak w realiach związku sowieckiego niszczono ludzi.

Zatem zdecyduj się - porządne kino batalistyczne, czy obraz funkcjonowania ZSRS?

Widać chyba że nie oglądałeś całego serialu, a wypowiadasz się na temat jednej sceny batalistycznej, zresztą również uważam że słabo nakręconej.

Tyle, że serial przedstawia rosyjską wizję wojny - bohaterscy radzieccy żołnierze kontra źli hitlerowcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Na seriale wyprodukowane w wiadomym okresie zawsze trzeba dać poprawkę, ja osobiście żadnych uwag nie wysuwam, ponieważ nie znam się na tematyce Powstania na tyle, by móc stwierdzić, że jakieś detale są niezgodne z prawdą.

W serialu nie dopatrzyłem się niczego, co powinno zakłócać spokój oglądającego. A tak przy okazji, serial nie opowiada tylko o Powstaniu Warszawskim. Trzy odcinki na pięć to czas przed 1 sierpnia 1944 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na seriale wyprodukowane w wiadomym okresie zawsze trzeba dać poprawkę, ja osobiście żadnych uwag nie wysuwam, ponieważ nie znam się na tematyce Powstania na tyle, by móc stwierdzić, że jakieś detale są niezgodne z prawdą.

Zatem zdecyduj się - porządne kino batalistyczne, czy obraz funkcjonowania ZSRS?

Tyle, że serial przedstawia rosyjską wizję wojny - bohaterscy radzieccy żołnierze kontra źli hitlerowcy.

wysuwasz...

Czy wizja bohaterskich hitlerowców walczących ze złymi radzieckimi żołnierzami bliższa byłaby prawdy?

I wciąż nie wiem co z tymi "Kolumbami"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Zatem zdecyduj się - porządne kino batalistyczne, czy obraz funkcjonowania ZSRS?

Obraz funkcjonowania państwa sowietów? Raczej miałeś na myśli fragment tegoż?

Masz w tej produkcji ludzi którzy przeżyli wielki głód na Ukrainie, masz bohaterów związku radzieckiego za wojnę domową, którzy za bycie "trockistami" zostali zesłani, masz wreszcie Twierdochlebowa późniejszego dowódcę "Sztrafbatu", który przeżył "swoją śmierć", przedostał się do swoich, by następnie z myślą powrotu na linie, został tej myśli pozbawiony i skazany przez OGPU na śmierć za szpiegostwo.

Masz wreszcie sposób obchodzenia się z ludźmi w RKKA.

Ten obraz według mojego znajomego z Rosji wywołał szok w wielu kręgach ichniejszych piewców Armii Czerwonej.

I na koniec przyznaję mam za małą wiedzę w ocenie merytorycznych aspektów strony wojskowej, ale skoro Archanioł czy Piotr, znajomi z forum GIS nie wysunęli jakiś szczególnych uwag merytorycznych w stosunku do tegoż serialu, to mi nie wypada się z nimi nie zgadzać.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
wysuwasz...

Absolutnie nie.

Czy wizja bohaterskich hitlerowców walczących ze złymi radzieckimi żołnierzami bliższa byłaby prawdy?

Też nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Ale chyba tylko w kwestii mundurów amerykańskich, bo obaj bracia zgodnie przyznają, że Niemcy biegają w tym serialu w mundurach szwajcarsko-szwedzko-DDR-owskich.

Nie, absolutnie... scen patetycznych tam było więcej niż w jakiejkolwiek innej produkcji.

Jest za to sowiecka wizja wojny.

Lubię uściślać wypowiedzi tyczące mundurów ;) Wiem co widziałem, a mimo tego akceptuję tą wizję w filmie.

Co do "Sztrafbatu" to oglądalem z dużym zainteresowaniem, jednak masz w tym przypadku całkowitą rację. Kilka wątków wartych uwagi, jednak sowiecki patos zarżnął ten serial dokładnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Wiem co widziałem, a mimo tego akceptuję tą wizję w filmie.

Bo różnice na ekranie są praktycznie niezauważalne. To nie jest już tak ekstremalny przypadek, gdy Niemcom na piersi przypinano metalowe orły, ale po bliższych oględzinach błędy wychodzą. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Wracając jeszcze do propozycji widiowego dt. "Bradla"... czytając sobie teraz do magisterki wspomnienia "Agatona" doszedłem do wniosku, że gdyby robić serial dt. Polski pod okupacją, ale taki, który można sprzedać na świecie, to wystarczyłoby opowiedzieć wojenne losy właśnie Kazimierza Leskiego "Bradla", Wandy Klimaszewskiej "Pani Dziuni" i Zofii Rapp-Kochańskiej-Rylskiej vel Marie Springer, a całość spiąć narracją właśnie Stanisława Jankowskiego. W tej historii było wszystko. Super-szpiegowie (cała trójka bohaterów), piękne kobiety (tak W. Klimaszewska jak i Z. Rapp były przecudnej urody), przystojni mężczyźni (co prawda nie znam się na urodzie męskiej, ale tak na moje oko K. Leski na brak zainteresowania płci przeciwnej nie narzekał), wątek miłosny (Z. Rapp i Jan Kochański, małżeństwo, oboje aresztowani, ona w ciąży, ucieka, on ginie rozstrzelany przez Niemców), trochę sensacji (wszystkie te wyprawy kurierskie, zdobywanie materiałów, ucieczka przed gestapo), tragedii (śmierć J. Kochańskiego i W. Klimaszewskiej) i happy-endu (ratunek Z. Rapp i całość działań K. Leskiego), a nawet odrobina humoru (historia "Bradla" z zapłatą za pomoc przy budowie Wału Atlantyckiego) by się w tym wszystkim znalazła. Bohaterowie zawitaliby do Paryża, Berlina, Warszawy, Wilna - tak więc piękne plenery zapewnione. Sprzedać tylko temat do Hollywood czy czegoś w tym guście. Kilkanaście odcinków na HBO i skończyły się narzekania na to, że rola polskiego podziemia jest niedoceniana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym aby powstał film o Henryku Sławiku, zapomnianym, cichym bohaterze II w. św. Szacuje się, że pomógł przedostać się na Zachód 30 000 uchodźcom, w tym 5000 Żydom.

Ciekawe, że o Sławiku wspomniano na naszym forum raptem piętnaście razy w pięciu wątkach, o polskim antysemityzmie wspomniano... lepiej nie liczyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Formalnie rzecz biorąc, to o Sławiku jest film: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4220008

Ale zakładam, że secesjoniście nie do końca o coś takiego się rozchodzi. Inna rzecz, że tutaj secesjonista bardzo łatwo znalazłby pole porozumienia z prof. Szarotą. Swego czasu robiąc wywiad z Profesorem zauważyłem, że Profesor bardzo chciałby, aby Sławik przedostał się do szerszej świadomości społeczeństwa (patrz wyniki badań nad pamięcią o drugiej wojnie światowej, robione dla Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku, z których wynika, że ponad 70% ankietowanych nie wiedziało kim ów jest). Może warto pomyśleć secesjonisto ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Formalnie rzecz biorąc, to o Sławiku jest film: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4220008

Ale zakładam, że secesjoniście nie do końca o coś takiego się rozchodzi. Inna rzecz, że tutaj secesjonista bardzo łatwo znalazłby pole porozumienia z prof. Szarotą. Swego czasu robiąc wywiad z Profesorem zauważyłem, że Profesor bardzo chciałby, aby Sławik przedostał się do szerszej świadomości społeczeństwa (patrz wyniki badań nad pamięcią o drugiej wojnie światowej, robione dla Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku, z których wynika, że ponad 70% ankietowanych nie wiedziało kim ów jest). Może warto pomyśleć secesjonisto ;)

W życiu o ww nie słyszałem , a pochlebiam sobie ze się interesuje historią .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KalinaA   

Serial historyczny, który aktualnie oglądam to...? Co polecacie, albo odradzacie? W ostatnim czasie wiele seriali trzyma poziom produkcji filmowych, jest się czym zachwycać. Chociażby Wikingami, których oglądam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.