Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

szymon_n   

Wiem, ale człowiek pod wpływem emocji zaczyna szaleć ;/ Z tego co wiem to przejście na kolejny poziom wymaga 80 procent czyli 4/5 możliwych punktów. Chodzi mi o to czy błąd merytoryczny, bo tak to mogą egzaminatorowie odczytać oblewa całą pracę? Czy można nawet dojść do wysokich poziomów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
szymon_n   

To mógłbyś też podać odnośnika do tej publikacji w portalu jak to się pojawi, bo jestem tu nowy. Przepraszam za takie nudzenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elfo   

Mam wątpliwości co do zadania 8. Nadałem tytuł mapie: "Wojna w obronie konstytucji 3-go Maja 1792" zastanawiam się czy przyczepią się tego, że nie napisałem, że była to wojna polsko - rosyjska (chociaż to wynika z mapy)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Generał   

Niech tylko spróbują się do tego zadania doczepić ! Sam dałem taki tytuł jak elfo. Jest to jak najbardziej poprawna nazwa. Gdy mowa np o wojnie obronnej z 1939r wiadomo o co chodzi, jakie strony itp. To byłby już szczyt idiotyzmu naszego kochanego systemu edukacji. Choć, kto wie, lubimy się przecież szczycić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sassy113   

Ja tez mam kilka pytan odnosnie tej matury. 1) Czy w zadaniu pierwszym trzeba było użyć słowa menora, bo w sumie polecenie brzmiało "wskaż element", czyli nie mozna bylo użyc po prostu slow: siedmioramienny swiecznik charakterystyczny dla judaizmu czy cos w tym stylu? 2) Jakie sa szanse, ze odpowiedz gotyk zostanie uzanany? "Kontrastuje z romańską bryłą gotyckie oratorium oraz barokowe hełmy wież.", to wlasnie cytat z wikipedii takze mysle, ze to powinno zostac zaliczone, ale niebardzo wiem, jakie jest podejscie cke do takich spraw. 3) W podpisie mapy rowniez zapomnialam o napisaniu, ze w czasie wojny polsko-rosyjskiej, jednie dzialania zbrojne, okreslilam terytorium i rok, to za malo, tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1) wydaje mi się, że Twój opis jest dobry, polecenie nie brzmiało: "wskaż jak nazywa się charakterystyczny element..."

2) to pytanie skierowałem do CKE

3) jeśli dodałeś, że w obronie konstytucji to ok, jak tylko terytorium i rok to chyba mało

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1) wydaje mi się, że Twój opis jest dobry, polecenie nie brzmiało: "wskaż jak nazywa się charakterystyczny element..."

2) to pytanie skierowałem do CKE

3) jeśli dodałeś, że w obronie konstytucji to ok, jak tylko terytorium i rok to chyba mało

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sassy113   

Dziekuje bardzo za odpowiedz, mam nadzieje, ze w zadaniu ze stylami cke uwzgledni te niejednoznacznosc, bo wedlug mnie ten gotyk zdecydowanie mozna obronic. Mam jeszcze pytanie co do wypracowania, bo kryterium pierwszego poziomy jest "poprawnie umiescil temat w czasie i przestrzeni", czy wystarczy, ze to wynika z pracy, ze opisalam wskazany okres od poczatku i konca i wyjasnialam gdzies w wypracowaniu te daty ramowe, czy musialam napisac wprost we wstepie, ze ten okres to od tej daty do tej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Wiem, ale człowiek pod wpływem emocji zaczyna szaleć ;/ Z tego co wiem to przejście na kolejny poziom wymaga 80 procent czyli 4/5 możliwych punktów. Chodzi mi o to czy błąd merytoryczny, bo tak to mogą egzaminatorowie odczytać oblewa całą pracę? Czy można nawet dojść do wysokich poziomów?

Wszystko zależy od stopnia "ważności" błędu. Nie wiem czy zrozumiale wyjaśniam. Informacje, jakie się wymaga jeśli są kluczowe to mogą SKUTECZNIE sprawić, że utkniesz na jednym poziomie i do widzenia z większą ilością punktów. I jeśli ten punkt przykładowo należał do pierwszego poziomu to zdobywa się tylko tyle punktów ile jest na I poziom.

Mam jeszcze pytanie co do wypracowania, bo kryterium pierwszego poziomy jest "poprawnie umiescil temat w czasie i przestrzeni", czy wystarczy, ze to wynika z pracy, ze opisalam wskazany okres od poczatku i konca i wyjasnialam gdzies w wypracowaniu te daty ramowe, czy musialam napisac wprost we wstepie, ze ten okres to od tej daty do tej?

Może byłbym wyjątkowo wrednym egzaminatorem, ale ja bym się przyczepił. ;-)

A szczerze, to zależy od tego na jakiego egzaminatora trafi twoja praca. Tak, w 100% formalnościom, to powinnaś ująć we wstępie ramy czasowe a nie oddawać tego kontekstowi tekstu. Ujęcie ram czasowych w tekście jest ważnym punktem w kluczu (nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet na I poziomie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
szymon_n   

Wiadomo już co odpowiedziało CKE na maila odnośnie popełnienia błędu merytorycznego?

To musiałby się zdarzyć cud i stany generalne musiałyby być umieszczone w 4 progu, ale wydaje mi się to sprawą tak fundamentalną, że nie sądzę aby je umieszczono wyżej niż na 2 progu.

Edytowane przez szymon_n

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.