Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Don Pedrosso

Matura 2010

Rekomendowane odpowiedzi

kalki   
A tak z ciekawości, jakie macie tematy prac na ustny polski?

"To się czyta dziś- modni pisarze, modne książki. Omów, na przykładzie dwóch- trzech twórców spoza szkolnego kanonu- przyczyny popularności niektórych autorów i książek. Sformułuj własną opinię na ten temat."

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Mój temat na ustny polski: "Bohater historyczny - jego portret literacki a prawda historyczna. Rozważ, odwołując się do wybranych utworów."

Jeżeli zaś chodzi o matury, to póki co idzie mi naprawdę dobrze - polski rozszerzony był prosty, matematyka wręcz banalna (ale to akurat było do przewidzenia), angielski rozszerzony też w sumie prosty... Mam tylko nadzieję, że na historii nie dadzą jakiejś maturalnej masakry piłą mechaniczną. Pozdrawiam i powodzenia wszystkim maturzystom ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Trochę się bałem polskiego, ale wynik mówi sam za siebie: 20/20. Teraz tylko ustny angielski i historia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Kalki gratuluje! Swoją drogą miałeś bardzo fajny temat ;)...

Mój temat na ustny polski ". Przykłady zachowań ludzi w sytuacjach granicznych. Omów temat analizując postawy bohaterów literatury obozowej."

angielski rozszerzony też w sumie prosty

Prosty? a u mnie w klasie właśnie narzekali..,że trochę pojechali...

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Dziękuje serdecznie. Temat łatwy i przyjemny- w zasadzie subiektywna opinia, do tego dobór dobrych argumentów wystarczył.

". Przykłady zachowań ludzi w sytuacjach granicznych. Omów temat analizując postawy bohaterów literatury obozowej."

Również ciekawy temat, tylko, że na tym polu trzeba się wykazać znajomością literatury. Moja koleżanka miała podobny i nie poszło jej zbyt dobrze.

Co do angielskiego: mój kolega z klasy właśnie chwalił, że bardzo łatwy był- wspominał, że będzie miał 80-90%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Rozszerzony angielski prosty?...ehh..ja tam nie wiem ...:).

Hm..wiesz co szczerze powiedziawszy..mam nadzieję,że nie pożałuje tego wyboru. Jakąś tam znajomość literatury obozowej mam etc..także myślę ,że będzie dobrze ;).

A pisał ktoś Wos dzisiaj?.

Według mnie Wos był banalny.Oczywiście dla kogoś kto się cokolwiek uczył.:)

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
Hm..wiesz co szczerze powiedziawszy..mam nadzieję,że nie pożałuje tego wyboru. Jakąś tam znajomość literatury obozowej mam etc..także myślę ,że będzie dobrze ;)

Musi być dobrze :) A jakie książki wpisałaś do konspektu?

Rozszerzony angielski prosty?...ehh..ja tam nie wiem ....

Też nie mam zdania. Powtarzam to co usłyszałem i się dowiedziałem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Wszystkie fajne i przerobione 1000 razy... ;) .w ogóle ..dostałam w bibliotece książkę Edelmana..i zastanawiam się czy gdzieś jej tam w pracy nie przemycić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
Wszystkie fajne i przerobione 1000 razy... :) .w ogóle ..dostałam w bibliotece książkę Edelmana..i zastanawiam się czy gdzieś jej tam w pracy nie przemycić.

Zapewnie nie będzie nietaktem jeśli wspomnisz kilka słów o tej książce, jaka by nie była. Jedynie wzbogaci prezentacje.

Jeśli mam się chwalić, to swój temat opracowałem wczoraj. Podobnie postąpił mój kolega, który również otrzymał 20 pkt. ;)

Na polskim pisałaś drugi temat [o Edelmanie]?

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Pewnie wspomnę ;).Heh,tak podobno jest najlepiej. Ja też mogę się pochwalić ( albo i nie) ,że jeszcze tak naprawdę nie zaczęłam...się na ten polski uczyć..a to tuż tuż..no cóż będę improwizować.:).

Tak,tak pisałam temat o Edelmanie..raz,że tematyka mi bliższa dwa ,że o Świętoszku niewiele pamiętałam.

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Według mnie Wos był banalny.Oczywiście dla kogoś kto się cokolwiek uczył.wink.gif

Też tak uważam ;) Co więcej tegoroczna matura z WOS-u dała mi do myślenia, bo cały czas nie wiem, czy zdawać egzamin z tego przedmiotu, czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   
Prosty? a u mnie w klasie właśnie narzekali..,że trochę pojechali...

Może moja opinia na temat angielskiego nie jest do końca sprawiedliwa, uczę się 13 lat i mam 2 certyfikaty :) U mnie w klasie też mówili, że pojechali, pewnie też bym tak mówiła, gdyby nie owe 13 lat intensywnej nauki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Też tak uważam smile.gif Co więcej tegoroczna matura z WOS-u dała mi do myślenia, bo cały czas nie wiem, czy zdawać egzamin z tego przedmiotu, czy nie.

Akurat WOS od kilku lat uchodzi za jeden z najprostszych przedmiotów na maturze. Nie pamiętam, aby którykolwiek rocznik ostatnio narzekał. Tak więc jeśli masz ochotę, zdawaj Pedros, WOS to w sporej części samo myślenie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak więc jeśli masz ochotę, zdawaj Pedros, WOS to w sporej części samo myślenie smile.gif

Niby tak, ale pouczyć też by się wypadało, a angielski rozszerzony i historia też czasu potrzebują ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Od wczoraj czytam wszystkie lektury do ustnego polskiego. Zatrzymałam się przed Innym Światem..i to jest najgorsze..jakoś nie mogę tej książki ...tak jakoś hm..no nieważne:D.

I muszę jeszcze dzisiaj poskracać swoją pracę bo mi wyszły 4,5 strony...aa jak katarynka nie mówię ,żeby to zmieścić.

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.