Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Don Pedrosso

Matura 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Bryśka   

Ja dla mnie to tam za dużo geometrii było...:) ale dla mnie zawsze wszędzie jest za dużo geometrii.

Hm...ja liczyłam tylko zamknięte;p ...a z otwartych to hm..zazwyczaj mam taki głupi błąd albo niedopatrzenie ale zawsze jakieś pkt wlecą.

W ogóle to jak słuchałam to niektóre osoby nawet % miały trudność obliczyć:).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakbym dzisiaj dostał tę maturę do rozwiązania, raczej miałbym problemy ze zdaniem ; ) Teoretycznie nie jest to powód do dumy, bo nie jest, ale pokazuje bezsensowność tej matury, jestem ciekaw wyników z matematyki, a także, czy przez to średnie innych przedmiotów nie będą niższe. Uczniowie zamiast uczyć się tego, co im się liczy na studia, uczą się matmy.

Osobiście za zabawną przyjąłem wypowiedz szefa CKE, który problemy z wypełnianiem PIT wiąże z matematyką, której brakowało na maturze, lub podobne wątpliwości ma z umowami. Uważam, że to nie jest przez brak matematyki, ale wynik tego, że w gim i LO powinien być przedmiot podstawy prawa i ekonomii i tam powinno się wprowadzić właśnie elementy prawa lub wymagać umiejętności wypełnienia PIT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Uczniowie zamiast uczyć się tego, co im się liczy na studia, uczą się matmy.

Jarpenie widziałeś przelicznik UJotu? ...historia 2,5j polski 2,5.. matma 2..wos, język nowożytny itp 1,75.

PS.Mój błąd nie na historię ale na judaistyke :).

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Jednak cieszę się, że nie musiałem zdawać matematyki, ale tak się zastanawiam może by tak na stare lata jednak przypomnieć sobie trochę ten mój "ukochany" przedmiot.

No ale teraz czekamy na historię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W piątek jest WOS, historia dopiero 17. A patrząc na matmę, skoro była taka łatwa, to mojemu rocznikowi mogą za rok przywalić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Ehh...swoją drogą matura to taki stress...jutro mam ustny francuski...a czuje się jakbym po prostu..nie no jakbym pół słówka nie umiała.

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
brK'91   

ja zero stresu na maturze... :) z matmy to tak jakbym siedział w domu i liczył zadania :)

skoro chce się pokazać na co na stać, to na niepotrzebny stres nie można sobie pozwolić :-) u mnie wychodzi to bardzo dobrze na pisemnych.

Jarpen moim zdaniem bez żadnej nauki można było zdać tą maturę :) niektóre zadania zamknięte były banalne, no ale mimo wszystko, jakieś pojęcie trzeba było mieć o matmie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
tą maturę

Tę maturę, nie tą :)

A co do matury z matematyki... z przerażeniem stwierdziłem, że wystarczyło kilka lat, żebym kompletnie zapomniał, jak się rozwiązuje najprostsze zadania. A zawsze dziwiłem się, jak to możliwe, że ktoś po zakończeniu edukacji może takie rzeczy zapominać. A w LO miałem naprawdę solidnie prowadzone zajęcia z matematyki. Nauczycielka przerobiła z nami program dla klas z rozszerzoną matematyką, choć byliśmy typowo humanistyczną klasą. A teraz... koszmar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Ehh...swoją drogą matura to taki stress...jutro mam ustny francuski...a czuje się jakbym po prostu..nie no jakbym pół słówka nie umiała.

Brysia, trzymam kciuki!

Spokojnie dasz sobie radę.

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Eh...dziękuję Bavarski :).

Ustna matura z francuskiego zdana na 80% :0 16/20

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Ustna matura z francuskiego zdana na 80% :0 16/20

Ja tam mam nosa, jak rasowy kot!

Gratulacje!

Pozdr.

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Język obcy nie był taki trudny, jak zakładano. Miałbym prawie maksymalną ilość pkt z pierwszej części, ale źle zrozumiałem treść zadania i straciłem 8 pkt. Oczywiście mowa o podstawie.

Jutro egzamin ustny z języka polskiego. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Ja dla mnie to tam za dużo geometrii było... (Bryśka)

Geometria i trygonometria są właśnie proste, łatwe, logiczne, banalne, etc... przynajmniej dla mnie. :) Ja uwielbiałem geometrię i trygonometrię, funkcje też, ale nie znosiłem wzorów skróconego mnożenia, koniunkcji i takich tam. :) Ale dużo osób, nawet tych, które bardzo lubią matematykę skarży się na to, że geometria jest trudna, skomplikowana i niejasna.

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.